AntiGrinias
21 απαντήσεις

Σελίδα 24 από 40 Επιστροφή  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 32 ... 40  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019 - Σελίδα 24 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019

Δημοσίευση από mos 2/12/2018, 16:58

0-3 εύκολα και αποφασιστικά, όπως μεταφέρθηκε ραδιοφωνικά και όπως έπρεπε.
Μακάρι να συνεχίσουμε έτσι και να πάρουμε και άλλο τα πάνω μας.

mos
mos

Δημοσίευση από teo 2/12/2018, 17:02

Μπράβο στην ομάδα, κερδίζει τον κακό της εαυτό.
Το 0-3 ραδιοφωνικά ακούστηκε σχετικά εύκολο. Βέβαια παίζαμε και με τον δεύτερο από το τέλος ή τρίτο εστω.
Το κακό είναι ότι Βόλος και Λάρισα δεν χάνουν
Ο βολος είναι στο +6 ίσως με κάποιο μαγικο τρόπο να τον φτάσουμε...

Δημοσίευση από lll 2/12/2018, 17:31

O μπεος τη δουλεια του και εμεις τη δικια μας που σιγουρα ειναι διαφορετικη!!Η Λαρισα αργα η γρηγορα αυτα που θα πρεπει να χασει θα τα χασει. Ο μαγικος κοσμος του Ελληνικου ποδοσφαιρου εχει τους κανονες του.

lll

Αριθμός μηνυμάτων : 832
Ημερομηνία εγγραφής : 19/08/2015

Δημοσίευση από AntiGrinias 2/12/2018, 17:36

Αν συνεχίσουμε με την ιδια τακτική των 2 τελευταίων παιχνιδιών μεχρι της γιορτες τον (μ)πεο των πιάνουμε εύκολα.
Το απολωλον-λαρσας εχει ξεφύγει περίεργα και νομιζω ειναι ομαδα φωτοβολίδα χωρις τις "διασυνδέσεις" παιχνιδιού β' εθνικής..ελπιζω στον β' γυρο να ξεφούσκωσει γιατι εχει παρει απο όλους τα σώβρακα.

Δημοσίευση από Iraklaras07 2/12/2018, 17:36

Ο Εργοτέλης και ο Απόλλωνας δεν θα είναι πρόβλημα το ίδιο και ο  Πλατανιάς. Ο Βόλος είναι στο +9 ουσιαστικά γιατί θα κερδίσει την έφεση επειδή απλά έχει δίκιο. Για μένα είναι αυτός ο βασικός αντίπαλος και φυσικά η κέρκυρα που έχει έναν από τους καλύτερους φορ στην Ελλάδα ο οποίος θα μπορέσει να την κουβαλήσει όσο είναι υγιής.

Για να έχουν όλα αυτά σημασία βέβαια πρέπει η ομάδα να κάνει το καθήκον της και να νικήσει ,για αρχή, την Άρτα την ερχόμενη αγωνιστική.
Επίσης έμεινε ελεύθερος ο βασικός στόχος του καλοκαιριού για μπροστά , ο ρούνει ,γιατί τα τρίκαλα  δεν μπορούν πλέον να τον πληρώνουν.
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5799
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Δημοσίευση από Iraklaras07 2/12/2018, 17:39

Δεν έχω εικόνα του παιχνιδιού ούτε καν το άκουσα στο ραδιόφωνο ,οι αλλαγές που έγιναν όμως από τον Ελευθερόπουλο μου άρεσαν  και είναι και απολύτως λογικές. Οι αλλαγές αυτές που έκανε και στο σημερινό και στο προηγούμενο παιχνίδι δεν δίνουν την εικόνα αφελή προπονητή πάντως.
Για τον απόλλωνα λάρισας δεν χρειάζεται να ανησυχούμε. Η πιο στημένη ομάδα του πρωταθλήματος. Φυσικά ούτε μπορεί , ούτε θέλει να ανέβει.
Iraklaras07
Iraklaras07

Δημοσίευση από Behind the curtain 2/12/2018, 20:48

Ο Ελευθεροπουλος σχεδιαζει την επιθετικη αναπτυξη και όλη τη στρατηγική.
Ο Βενετίδης την άμυνα. Νομίζω βαδίζουμε σε καλό δρόμο.
Πίσω γίναμε καλύτεροι με 2 αμυντικά χαφ να καθαρίζουν και ο Μενδρινός όπως μου είπε φίλος που είδε το παιχνίδι ήταν καλός μπροστά, στη φυσική του θέση.
Αν δεν τρώμε γκολ έχουμε παίκτες με προσωπικότητα για να καθαρίζουμε τα παιχνίδια.

Αριθμός μηνυμάτων : 393
Ημερομηνία εγγραφής : 28/08/2015

Δημοσίευση από Behind the curtain 2/12/2018, 20:51

Κάτι άσχετο. Έγραψα στη σελίδα του bluearena στο fb, σε σχόλιο για όλους όσους "κρύφτηκαν" τώρα που νικήσαμε (κόσμια φυσικά)
Αντίδραση Αρένας: μου απενεργοποίησε τη δυνατότητα σχολιασμού.
Πραγματικά, είναι ντροπή να έχουμε τέτοια μέσα στην ομάδα.
Το μέγεθος της βλακείας τους είναι ανίκητο.
Κρίμα γιατί μας εκπροσωπούν.
Φυσικά τέλειωσαν πια αυτοί για μένα.

Δημοσίευση από AntiGrinias 2/12/2018, 21:02

Μη το παίρνεις προσωπικά εγω δεν εχω φειςμπουκ αλλα φαντάζομαι με το ξεκατίνιασμα που παίζεται προσπαθουν να το μαζέψουν εκατέρωθεν πλευρών.

Κατα τα αλλα θελουμε ολοι μας οπως και οι πρωταγωνιστές να δουμε βελτιωμένη ομαδα και αμέσως στο επόμενο διαστημα υφος ομαδας πρωταθλητή που θα αρμόζει στης προσδοκίες της φανελας αυτης.

AntiGrinias
AntiGrinias

Δημοσίευση από teo 2/12/2018, 21:08

Και εγώ έγραψα ένα μπράβο για την ομάδα και σε άλλο σχόλιο έγραψα γιατί όλοι μόνο κράζουν κτλ.
Τώρα η στο μπλου αρένα το έγραψα η στον Μάκη.

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να σε μπλοκάρουν ενώ δεν λες κάτι κακό ίσα ισα.
Στείλτους ένα μήνυμα ή ξεκατινιασε τους, βαρετό, κακό αλλά τους αξίζει.

Και εμένα με είχαν κάνει το ίδιο πριν χρόνια γιατί δεν συμφωνούσαμε σε κάτι (δεν θυμάμαι τι) και ενώ ποτέ δεν έβρισα κανένα με φιμωσαν δημοκρατικά.

Εδώ ρε παιδιά ΒΑΡΙΟΥΝΤΑΙ να πάρουν τηλέφωνο κάποιον από την ΠΑΕ να τους πει από πρώτο χέρι τι έγινε στην οποιαδήποτε κατάσταση και αναδημοσιεύουν άρθρα του αρένα και του μετροτουρκ, περιμένετε να έχουν μυαλό;

teo
teo

Δημοσίευση από teo 2/12/2018, 21:09

Κατά τα άλλα σαποιοι φίλαθλοι.
Μισή ώρα πριν τον αγώνα εκραζαν για τους παίχτες και τις επιλογές του Ελευθερόπουλου μόλις μπήκε το πρώτο γκολ έβγαλαν τον σκασμο επιτέλους και κρύφτηκαν.
Γιατί είναι σάπιοι όσοι κράζουν απλά για να κράζουν και όχι μόνο καλό δεν κάνουν αλλά δηλητηριάζουν και τους υπόλοιπους.

teo
teo

Δημοσίευση από Behind the curtain 2/12/2018, 21:19

Αν σήμερα είχαμε 3 δοκάρια αλλά χάναμε 1-0 θα γινόταν χαμός για τον Πασά, τον Ντούνη, τον Χασομέρη και τον Μουμίν.
Τέλος πάντων, ας κερδίζουμε να πάρουμε ψυχολογία και όλα φτιάχνουν.

Δημοσίευση από mos 2/12/2018, 22:28

Έχετε δίκιο για το κράξιμο που πέφτει ακόμη και στα τσιμέντα, αλλά αυτό εκτός του ότι δεν αλλάζει ποτέ, ισχύει και για τις άλλες ομάδες.
Η ίδια η ομάδα με την πορεία της είναι αυτή που είτε φουντώνει τη μίρλα είτε βουλώνει στόματα.
Ας πηγαίνει η ομάδα καλά και μην χαλιέστε με ότι διαβάζετε, αυτά είναι δευτερεύοντα.

mos
mos

Δημοσίευση από lll 2/12/2018, 22:55

Εχω και ένα καλο προαισθημα για το ματς κυπελλου,λιγο που εψαξα μετραν στην ισοβαθμια τα μεταξυ παιχνιδια.Τι γινεται ομως σε 3πλη ισοβαθμια αν και ο Ατρομητος κανει 6 ποντους;Τα Γιαννενα θα υπερτερουν εναντι τουΑτρομητου,εμεις εναντι των Ιωαννινων και ο Ατρομητος απεναντι μας!Παμε στη διαφορα γκολ;

lll

Δημοσίευση από AntiGrinias 2/12/2018, 23:10

Και μια που αναφέρθηκε ο πασας τι γκολαρα εβαλε σημερα ειδατε
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

AntiGrinias
AntiGrinias

Δημοσίευση από mos 2/12/2018, 23:12

Στην ισοβαθμία δεν μπορεί να μετρούν τα μεταξύ μας παιχνίδια γιατί θα έχει παιχτεί αγώνας μόνο στη μία έδρα. Νομίζω ότι μετρούν τα γκολ.
Εγώ αυτό που θα ήθελα από το ματς είναι να βγάλει εγωισμό η ομάδα και να δείξει ότι πλέον και αγωνιστικά αρχίζει να δένει.

mos
mos

Δημοσίευση από lll 2/12/2018, 23:17

Ας τον πει καποιοιος οτι οι υποβιβασμοι ειναι τρεις!!!

lll

Δημοσίευση από Big bad wolf 2/12/2018, 23:32

Προκήρυξη κυπέλλου
γ. Ισοβαθμίες
Σε περιπτώσεις ισοβαθμίας των ομάδων για την τελική βαθμολογική κατάταξη κάθε ομίλου εφαρμόζονται οι διατάξεις των παραγράφων 5 έως 12 του άρθρου 20 του Κ.Α.Π.
ΚΑΠ
5. Σε περίπτωση που από τον ανωτέρω πίνακα προκύπτει ισοβαθμία ομάδων για τις θέσεις της παρ 4 του παρόντος άρθρου, τότε για τις ομάδες που ισοβαθμούν συντάσσεται νέος, βοηθητικός, πίνακας με κριτήριο το σύνολο των βαθμών που συγκέντρωσε η καθεμιά στους μεταξύ τους αγώνες.
6. Αν, μετά τη σύνταξη και του παραπάνω βοηθητικού πίνακα, προκύπτει νέα ισοβάθμηση ομάδων, τότε για τις ομάδες που εκ νέου ισοβαθμούν, συντάσσεται νέος, βοηθητικός, πίνακας με κριτήριο τη διαφορά τερμάτων που έχει η κάθε ομάδα μεταξύ των εκ νέου ισοβαθμούντων ομάδων στους μεταξύ τους αγώνες.

Ατρόμητος +4
ΠΑΣ +1
Εμείς -5

Πρόκριση με νίκη με 3 γκολ διαφορά. Ευκολάκι.

Δημοσίευση από Big bad wolf 2/12/2018, 23:43

Καλύτερη επίθεση. Σε κάθε νίκη με 3 γκολ διαφορά θα είμαστε +1 γκολ από τον ΠΑΣ στην επίθεση.

Δημοσίευση από mos 2/12/2018, 23:47

Περιμένω από τους ρεπόρτερς μας μεγάλες στιγμές, ανάλογες με εκείνες στο ματς κυπέλλου με τον Οφη... 😂