FORUM
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Αποψεις για νεο Φορεα - Λεσχη

+7
AntiGrinias
sakoulas74
xibalba
Bezyr
κατακρεουργημενος
teo
11 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Πήγαινε κάτω

Αποψεις για νεο Φορεα - Λεσχη - Σελίδα 3 Empty Απ: Αποψεις για νεο Φορεα - Λεσχη

Δημοσίευση από Knack 28/10/2016, 12:45

Γαλαζιος Ηρωας έγραψε:Ψηνεσαι Knack?
Eσυ Bezyr,hey ho lets go οι υπολοιποι?
Εγω ψηθηκα και καηκα φιλε.
Οταν θα ερθει η ωρα ομως παλι θα ειμαι εκει για τον αγωνα της λευτεριας του ΗΜΙΘΕΟΥ.

_________________
AGAINST THE ODDS I' FIGHT FOR MY SURVIVAL
Knack
Knack

Αριθμός μηνυμάτων : 757
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αποψεις για νεο Φορεα - Λεσχη - Σελίδα 3 Empty Απ: Αποψεις για νεο Φορεα - Λεσχη

Δημοσίευση από AntiGrinias 28/10/2016, 14:32

Ας αποφασίσουμε πρώτα στηρίζουμε η οχι την ομάδα στο γηπεδο γιατι αυτο το παμε για οτι κάτσει μη περιμενουμε μετα γιατι αντι για  5000 μόνιμους γίνανε 1500 η 500, ο φίλαθλος που ειναι άρρωστακι με η χωρις το παιδάκι του που το παιδάκι φέρνει και τους φίλους του δε θα πατήςει και εχει ενα εκατομμύριο λόγους να μη μπορέσει να επιφορτισθεί ακομη μια φορά με την ατελείωτη μιζέρια του γηπέδου. 

Η αντίδραση πρεπει να γινει ειτε με παράγοντες φορείς απο την μικρα με βάσιμα στοιχεία και οχι οτι ναναι
Ειτε ενναλακτικα με άλλους τρόπους εξωγηπεδικους 

Αυτο που γίνετε στο γηπεδο πια ειναι παθητική αποχή διαφορετική αλλα με τα ίδια αποτελεςματα του περούκα και χωρις να το εχουμε πάρει χαμπάρι 

Και η φανέλα απο μονη της δε νομιζω να τα καταφέρει να πάρει τα κρισημα αποτελέσματα και κανεις δε εχει κοστολογήσει το υπαρξιακό μας εαν πέσουμε εθνική 

IMHO Ας δούμε το παρόν και με τον φορέα σε δεύτερη μοίρα αφου οπως σωστα λέει ο κνακ και η εμπειρία οτι αν δεν ειναι σύμφωνοι όλοι θα αποτύχει πανηγυρικά

_________________
fuck them all
AntiGrinias
AntiGrinias

Αριθμός μηνυμάτων : 1864
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2016
Τόπος : Salonica

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αποψεις για νεο Φορεα - Λεσχη - Σελίδα 3 Empty Απ: Αποψεις για νεο Φορεα - Λεσχη

Δημοσίευση από teo 28/10/2016, 20:20

Ο τεο ψήνεται για τέτοια φάση

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12759
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αποψεις για νεο Φορεα - Λεσχη - Σελίδα 3 Empty Απ: Αποψεις για νεο Φορεα - Λεσχη

Δημοσίευση από Bezyr 5/1/2017, 23:22

Σημερα θα γινω κακος Βεζυρης για να δικαιολογησω το νικ μου.
Επειδη δουλευω απο το πρωι εως το βραδυ, τι να κανουμε, μας γαμησε ο μαλακας και ποναει η σουφρα μας, δεν εχω χρονο να ειμαι ενεργος πολυ και εδω μεσα, αλλα αυτο δεν σημαινει οτι οποτε μπορω δεν θα παω στα κρισιμα που θεωρω εγω...
Μπορει στο γηπεδο να μην τραβιεμαι γιατι στους αλητες δεν θελω να δωσω ουτε ευρω, αλλα τον Ηρακλη δεν τον αφηνω ποτε.
Τραβηχτηκα σημερα στο Κατσανειο λοιπον αν και αργα γιατι λογω δουλειας δεν προλαβα απο την αρχη...
Προλαβα τον Νικο τον Ποντικη που μιλησε αλλα και καποια παιδια που τα ειπαμε μετα, οπως και στο πηγαδακι με τον Μακη.
Τεσπα.
Πρωτη παρατηρηση και βασικη για την συνεχεια.
Μειναμε πολλοι λιγοι....
Δευτερη, αυτο που λεμε χροοονια τωρα για φορεα, ακουγεται πλεον ανοιχτα και ...ως μοναδικη λυση.
Ενω ομως θα επρεπε ναμαι σχετικα χαρουμενος που μια διεξοδο σαν αυτη την ανεφερα πολλα χρονια πριν στους μπλου φανς και επιτελους βλεπω οτι το αδιεξοδο αναγκαζει πλεον τους παντες να στραφουν προς τα εκει, δυστηχως φοβαμαι οτι μπορει να γινει η προσπαθεια χωρις να λαβουμε πλεον ΤΙΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ που υπαρχουν τωρα....
Ακουστε κατι εν ολιγοις.
Εχουμε γινει γκομενα του τουρκου, και εχουν γυρισει - λογικα- τα μυαλα των δικων μας.
Το γηπεδο που μας εκοψαν οι μπασταρδοι, εχει κανει τον κοσμο να τρελαθει.
Φοβαμαι το ματς με τον τουρκο....
Παντως, ειναι ισως η πρωτη φορα που θα διαφοροποιηθω απο την αποψη που μαλλον φαινεται οτι θα επικρατησει και μαλλον ειναι το ρισταρτ.
Για πολλους λογους.
Βασικα, οχι γιατι ειμαι κατα, αλλα γιατι πλεον οι κινδυνοι του ολικου ρισταρτ απο τα ερασιτεχνικα μπορει να οδηγησει στον αφανισμο μας.
Το ρισταρτ του 2010 δεν ειναι αναλογο με το πιθανο τωρινο.
Αλλωστε, αν το 2010 ειχαμε την ευκαιρια να κανουμε κατι τετοιο και να βγουμε δυνατοι, υπηρχε νοημα γιατι θα βγαιναμε δυνατοι με 10 -15 χιλ κοσμου.
Τωρα, μειναμε ελαχιστοι.
Και δεν εχω ακομη πειστει οτι δεν θα πεσουμε πολλα χρονια στην αφανεια...
Θα μου πεις, μπορει να πεσουμε φετος και να μας εχει ο πουστης στην αφανεια, Το ιδιο δεν ειναι?
Πιθανον.
Αλλα για να γινει καινουρια αρχη, μη γελιεστε, αν το 2010 θελαμε να φαμε ενα πιατο φαγητο για να επανελθουμε τωρα πιστευω θελουμε 1000 πιατα.
Και κατι, παααρα πολυ βασικο.
Αργα ή γρηγορα θα ερθει η στιγμη που και παλι θα πρεπει να αποφασισουμε ποιο διοικητικο μοντελο πρεπει να ακολουθησουμε, ποιος θα ειναι ο προεδρος και πώς θα χωνει.
Ακουστε.ΘΑ ΓΙΝΕΙ κι αυτο.
Και μονο γιατι η ΕΠΟ και το ποδοσφαιρο θελει να εχει απεναντι καποιον υπολογο, οχι εναν "αντιπροσωπο" μιας λαϊκης βασης.
Και εκει θα σφιξουν οι κολοι...
Το θεμα ειναι τεραστιο.
Και μπορει να γραφουμε κατεβατα για μερες.
Προσωπικα εχω φαει πολλα βραδυα σκεφτομενος εναλλακτικες και τί αυτο θα απαιτουσε οργανωτικα.
Αλλα, σε ενα πραγμα δεν μπορω να μην φοβαμαι.
Στο οικονομικο ΣΤΗ ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΚΑ που τα οικονομικα δεδομενα αλλαζουν.
Και ΔΕΝ πιστευω οτι πλεον, μπορουμε να πορευτουμε μονο με τη βοηθεια του κοσμου.Δεν βγαινουν τα νουμερα παιδια.
Και εδω θα γινω κακος.
Εναν Φοφονκα ειδα απο τους παλιους, πού ειναι ο κοσμος ρε?Τιποτε, ερημια.
Δυστηχως χωρις συμμετοχη χιλιαδων κοσμου δεν γινεται τιποτε.
Θελει χιλιαδες κοσμου ΚΑΙ επενδυτη.
Και πλεον, υπαρχει ενα τεραστιο ντεσαβανταζ.Αν πεσουμε φετος, θα μεινουμε ακομη λιγοτεροι.Φαυλος κυκλος.
Γι αυτο και πιστευω οτι πρεπει προς το παρον να στηριξουμε την ομαδα.Να κανουμε το παν να παραμεινουμε.
Ο,τι και να αποφασισουμε πρεπει η ομαδα να μην πεσει.
Στ @ρχιδια μας αν πιστωθει αυτο στον καθε Καγιουλη.
Εμεις παραλληλα θα δουλευουμε. Θα οργανωνομαστε.Θελει πολυ δουλεια και θα πορευτουμε σε αχαρτογραφητα νερα.Και οποια πο@τσα τρωμε θα τρωμε γιατι αυτο δεν το ξεκινησαμε απο καιρο.Θελει χρονια κατι τετοιο.
Φοβαμαι οτι να ριξουμε την ομαδα και να ξεκινησουμε απο την αρχη για να επανελθουμε μετα απο 4-5 χρονια ειναι αυτην την στιγμη λαθος.Η γενια μου τουλαχιστον δεν θα επανελθει.
Και δεν διεκδικω το αλαθητο αλλα αυτο πιστευω προς το παρον.Μεχρι να δω παλλαικη συμμετοχη.Αν...
Σορρυ για το σεντονι.
Μαλακες, μην μενετε μονο στα πληκτρολογια.Εχεται νεα συγκεντρωση στο Κατσανειο.Δεν εχει σημασια αν συμφωνουμε ή οχι.Ο,τι αποφασισουν οι περισσοτεροι, αλλα να ξερετε η ομαδα ειναι στην κοψη του ξυραφιου.Πολυ χειροτερα απο το 2010.
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αποψεις για νεο Φορεα - Λεσχη - Σελίδα 3 Empty Απ: Αποψεις για νεο Φορεα - Λεσχη

Δημοσίευση από teo 6/1/2017, 00:39

η ομαδα μας συμφερει να μεινει στην Α εθνικη και πρεπει να στηριχτει. με το πολεμικο κλιμα ομως που επικρατει καθε κυριακη το βλεπω πολυ δυσκολο.

χωρις να ημουν παρων στην συγκεντρωση και με δεδομενα 
1. την εμπλοκη ιβαν
2. την καταστολη οποιασδηποτε μορφης αντιδρασης και συγκεκριμενα των οργανωμενων μας

με οδηγει στο συμπερασμα οτι ο στοχος τους ειναι ο ΓΣ μας και οχι η μπαλα. ο ιβαν ειναι επενδυτης. ασχετα με τον τουρκο κτλ αγοραζει επενδυει πουλαει. δεν θα ασχολιοταν πιστευω τοσο με το να τρυπισει τον μισοπεθαμενο Ηρακλη αν δεν ειχε βαλει στο ματι κατι που αξιζει. και αυτο που αξιζει ειναι η περιουσια του συλλογου. μεθοδικα λοιπον καταστελλουν καθε αντιδραση ωστε να ερθει πολυ σοφτ και σαν φυσικο επακολουθο η κλοπη της περισουσιας μας.
γι αυτο και αν συνδεσεις το παζλ, η κιουσπα της ε.ε.α. το κρατος δλδ, οταν ελεγε στηριζε τον καναδο, στην ουσια στηριζε την μεθοδο κλοπης ιβαν, στηριζει την ολη κατασταση.

εμεις τωρα πρεπει να εχουμε σκοπο να μεινει η ομαδα στην Α αλλα στοχο, να μην κλεισει ουτε μιση μερα ο ΓΣ.
btw σημερα μου εκανε εντυπωση που διαβασα αρθρο με υποτιθεμενη ρυθμιση για τους ερασιτεχνες κτλ κτλ. μαλακια προεκλογικη ισως? δεν εδωσα τοση σημασια να πω την αληθεια.

το κακιστο δεν ειναι οτι μενουμε λιγοι, αυτο ειναι φυσικο επακολουθο.
το κακιστο ειναι οτι κανουμε τα ιδια ακριβως λαθη και πλεον σε συντομοτερο χρονικο διαστημα και πλεον ακομα και μικρολαμογια μας τρυπανε δεν χρειαζονται μεγαλο καρχαριες.

θα εγραφα και εγω σκεψεις κτλ κτλ.

γενικα σαν ιδεα θα ελεγα ΑΝ η ομαδα μεινει στην Α πρεπει οπως ειναι να εχουμε τον ΑΣ στα χερια μας για να θετουμε δικλιδες οσο αναφορα τον νεο επενδυτη ειτε ειναι μεσσιας ειτε Ηρακλακη απο μικρος κτλ κτλ.

ΑΝ η ομαδα πεσει πανω κατω τα ιδια θα ισχυουν ΑΝ και οταν γινουμε ξανα ΠΑΕ.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12759
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αποψεις για νεο Φορεα - Λεσχη - Σελίδα 3 Empty Απ: Αποψεις για νεο Φορεα - Λεσχη

Δημοσίευση από Bezyr 6/1/2017, 12:11

Στο θεμα του ΓΣ πιθανον να εχουμε θετικες εξελιξεις... Wink
Ας περιμενουμε λιγο.
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αποψεις για νεο Φορεα - Λεσχη - Σελίδα 3 Empty Απ: Αποψεις για νεο Φορεα - Λεσχη

Δημοσίευση από teo 6/1/2017, 12:12

inside info?

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12759
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αποψεις για νεο Φορεα - Λεσχη - Σελίδα 3 Empty Απ: Αποψεις για νεο Φορεα - Λεσχη

Δημοσίευση από Γαλαζιος Ηρωας 6/1/2017, 13:20

Bezyr έγραψε:Στο θεμα του ΓΣ πιθανον να εχουμε θετικες εξελιξεις... Wink
Ας περιμενουμε λιγο.
Εαν επικρατησουν τα ιδια λαμογια με τις ιδιες νοοτροπιες πολυ φοβαμαι οτι θα βρεθουμε ξανα στα ιδια.Οπως εγινε με το ποδοσφαιρο.

Γαλαζιος Ηρωας

Αριθμός μηνυμάτων : 829
Ημερομηνία εγγραφής : 28/10/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αποψεις για νεο Φορεα - Λεσχη - Σελίδα 3 Empty Απ: Αποψεις για νεο Φορεα - Λεσχη

Δημοσίευση από Γαλαζιος Ηρωας 6/1/2017, 13:35

Για το ποδοσφαιρο εχω κατασταλαξει οτι πρεπει να παμε σε αλλο μοντελο λειτουργιας της ΠΑΕ.Πιστευω οτι ειναι ακομα ανωριμες οι συνθηκες στην Ελλαδα για ομαδα λαικης βασης,οπως πιστευω οτι κανενας απο τους παραγοντες της επιτροπης μπορει μονος του να σηκωσει το οικονομικο βαρος μονος του.
Θα πρεπει να δημιουργηθει μια λεσχη οπου θα συμμετεχουν ολοι οι ευποροι Ηρακληδεις μοιραζομενοι τις μετοχες,τα ενδεχομενα χρεη στην αρχη,τα εσοδα και τα εξοδα της ομαδας.Προτινω μαλιστα η λεσχη να διοριζει την διοικηση της ΠΑΕ αλλα να υπαρχει και ασυμβιβαστο μεταξυ μελος της λεσχης και διοικηση.
Προτινω επισης να υπαρχουν οι εξης καταστατικες αλλαγες.
1.Με βαση το καταστατικο ενα μερος των εσοδων της ΠΑΕ να πηγαινει να καλυψει μερος των λειτουργικων εξοδων της ομαδας.Σε αυτο το ποσο δεν επιτρεπεται να βαλει χερι κανενας μετοχος η μεγαλομετοχος.
2.Τα τμηματα μαρκετινγκ και σκαουτινγκ διευθυνονται απο οικονομικο και τεχνικο διευθυντη και δεν μπορει να τις καταργησει κανενας μετοχος η μεγαλομετοχος.
3.Η εκαστοτε διοικηση εχει την υποχρεωση να παρουσιαζει τουλαχιστον ισοσκελιεμενους προυπολογισμους χωρις να μειωνεται η ανταγωνιστικοτητα της ομαδας.

Γαλαζιος Ηρωας

Αριθμός μηνυμάτων : 829
Ημερομηνία εγγραφής : 28/10/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αποψεις για νεο Φορεα - Λεσχη - Σελίδα 3 Empty Απ: Αποψεις για νεο Φορεα - Λεσχη

Δημοσίευση από teo 6/1/2017, 13:37

αν εχει σχεση με το προσφατο αρθρο που διαβασα στο μπλου αρενα, υποτιθετε θα γινει κατι συνολικα για τους ΓΣ και απ οτι καταλαβα, μιλαμε για ξεπαγωμα ΑΦΜ των ερασιτεχνων και οποιος μπει σε διοικηση δεν θα ρισκαρει την περιουσια του.
οσο αναφορα τα χρεη δεν το πολυκαταλαβα αν και γενικο το αρθρο. θα σταματησουν οι προσαυξησεις ή μερος αυτων θα παραγραφουν? μηπως τα χρεη πακετο με τις προσαυξησεις θα γινει μια προσπαθεια να πανε σε φυσικα προσωπα διοικησεων? ποιος ξερει, το σιγουρο ειναι οτι τα χρεη δεν θα διαγραφουν (το θυμαμαι απ το αρθρο).

επισης το αλλο σιγουρο ειναι οτι μολις μυριστουν ξεμπλοκαρισμα ΑΦΜ (αυτο για τον δικο μας ΓΣ) θα εμφανιστουν νεεοι τσιργογιαννηδες, νεεοι μεσσιες κτλ κτλ που προφανως με την δικια μας αδιαφορια και ανοχη ισως τους επιτραπει να κανουν τα ιδια και χειροτερα.

οποτε οτι και να γινει σαν κοσμος εχουμε σοβαροτατες ευθυνες.

ΥΓ το ξεπαγωμα ΑΦΜ δεν σημαινει ετσι ξαφνικα γηπεδο. θελει προσοχη μην ξαναδαγκωσουν οτι βρουν τα Ηρακλακια μας..

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12759
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αποψεις για νεο Φορεα - Λεσχη - Σελίδα 3 Empty Απ: Αποψεις για νεο Φορεα - Λεσχη

Δημοσίευση από teo 6/1/2017, 13:48

η δικια μου γνωμη οσο αναφορα την ΠΑΕ συγκεκριμενα (την εχω ξαναγραψει αλλα ενα ριφρεσ δεν ειναι κακο) ειναι ενα υβριδικο μοντελο διοικησης.
δεν γινετε να παμε σε λαικη βαση διοτι δεν μπορουμε να το υποστηριξουμε οικονομικα.
επισης οπως βλεπετε σε μια στραβη υπαρχει περιπτωση η λαικη βαση να βυθιστει μαζι με την ομαδα.

το βασικοτερο για μενα που πρεπει να υπαρχει ειναι η ταμειακη διευκολυνση και η επενδυση στα μετρα του δυνατου. η ομαδα δεν μενει Α εθνικη διοτι δεν γινετε το αυτονοητο, ταμειακη διευκολυνση (μεσα σε ολες τις αλλες βρωμιες φυσικα).

οποτε αυτο που θα ηταν το καλυτερο για μενα να γινει ειναι ενας διευρυμενος φορεας του Ηρακλη που θα αφορα τον ΓΣ κτλ φροντιζοντας την σωστη λειτουργια του ΣΥΛΛΟΓΟΥ και επειδη κομματι του ΣΥΛΛΟΓΟΥ ειναι και το τμημα του ποδοσφαιρου, το αμεταβλητο 10% της ΠΑΕ ειναι μια πολυ καλη αρχη ωστε να λειτουργει ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ η ομαδα.
δηλαδη να αποφυγουμε το ισοπεδωμα ολων των θεσμων που ολο το βαρος το επωμιστηκε ενας συνδεσμος και να παμε σε ΟΡΘΗ λειτουργια των τμηματων.
απο εκει και περα εχοντας το 10% μπορουμε και λογο να εχουμε και ελεγχο να ασκει Ο ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣ δηλαδη εμεις, και να μην μας δουλευει κανεις.
νομιμα με τους νομιμους θεσμους.

δεν εχω αυταπατες οτι στην ελλαδα του 2017 με βασικη συνταξη 300 ευρω θα υποστηριξουμε ολοκληρη εταιρια οσοι μειναμε.
επισης προσωπικα δεν θελω να συμμετεχω σε κατι που θα εχει αμεση σχεση με τα εσωτερικα της ομαδας. οπως πχ επιλογες σε ΔΣ κτλ. δεν εχω γνωσεις, δεν βαζω λεφτα στην τελικη.

τελος, δεν θα ερθει κανεις να παρει την ομαδα αν δημιουργησουμε κατι παραπανω απο ενα λειτουργικο και ενεργο (ουσιαστηκα ενεργο) ερασιτεχνη διοτι κανεις δεν προκειται να βαλει 1ευρω και να εχει συνδιοικηση με τον κοσμο.
το 10% του ερασιτεχνη μια χαρα μας καθεται, μην πω και πολυ μας ειναι.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12759
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αποψεις για νεο Φορεα - Λεσχη - Σελίδα 3 Empty Απ: Αποψεις για νεο Φορεα - Λεσχη

Δημοσίευση από teo 6/1/2017, 13:54

κατι τελευταιο, ενα παραπονο μικρο.

ρε παιδια εχω βαρεθει να ακουω για επιτροπες σωτηριας, επιτροπες 5μελης, διοικησεις που δεν θελουν να διοικησουν και γενικα παχια και μεγαλα λογια.

γιατι δεν παμε ως εκει που μπορουμε χωρις να εχουμε αυταπατες για την τωρινη δυναμικη μας? κατι απλο μικρο λειτουργικο, και ο κοσμος που απομακρυνθηκε αν δει 5 ανθρωπους ντομπρους, λογικους, με 5 ιδεες να ασχολουνται για το καλο του Ηρακλη μονος του θα ερθει.

δεν γινετε να γινουμε τσιργογιαννηδες και να κανουμε καλεσματα "δωστε λεφτα κλεινει ο ΓΣ" κτλ κτλ λες και ειμαστε πισω στο 2000 που θα μαζεψουμε 10.000 κοσμου.

και γιατι ενω δεν μπορουμε να διαχειριστουμε μικρες απλες καταστασεις και τα γαμαμε ολα την μανα να θελουμε να μπλεχτουμε με λαικες βασεις κτλ που 1908% θα αποτυχουν πριν καν αρχισουν?

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12759
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αποψεις για νεο Φορεα - Λεσχη - Σελίδα 3 Empty Απ: Αποψεις για νεο Φορεα - Λεσχη

Δημοσίευση από Margasv10 9/1/2017, 16:26

Bezyr έγραψε:Σημερα θα γινω κακος Βεζυρης για να δικαιολογησω το νικ μου.
Επειδη δουλευω απο το πρωι εως το βραδυ, τι να κανουμε, μας γαμησε ο μαλακας και ποναει η σουφρα μας, δεν εχω χρονο να ειμαι ενεργος πολυ και εδω μεσα, αλλα αυτο δεν σημαινει οτι οποτε μπορω δεν θα παω στα κρισιμα που θεωρω εγω...
Μπορει στο γηπεδο να μην τραβιεμαι γιατι στους αλητες δεν θελω να δωσω ουτε ευρω, αλλα τον Ηρακλη δεν τον αφηνω ποτε.
Τραβηχτηκα σημερα στο Κατσανειο λοιπον αν και αργα γιατι λογω δουλειας δεν προλαβα απο την αρχη...
Προλαβα τον Νικο τον Ποντικη που μιλησε αλλα και καποια παιδια που τα ειπαμε μετα, οπως και στο πηγαδακι με τον Μακη.
Τεσπα.
Πρωτη παρατηρηση και βασικη για την συνεχεια.
Μειναμε πολλοι λιγοι....
Δευτερη, αυτο που λεμε χροοονια τωρα για φορεα, ακουγεται πλεον ανοιχτα και ...ως μοναδικη λυση.
Ενω ομως θα επρεπε ναμαι σχετικα χαρουμενος που μια διεξοδο σαν αυτη την ανεφερα πολλα χρονια πριν στους μπλου φανς και επιτελους βλεπω οτι το αδιεξοδο αναγκαζει πλεον τους παντες να στραφουν προς τα εκει, δυστηχως φοβαμαι οτι μπορει να γινει η προσπαθεια χωρις να λαβουμε πλεον ΤΙΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ που υπαρχουν τωρα....
Ακουστε κατι εν ολιγοις.
Εχουμε γινει γκομενα του τουρκου, και εχουν γυρισει - λογικα- τα μυαλα των δικων μας.
Το γηπεδο που μας εκοψαν οι μπασταρδοι, εχει κανει τον κοσμο να τρελαθει.
Φοβαμαι το ματς με τον τουρκο....
Παντως, ειναι ισως η πρωτη φορα που θα διαφοροποιηθω απο την αποψη που μαλλον φαινεται οτι θα επικρατησει και μαλλον ειναι το ρισταρτ.
Για πολλους λογους.
Βασικα, οχι γιατι ειμαι κατα, αλλα γιατι πλεον οι κινδυνοι του ολικου ρισταρτ απο τα ερασιτεχνικα μπορει να οδηγησει στον αφανισμο μας.
Το ρισταρτ του 2010 δεν ειναι αναλογο με το πιθανο τωρινο.
Αλλωστε, αν το 2010 ειχαμε την ευκαιρια να κανουμε κατι τετοιο και να βγουμε δυνατοι, υπηρχε νοημα γιατι θα βγαιναμε δυνατοι με 10 -15 χιλ κοσμου.
Τωρα, μειναμε ελαχιστοι.
Και δεν εχω ακομη πειστει οτι δεν θα πεσουμε πολλα χρονια στην αφανεια...
Θα μου πεις, μπορει να πεσουμε φετος και να μας εχει ο πουστης στην αφανεια, Το ιδιο δεν ειναι?
Πιθανον.
Αλλα για να γινει καινουρια αρχη, μη γελιεστε, αν το 2010 θελαμε να φαμε ενα πιατο φαγητο για να επανελθουμε τωρα πιστευω θελουμε 1000 πιατα.
Και κατι, παααρα πολυ βασικο.
Αργα ή γρηγορα θα ερθει η στιγμη που και παλι θα πρεπει να αποφασισουμε ποιο διοικητικο μοντελο πρεπει να ακολουθησουμε, ποιος θα ειναι ο προεδρος και πώς θα χωνει.
Ακουστε.ΘΑ ΓΙΝΕΙ κι αυτο.
Και μονο γιατι η ΕΠΟ και το ποδοσφαιρο θελει να εχει απεναντι καποιον υπολογο, οχι εναν "αντιπροσωπο" μιας λαϊκης βασης.
Και εκει θα σφιξουν οι κολοι...
Το θεμα ειναι τεραστιο.
Και μπορει να γραφουμε κατεβατα για μερες.
Προσωπικα εχω φαει πολλα βραδυα σκεφτομενος εναλλακτικες και τί αυτο θα απαιτουσε οργανωτικα.
Αλλα, σε ενα πραγμα δεν μπορω να μην φοβαμαι.
Στο οικονομικο ΣΤΗ ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΚΑ που τα οικονομικα δεδομενα αλλαζουν.
Και ΔΕΝ πιστευω οτι πλεον, μπορουμε να πορευτουμε μονο με τη βοηθεια του κοσμου.Δεν βγαινουν τα νουμερα παιδια.
Και εδω θα γινω κακος.
Εναν Φοφονκα ειδα απο τους παλιους, πού ειναι ο κοσμος ρε?Τιποτε, ερημια.
Δυστηχως χωρις συμμετοχη χιλιαδων κοσμου δεν γινεται τιποτε.
Θελει χιλιαδες κοσμου ΚΑΙ επενδυτη.
Και πλεον, υπαρχει ενα τεραστιο ντεσαβανταζ.Αν πεσουμε φετος, θα μεινουμε ακομη λιγοτεροι.Φαυλος κυκλος.
Γι αυτο και πιστευω οτι πρεπει προς το παρον να στηριξουμε την ομαδα.Να κανουμε το παν να παραμεινουμε.
Ο,τι και να αποφασισουμε πρεπει η ομαδα να μην πεσει.
Στ @ρχιδια μας αν πιστωθει αυτο στον καθε Καγιουλη.
Εμεις παραλληλα θα δουλευουμε. Θα οργανωνομαστε.Θελει πολυ δουλεια και θα πορευτουμε σε αχαρτογραφητα νερα.Και οποια πο@τσα τρωμε θα τρωμε γιατι αυτο δεν το ξεκινησαμε απο καιρο.Θελει χρονια κατι τετοιο.
Φοβαμαι οτι να ριξουμε την ομαδα και να ξεκινησουμε απο την αρχη για να επανελθουμε μετα απο 4-5 χρονια ειναι αυτην την στιγμη λαθος.Η γενια μου τουλαχιστον δεν θα επανελθει.
Και δεν διεκδικω το αλαθητο αλλα αυτο πιστευω προς το παρον.Μεχρι να δω παλλαικη συμμετοχη.Αν...
Σορρυ για το σεντονι.
Μαλακες, μην μενετε μονο στα πληκτρολογια.Εχεται νεα συγκεντρωση στο Κατσανειο.Δεν εχει σημασια αν συμφωνουμε ή οχι.Ο,τι αποφασισουν οι περισσοτεροι, αλλα να ξερετε η ομαδα ειναι στην κοψη του ξυραφιου.Πολυ χειροτερα απο το 2010.

συμφωνώ απόλυτα κι είναι αυτό που καταρχήν υποστηρίζω φέτος, ήδη πριν από την έναρξη της σεζόν, ότι πάσει θυσία πρέπει να παραμείνουμε στην Α' αλλιώς θα κινδυνέψουμε πολύ σοβαρά με "εθνικοποίηση" (να γίνουμε Εθνικός δηλαδή). οι συνέπειες θα είναι τεράστιες.. ένα ριστάρτ από ερασιτεχνικό επίπεδο, ή ακόμη κ στην γ', με φορέα λαϊκής βάσης, θα κάνει τουλάχιστον 5 χρόνια να δώσει αποτέλεσμα την επαναφορά μας στην Α'. ΔΕΝ θα αντέξουμε, θα μείνουν λίγοι ως ελάχιστοι. δεν είναι απαισιοδοξία αυτό, είναι ρεαλισμός. 

ωστόσο συμφωνώ με την δημιουργία φορέα, στο πλαίσιο που περιγράφουν κι οι υπόλοιποι, όπως ο Τέο, όμως με σκοπό τον έλεγχο της ΠΑΕ - ελέγχοντας τον ΓΣ ΑΕΠΚ, ίσως κ με έλεγχο του δικού μας ΓΣ σε περίπτωση ξεμπλοκαρίσματος ΑΦΜ, αλλά και περιγράφοντας ένα κάποιο Όραμα για τον σύλλογο συνολικά και για τα ίδια τα τμήματα, όπως το ποδοσφαιρικό, όπως και συσπειρώνοντας τα κατάλληλα άτομα, με γνώσεις, επίπεδο και ικανότητες. αυτός ο φορέας δεν θα πρέπει να έχει σχέση με την ΑΘ10 προκειμένου να μπορέσει να γίνει ευρύτερος και να εκπροσωπεί την πλατιά μάζα του κόσμου.

Margasv10

Αριθμός μηνυμάτων : 772
Ημερομηνία εγγραφής : 25/08/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αποψεις για νεο Φορεα - Λεσχη - Σελίδα 3 Empty Απ: Αποψεις για νεο Φορεα - Λεσχη

Δημοσίευση από Big bad wolf 10/1/2017, 00:23

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Αντώνης Πασχαλίδης (Ρέμος), υποψήφιος βουλευτής με προοπτική υπουργοποίησης... Εντάξει, ο Θεός μας κάνει πλάκα.
Big bad wolf
Big bad wolf

Αριθμός μηνυμάτων : 1346
Ημερομηνία εγγραφής : 08/01/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αποψεις για νεο Φορεα - Λεσχη - Σελίδα 3 Empty Απ: Αποψεις για νεο Φορεα - Λεσχη

Δημοσίευση από AntiGrinias 10/1/2017, 11:55

Big bad wolf έγραψε:[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Αντώνης Πασχαλίδης (Ρέμος), υποψήφιος βουλευτής με προοπτική υπουργοποίησης... Εντάξει, ο Θεός μας κάνει πλάκα.
Λογικοτατη εξέλιξη για την νυφουλα, τον κανεις και υπουργό μακεδονιασ και ξεμπερδεύεις με τα χωραφια μια ωρα αρχύτερα

_________________
fuck them all
AntiGrinias
AntiGrinias

Αριθμός μηνυμάτων : 1864
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2016
Τόπος : Salonica

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αποψεις για νεο Φορεα - Λεσχη - Σελίδα 3 Empty Απ: Αποψεις για νεο Φορεα - Λεσχη

Δημοσίευση από Bezyr 10/1/2017, 13:03

Ενταξει, μην τρελλαινεστε, το ατομο δεν εχει βγαλει δημοτικο, ( κι αυτα ο Κουλης τα κοιταει ΠΡΩΤΑ ΑΠ ΟΛΑ...) μαλλον για κατι αλλο τον καλεσε ο Μητσηκωστας....
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης