Iraklaras07
AntiGrinias
21 απαντήσεις

Σελίδα 23 από 40 Επιστροφή  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 31 ... 40  Επόμενο

Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019 - Σελίδα 23 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019

Δημοσίευση από Iraklaras07 25/11/2018, 21:23

Πάντως αν ο μύρο και ο αλέκος είχαν φύγει όταν είχε ζητήσει το κοπάδι,μετά το 1-6 δηλαδή, θα είχαμε σίγουρα 5-8 βαθμούς παραπάνω τώρα...
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5801
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Δημοσίευση από AntiGrinias 25/11/2018, 21:34

Δε θα συμφωνήσω γιατι χρονο με το χρονο το ποδόσφαιρο γινεται ολοενα και πιο ταχυδυναμικο με περισσότερη τακτικη και συστήματα.
Μπορει να μην υπαρχει αεκ αρης αλλα υπάρχουν ενα σωρό ομαδες φετος πολυ κοντά σε δυναμικη
Η ομαδα που φτιάχτηκε προ τριετιας ηταν πιο λαιτ πιο ρισκο να βγει κατηγορια ομως δουλεψε κανονικα το καλοκαιρι με δουλευταρα ταλαντουχο προπονητή.
Η φετινή ειχε τα φόντα ως ροστερ να πρωταγωνιστήσει αλλα δε δουλεψε καθολου με τον βοσνιαδη...και απορω ενω εβλεπε απο μεσα οτι οι παικτες που ηρθαν καθυστερημένα δεν εκαναν προετοιμασια δεν δουλεψε πανω σε αυτο οπως επισης δε δουλεψε σε τακτικη και συστηματα...Και ο εμπαλος μυρο με τις ανοδους απο μεσα τον στήριζε...Μετα γιατι να μη πιστεύεις οτι "ζουν αναμεσα μας"...

AntiGrinias έγραψε:
Tον Παπαδόπουλο είχαμε προπονητή την χρονιά που ανεβήκαμε ρε.

Μια ομάδα σαν τον Ηρακλή δεν χρειάζεται φοβερό προπονητή για να ανεβεί από την Β στην Α. Τα βασικά να κάνει μόνο φτάνει. Σήμερα τα έκανε τα βασικά ο Έλε, στο ματς με τον Απόλλων όχι αλλά αυτό βέβαια ήταν και ματς ...ειδικών συνθηκών.
Iraklaras07
Iraklaras07

Δημοσίευση από teo 25/11/2018, 22:02

Εγώ παιδιά διαφωνώ ως προς το τι χρειάζεται για να ανέβεις και επειδή έχεις το όνομα Ηρακλής θα χρειάζεσαι τα βασικά ή κάτι λιγότερο από τους άλλους.

Αν πέσει το χρήμα η οργάνωση και τα κονέ και χωριό μου το ανεβάζω.
Εγώ αντίθετα επειδή είμαι ΗΡΑΚΛΉΣ θεωρώ ότι πρέπει να έχω τα καλύτερα από όλους ώστε να είναι φυσιολογικο να ανεβω, όχι κάτι λιγότερο αλλά περισσότερο και καλύτερο.
Και αυτός ήταν ένας λόγος που όταν ήταν να έρθει ο Αιγύπτιος ή ο Τομ έλεγα ότι κριτήριο επιτυχίας δεν είναι η άνοδος γιατί τον Αύγουστο, χωρις καμία προεργασία αγωνιστικά και διοικητικά δεν είναι ευκολο να ανέβεις επειδή πχ είσαι Ηρακλής.

Και δεν το λέω για να μειώσω την αντίθετη άποψη απλά μας έχουν κάνει κηδείες ομάδες Δ και Γ εθνικής που ούτε θέλω να τις θυμάμαι.

Αν, το απευχομαι, είμαστε στην Β του χρόνου με αυτή την διοίκηση και η ομάδα δεν πηγαίνει αέρα για Α, ύστερα από μια ολόκληρη σεζόν, πειραμάτων, οργάνωσης, λαθών, απειρίας και φυσικά χρόνου να ετοιμαστείς φυσιολογικά, δεν θα πω σε καμία περίπτωση, δεν είναι κριτήριο επιτυχίας η άνοδος.

πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12763
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Δημοσίευση από Iraklaras07 25/11/2018, 22:14

Δεν ξέρω πάντως μέχρι τώρα η ιστορία έχει δείξει ότι αν υπάρχουν τα βασικά + το σωστό κλίμα η ομάδα ανεβαίνει.
Iraklaras07
Iraklaras07

Δημοσίευση από teo 25/11/2018, 22:24

Το κλίμα το δημιουργεί η ίδια η ομάδα.
Κανείς δεν σηκώθηκε να πάει 1η αγωνιστική στο γήπεδο με σκοπό να πιει φαρμάκι ή να κράζει τα πάντα.

Πρέπει η ομάδα να οργανωθεί σε τέτοιο βαθμό που να έχει την ικανότητα να παράγει παίχτες.
Είτε από μεταπώληση παιχτών που θα βρισκει, είτε από τις ακαδημίες. Τελευταία φορά που βγάλαμε παίχτη ήταν ένας ο Βέλλιος. Πιο πριν ήταν το 2005 αν θυμάμαι καλά την χρονιά που είχαμε προπονητη τον Κωφίδη και το καλοκαίρι υπέγραψαν αρκετοί μικροί επαγγελματικά συμβόλαια.
Δλδ για μενα, όπως το βλέπω ε, μπορεί και να είμαι 100% λάθος, το απλά ανεβαίνω έτσι γιατί ανέβηκα χωρίς ΚΑΙ κάτι ακόμα δεν είναι τόσο καλό.

teo
teo

Δημοσίευση από Iraklaras07 30/11/2018, 12:47

δύσκολο το ματς στα σπάτα. Από τα παιχνίδια που η ομάδα έχει δείξει ότι δεν έχει. Ειδικά αν απουσιάζουν Περόνε- Κλέιτον γίνεται ακόμα πιο δύσκολο.
Iraklaras07
Iraklaras07

Δημοσίευση από mos 1/12/2018, 14:34

Αν ισχύει αυτό που είπε ο Σούλης, ότι το γήπεδο είναι σε κακή κατάσταση, θα πρέπει να πάμε προετοιμασμένοι αυτή τη φορά και όχι όπως στην Πάτρα.
Δεν έχουμε ακόμη το απαραίτητο δέσιμο σαν ομάδα για να μην λαμβάνουμε υπόψη και τέτοιους παράγοντες.
Μέσα ο Περόνε για 90 λεπτά και ας μην έχει κάνει τίποτα μέχρι τότε, μέσα και ο Ρόβας για να κυνηγάει ακόμη και τα πλάγια, οι μέσοι να γεμίζουν και οι αμυντικοί να μην ρισκάρουν.
Δεν είναι παιχνίδι για να δείξουμε στρωτό ποδόσφαιρο, κυκλοφορία και αυτοματισμούς (που ούτως ή άλλως δεν έχουμε), είναι παιχνίδι για τον πιο συγκεντρωμένο και όποιον το θέλει περισσότερο.

Στάλθηκε από την εφαρμογή Topic'it
mos
mos

Αριθμός μηνυμάτων : 2620
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2015

Δημοσίευση από AntiGrinias 1/12/2018, 14:59

Απο οτι συμπεραίνω απο τα ρεπορτάζ λογο απουσιών επιτελικός θα παιξει ο Μενδρινός που ειναι η φυσιολογική και μονη θεση που μπορει να παιξει, αριστερο χαφ η 8ρι απαιτεί τρέξιμο που δεν το εχει ουτε το ειχε.
Το ται νομιζω δεν τον υπολογίζει για βασικό, ο περονε θα παιξει βασικός. Δεν ξερω αν πρεπει να φαμε ξανα στην μαπα στα εξτρεμ ντουνι-χασομερη.
Ο ροβας βολεύει σε αυτο το παιχνίδι για βασικος γιατι σε αντεπιθέσεις που φανταζομαι οτι θα εχουμε δουλεψει ειναι ο πιο γρήγορος μας παίκτης
Εγω πιστεύω οτι αυτο που είδαμε το ειδε ο ελε και θα προσαρμοσει ομαδα οχι για να παιξει ποδοσφαιρο αλλα για να κλεψει το ματς.

AntiGrinias
AntiGrinias

Δημοσίευση από Iraklaras07 1/12/2018, 21:08

δεν νομίζω ρε να δώσουμε μπάλα στον Αήττητο. Δεν είναι καλή ομάδα και αυτοί. Εμείς πρέπει να είμαστε σοβαροί πίσω και πιστεύω μπροστά θα καταφέρουμε να βάλουμε ένα γκολ. Το κακό είναι ότι με ήττα σε οποιοδήποτε από τα εναπομείναντα παιχνίδια βγαίνουμε σχεδόν οριστικά εκτός διεκδίκησης ανόδου. Και δυστυχώς φοβάμαι πως αυτή η ήττα θα έρθει. Είτε αύριο είτε στη Δράμα.
Iraklaras07
Iraklaras07

Δημοσίευση από teo 2/12/2018, 08:14

Ο Ελευθερόπουλος πρέπει να βρει την "φόρμουλα" ώστε να "κλέβει" βαθμούς μέχρι τον Δεκέμβριο, και να αποκτήσει η ομάδα ένα τρόπο παιχνιδιού.

Δε πιστεύω να κάνει απότομα αλλαγές, γιατί και αυτός φοβάται νομίζω μην μας κάνουν καμια κηδεία παλι.
Τα Σπάτα είναι χαμηλά στην βαθμολογία, μην τους υποτιμούμε, και αυτοί θα προσπαθήσουν να κερδίσουν την παραμονή.
2 βαθμούς πάνω από τα Σπάτα είμαστε 12 από τον πρώτο και 11 από τον δεύτερο.
Έχουν ανοίξει πολύ είναι η αλήθεια..

teo
teo

Δημοσίευση από lll 2/12/2018, 10:26

Σερί νικών με ΄¨κλεψίματα¨ είναι άπιθανο να γίνει ,κάπου θα στραβώσει η δουλειά.Η β εθνική θελει πιεση ψηλα να γινει το λαθος και με 2-3 πασες να εισαι σε θεση για γκολ.Στρωτο ποδοσφαιρο,στη β εθνικη ,με σωστη αναπτυξη ποτε δεν θυμαμαι.Αρα πρεπει ο Ελευθεροπουλος να βρει αυτους που μπορουν να τρεξουν και να πιεσουν ψηλα.Η μαγκια είναι να μην δυσαρεστηθουν και τα παππουδια που χρειαζομαστε απο το 60 και μετα.Μόνο Περονε θα ξεκινουσά και τα χαφ με τα εξτρεμ θα τα γεμιζα με Καλτσά,ροβα,ντουνη,πτηνοπουλο,πασα(ναι πασα,ντρεπομαι που το λεω)και οποιον άλλο αντεχει σε φυσικη κατασταση.Στα πλαγια μπακ χιντζιδη ,κασναφερη αδιαπραγματευτα και θα ήθελα σταμου διπλα στο μουμιν.

lll

Αριθμός μηνυμάτων : 832
Ημερομηνία εγγραφής : 19/08/2015

Δημοσίευση από lll 2/12/2018, 11:45

Και διαβάζοντας αυτο το αρθρο
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

δεν ξερω γιατι μου ήρθε στο μυαλο αυτο

lll

Δημοσίευση από lll 2/12/2018, 11:47

άκυρο το παραπάνω link αν και ο τζιμακος κολλαει παντου...ηθελα να βαλω αυτο!

lll

Δημοσίευση από Iraklaras07 2/12/2018, 14:06

Τα αριστερά μας μπακ είναι συνεχώς τραυματίες. Αρα τον γεναρη θελουμε και αριστερο μπακ. Η ενδεκαδα δεν μου αρεσει αλλα θα τα πουμε μολις τελειώσει το ματς.
Iraklaras07
Iraklaras07

Δημοσίευση από lll 2/12/2018, 14:29

Περιεργο που και ο Ελευθεροπουλος βαζει Πασα αριστερο μπακ και τωρα δεν υπαρχει Βοσνιαδης και Μυροφοριδης...Τι να πω κατι βλεπουν ολοι αυτοι που εμεις δεν το βλεπουμε.Ποσο χειροτερος ειναι ο Κασναφερης απο το Κουτρουμανο!!

lll

Δημοσίευση από Iraklaras07 2/12/2018, 14:58

απλά ο χιντζίδης δεν μπορεί να βγάλει 90λεπτο με τίποτα
Iraklaras07
Iraklaras07

Δημοσίευση από mos 2/12/2018, 15:10

Ο Κασναφέρης νομίζω ότι παίζει από δεξιά. Τώρα γιατί δεν έχουμε μπακ γενικότερα είναι άλλη συζήτηση.

mos
mos

Δημοσίευση από mos 2/12/2018, 15:13

Ο Μπέος τρώει 2 από τη Σπάρτη και ο Εργοτέλης χάνει επίσης, σε άλλα νέα...

Δημοσίευση από rafael nadal 2/12/2018, 15:24

στα υπολοιπα 3984639482 πρωταθληματα παγκοσμιως δεν θα ασχολουμουνα καν αλλα στο συγκεκριμενο πρωταθλημα ειναι το πρωτο πραμα που κοιταω(ειδικα μετα την ομορφια με τον Απολλωνα Λαρισας):

το πρωι το 2 ηταν στο 1.50 με την αρχη του ματς το διπλο ειχε παει στο 1.16

ισως να μη λεει και τπτ το ανωθεν στοιχειο απλα επειδη η Β Εθνικη ειναι το αγαπημενο πρωταθλημα της Μαλαισιας οφειλουμε να τα κοιταμε και αυτα

σε αλλα νεα αντε και με τη νικη (στον πρωτο απτους 5 τελικους)

rafael nadal

Αριθμός μηνυμάτων : 319
Ημερομηνία εγγραφής : 18/11/2014

Δημοσίευση από Iraklaras07 2/12/2018, 15:41

εβαλε γκολ ο Ντούνης , έβαλε γκολ ο Πασάς να βάλει ένα γκολ τώρα ο Μενδρινός  να τα δούμε όλα