FORUM
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

+11
juri
Γαλαζιος Ηρωας
rafael nadal
santater
Big bad wolf
Behind the curtain
iraklis-Kamara
AntiGrinias
mos
Iraklaras07
teo
15 απαντήσεις

Σελίδα 5 από 12 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 5 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από mos 6/5/2019, 22:40

Το σκουλήκι δεν μπορούν να το εξοντώσουν γιατί δεν είναι άμπαλοι. Ένιωσε από παλιά πως παίζεται η μπάλα στο γκρικ φούτμπολ, και έτσι φυλάχτηκε. Κράτησε τον κόσμο του γιατί έπαιξε με τους κανόνες του παιχνιδιού, βγήκε ευρώπες και ήταν εκεί, με σκαμπανεβάσματα βεβαίως αλλά ήταν εκεί, παρών στα πράγματα.
Εμείς θυμάστε πότε παίξαμε Ευρώπη τελευταία φορά; Και πότε προτελευταία; Για να μετρήσουμε και πόσες φορές έπαιξαν οι νιώνιοι, οι ατρόμαχτοι και η τριπολιτσά, και μετά ας κλάψουμε όλοι μαζί.

Στάλθηκε από την εφαρμογή Topic'it
mos
mos

Αριθμός μηνυμάτων : 2620
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 5 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από teo 6/5/2019, 22:45

Iraklaras07 έγραψε:
teo έγραψε:Τώρα σοβαρά να ασχοληθούμε με το αν προσβάλλεται κάποιος αν του βρίσουν την μάνα;



Very Happy Very Happy Very Happy Xαχα γιατί ρε σηκώνει ανάλυση το ζήτημα. 


Σήμερα έβαλα να ακούσω Μαντζιούκη μετά από πολύ καιρό(συμπαθής άνθρωπος αλλά εξαιρετικά μίζερος και με κουράζει). Αυτός για τα αφμ είπε τα εξής:
1)Ο Τομ Πάπας μιλάει με τον μπέο για το αφμ του βόλου. Λέει ότι αυτό ακούγεται εδώ και καιρό στον Βόλο. Ο Μπέος δίνει την ομάδα αν πάρει τα τηλεοπτικά της πρώτης χρονιάς(άρα παραπάνω από 2 εκατ μάλλον).Στο παιχνίδι είναι και ο απόλλων σμύρνης.
2)Ο Θεοδωρίδης και η παρέα του θέλουν ο Ηρακλής να πάρει το αφμ της Τριγλίας. Μιλάνε με τους ανθρώπους της ομάδας ήδη. Φαντάζομαι προϋπόθεση να νικήσουν στα μπαράζ και να ανέβουν στην νέα επαγγελματική Γ εθνική.
3)Καμία περίπτωση από τις δυο δεν μπορεί να προχωρήσει χωρίς πολιτική παρέμβαση.Ακόμα και να υπάρχει συμφωνία μεταξύ των εμπλεκόμενων πλευρών.

Ο Θεοδωρίδης μπορεί να γιορτάσει το πρωτάθλημα του Τούρκου και ας αφήσει τα αφμ. Ποιος τον είπε άλλωστε να ψάξει;

Ο Τομ Παπαδόπουλος δε νομίζω να έχει την οικονομική ευχέρεια να στηρίξει την ομάδα χωρίς τα τηλεοπτικά μαζί με το άνοιγμα του ρόστερ.

Όπως και να έχει είμαστε μαθημενοι σε σάπια καλοκαίρια με Ηρακλή .

Το καλύτερο που έχουμε να κάνουμε είναι να μην κάνουμε καμία ανοιχτή συνέλευση κτλ κτλ.

Όποιος έχει πρόταση με οικονομικά στοιχεία , ανάλυση τι πάει που ποτέ κτλ τα πηγαίνει ΣΤΟΝ ΕΡΑΣΙΤΈΧΝΗ και ο ΕΡΑΣΙΤΈΧΝΗΣ αποφασίζει.
Το ΔΣ, αποφασίζει και υπογράφει.
Αξιοποίηση του θεσμου.
Συμφωνείς;

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12763
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 5 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από teo 6/5/2019, 22:51

mos έγραψε:Το σκουλήκι δεν μπορούν να το εξοντώσουν γιατί δεν είναι άμπαλοι. Ένιωσε από παλιά πως παίζεται η μπάλα στο γκρικ φούτμπολ, και έτσι φυλάχτηκε. Κράτησε τον κόσμο του γιατί έπαιξε με τους κανόνες του παιχνιδιού, βγήκε ευρώπες και ήταν εκεί, με σκαμπανεβάσματα βεβαίως αλλά ήταν εκεί, παρών στα πράγματα.
Εμείς θυμάστε πότε παίξαμε Ευρώπη τελευταία φορά; Και πότε προτελευταία; Για να μετρήσουμε και πόσες φορές έπαιξαν οι νιώνιοι, οι ατρόμαχτοι και η τριπολιτσά, και μετά ας κλάψουμε όλοι μαζί.

Στάλθηκε από την εφαρμογή Topic'it

Εμείς τελευταία φορά που παίξαμε Ευρώπη είχα μαλλιά...

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12763
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 5 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από mos 6/5/2019, 22:55

teo έγραψε:Πάνω σ' αυτό , μιας και μίλησες για προπαγάνδα, πρόσεξα μέσω φβ , ότι εδώ και καιρό υπάρχει σελίδα συγκεκριμένη που σπέρνει την διχόνοια γράφοντας ότι μαλακία να ναι,.αρκεί να βάλλεται το οργανωμένο κομμάτι.

Το βλέπω και εγώ αυτό, πολλές φορές είναι σαν να βάλλουν κατά των οργανωμένων αλλόθρησκοι και όχι δικοί μας. Με κάτι τέτοια ο σαββιδάκος τρίβει τα χέρια του.
Η δική μου άποψη είναι ότι το οργανωμένο κομμάτι είναι το μόνο που κράτησε όρθιο τον σύλλογο τα τελευταία 15 χρόνια. Η αθ10, ως συνέχεια στο οπαδικό κομμάτι είναι για μένα τα παιδιά της μετά Θεοδωρίδη εποχή, που αγάπησαν τον Ηρακλή χωρίς ποτέ ο Ηρακλής να τους δώσει τίποτα. Με πείσμα να φτιάξουν τον Ηρακλή αυτό που περίμεναν οι προηγούμενες γενιές και δεν έγινε ποτέ, αλλά και με μια πιο ρομαντική θεώρηση των πραγμάτων.
Δυστυχώς όμως οι καιροί σήμερα δεν είναι για τους ρομαντικούς, είναι για τους ρεαλιστές. Εκεί είναι η δική μου κριτική, καλοπροαίρετη.

Στάλθηκε από την εφαρμογή Topic'it
mos
mos

Αριθμός μηνυμάτων : 2620
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 5 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από Iraklaras07 6/5/2019, 23:30

Τον Θεοδωρίδη δεν ξέρω ποιός του είπε να ψάξει για ΑΦΜ. Εγώ νόμιζα με την τριγλία μιλάνε άνθρωποι από τον Γ.Σ ή ίσως από το ιδρυτικό.

Και για Τομ Παπ δίκιο έχεις. Δεν πα νε λένε ότι έχει πολλά χρήματα στην αμερική,εμείς δεν τα χουμε δει.Τι να λέμε τώρα , οι πάντες απλήρωτοι είναι...

Τώρα κοίτα το ΔΣ του ερασιτέχνη κατά 99% θα πάρει την ίδια απόφαση που θα έπαιρνε και ο κόσμος. Πιστεύω θα το δώσουν ψηφοφορία για να μην πάρουν την ευθύνη. Ό,τι και να γίνει πάντως ξέρουμε από πριν ότι αν στραβώσει κάτι φταίει η Αυτόνομη οπότε είμαστε κομπλέ.
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5800
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 5 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από mos 7/5/2019, 00:01

Τώρα σοβαρά, τι θα το κάνουμε το αφμ;

Στάλθηκε από την εφαρμογή Topic'it
mos
mos

Αριθμός μηνυμάτων : 2620
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 5 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από Γαλαζιος Ηρωας 7/5/2019, 04:53

teo έγραψε:Ναι όλοι τους κυνηγάνε για αυτό οι τράπεζες άνοιγαν Κυριακή να πάρουν εγγυητική.
Και τα χρέη τα πάγωσαν γιατί κουράστηκαν από το κυνήγι
Και επειδή τους κυνηγάνε πολύ φρόντισε ο Τσακαλώτος να τους κάνει δώρο κάτι στρέμματα να χτίσουν κοτέτσι.

Εμείς πάλι είμαστε ικανοί να μείνουμε δύο γριές και να μας κάνουν να μαλώνουμε μεταξύ μας για ένα πανό μια κλανιά και φυσικά για τα πολιτικοιδεολιγικα συμπλέγματα που έχει ο καθένας στο κεφάλι του.
Αν η μπάλα ήταν ερασιτεχνικό, να το κάναμε και έτσι, καφενείο δλδ, αν και δεν βρισκόμαστε μακριά και από αυτο.

Το χειρότερο είναι ότι αντί να βρουμε κάτι να μας ενώνει προσπαθούμε να βρούμε κάτι να μας χωρισει.

Πάνω σ' αυτό , μιας και μίλησες για προπαγάνδα, πρόσεξα μέσω φβ , ότι εδώ και καιρό υπάρχει σελίδα συγκεκριμένη που σπέρνει την διχόνοια γράφοντας ότι μαλακία να ναι,.αρκεί να βάλλεται το οργανωμένο κομμάτι.
Αν και δεν τα παω καλα με την ΑΘ10 θα συμφωνησω μαζι σου οτι η σελιδα αυτη μονο προβλημα δημιουργει.Βασικα προσπαθει να σταθει πολιτικα απεναντι στην ΑΘ10 και αυτο ειναι ζητημα.Βασικα το δικο μου ζητημα ειναι παλιοι οπαδοπατερες που μπηκαν σε ΓΣ και σε διαφορα τμηματα(βλεπε βολλευ) και κανουν ζημια.

Γαλαζιος Ηρωας

Αριθμός μηνυμάτων : 829
Ημερομηνία εγγραφής : 28/10/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 5 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από Γαλαζιος Ηρωας 7/5/2019, 04:55

teo έγραψε:
Iraklaras07 έγραψε:
teo έγραψε:Τώρα σοβαρά να ασχοληθούμε με το αν προσβάλλεται κάποιος αν του βρίσουν την μάνα;



Very Happy Very Happy Very Happy Xαχα γιατί ρε σηκώνει ανάλυση το ζήτημα. 


Σήμερα έβαλα να ακούσω Μαντζιούκη μετά από πολύ καιρό(συμπαθής άνθρωπος αλλά εξαιρετικά μίζερος και με κουράζει). Αυτός για τα αφμ είπε τα εξής:
1)Ο Τομ Πάπας μιλάει με τον μπέο για το αφμ του βόλου. Λέει ότι αυτό ακούγεται εδώ και καιρό στον Βόλο. Ο Μπέος δίνει την ομάδα αν πάρει τα τηλεοπτικά της πρώτης χρονιάς(άρα παραπάνω από 2 εκατ μάλλον).Στο παιχνίδι είναι και ο απόλλων σμύρνης.
2)Ο Θεοδωρίδης και η παρέα του θέλουν ο Ηρακλής να πάρει το αφμ της Τριγλίας. Μιλάνε με τους ανθρώπους της ομάδας ήδη. Φαντάζομαι προϋπόθεση να νικήσουν στα μπαράζ και να ανέβουν στην νέα επαγγελματική Γ εθνική.
3)Καμία περίπτωση από τις δυο δεν μπορεί να προχωρήσει χωρίς πολιτική παρέμβαση.Ακόμα και να υπάρχει συμφωνία μεταξύ των εμπλεκόμενων πλευρών.

Ο Θεοδωρίδης μπορεί να γιορτάσει το πρωτάθλημα του Τούρκου και ας αφήσει τα αφμ. Ποιος τον είπε άλλωστε να ψάξει;

Ο Τομ Παπαδόπουλος δε νομίζω να έχει την οικονομική ευχέρεια να στηρίξει την ομάδα χωρίς τα τηλεοπτικά μαζί με το άνοιγμα του ρόστερ.

Όπως και να έχει είμαστε μαθημενοι σε σάπια καλοκαίρια με Ηρακλή .

Το καλύτερο που έχουμε να κάνουμε είναι να μην κάνουμε καμία ανοιχτή συνέλευση κτλ κτλ.

Όποιος έχει πρόταση με οικονομικά στοιχεία , ανάλυση τι πάει που ποτέ κτλ τα πηγαίνει ΣΤΟΝ ΕΡΑΣΙΤΈΧΝΗ και ο ΕΡΑΣΙΤΈΧΝΗΣ αποφασίζει.
Το ΔΣ, αποφασίζει και υπογράφει.
Αξιοποίηση του θεσμου.
Συμφωνείς;
Και σε αυτο θα συμφωνησω μαζι σου οι ανοιχτες συνελευσεις μονο προβληματα δημιουργουν.

Γαλαζιος Ηρωας

Αριθμός μηνυμάτων : 829
Ημερομηνία εγγραφής : 28/10/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 5 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από teo 7/5/2019, 05:30

mos έγραψε:Τώρα σοβαρά, τι θα το κάνουμε το αφμ;

Στάλθηκε από την εφαρμογή Topic'it

Θα του το αλλάξουμε τα φώτα.

Σιγά σιγά αφομοιώνουμε όλα τα ΑΦΜ. Ξεκινάμε από μικρές ομάδες και σιγά σιγά ανεβαίνουμε.
Με σκοπό, σαν παρασιτικός οργανισμός να τους γαμησουμε όλα τα ΑΦΜ και στο τέλος να μείνουμε μόνο εμείς. Χαχα

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12763
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 5 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από AntiGrinias 7/5/2019, 07:19

είναι θέμα "άποψης" προτιμούμε  το country style γιαυτό και ανεβαίνουμε σε άρματα τύπου αεπ,επανομης,τρίγλιας,κλπ 
εγώ προτείνω χαλκιδική έχει πιο καλές παραλίες απο την κατερίνη/βολο

_________________
fuck them all
AntiGrinias
AntiGrinias

Αριθμός μηνυμάτων : 1871
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2016
Τόπος : Salonica

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 5 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από Behind the curtain 7/5/2019, 07:34

Αν και διαφωνώ με κάποια από αυτά που κάνουν οι οργανωμένοι, χωρίς αυτούς δεν υπάρχει Ηρακλής.
Είναι το μόνο ζωντανό και ακμαίο κομμάτι του συλλόγου.
Και μην βλέπουμε μόνο το ποδόσφαιρο.
Το Κατσάνειο και το Ιβανώφειο θα ήταν νεκροταφεία αν δεν υπήρχαν οι οργανωμένοι.
Behind the curtain
Behind the curtain

Αριθμός μηνυμάτων : 393
Ημερομηνία εγγραφής : 28/08/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 5 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από teo 7/5/2019, 07:46

Δεν έχω σκοπό να πλέξω το εγκώμιο στο οργανωμένο μας κίνημα με τα οποία σωστά και λάθη κάνει, αλλά τουλάχιστον να μην τους ρίχνουμε όλα τα λάθη του συλλόγου.

Τώρα όσο αναφορά τις αποφάσεις του συλλόγου, θεωρώ λάθος τους τρόπους που ενεργούμε.
Για μένα, δεν είμαι αρνητικός στην αλλαγή του αφμ αλλά δεν μπορούμε να ρίξουμε το μπαλάκι στον κόσμο μέσα στους οποίους είναι οι οργανωμένοι και οι φίλαθλοι και να αποφασίσουμε τι ακριβώς;
Αφού δεν μπορουμε να κρίνουμε και δεν ξέρουμε αν ο Χ,Ψ είναι ικανός και λέει αλήθεια.
Υπάρχει ο ερασιτέχνης που θα αναλάβει το βάρος της κάθε απόφασης.

Επίσης, ίσως σας ακούγεται χαζό, αλλά το ότι δεν κάναμε ένα τμήμα δεύτερο στον αε Ηρακλή να πάρει το 10% ενώ ξέραμε επί ένα χρόνο ότι θα γίνει ΠΑΕ δείχνει προχειρότητα (για μένα) και ότι δεν καταλαβαίνουμε από τα λάθη μας.

Επίσης , φαντάζομαι ο μέσος Ηρακληδεας δεν έχει επαφές με τους επενδυτές ή/και τους κατάλληλους ανθρώπους που χρειάζεται μια ΠΑΕ.
Εκεί , πάνω σ' αυτό πρέπει να κινηθεί ο σύλλογος.
Να βρεθεί αυτός που δεν θα πάρει το αφμ/ομάδα/σήμα κτλ εν λευκώ να κάνει το πείραμα του.

Αλλιώς παιδιά όπου φτώχια και γκρινα. Θα μας φταίνε όλοι και όλα.

Δεν κατακρίνω ούτε τον κόσμο μας, ούτε τους οργανωμένους, ούτε τους φιλάθλους μας, ούτε τον ΓΣ ούτε κανένα.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12763
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 5 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από teo 7/5/2019, 10:00

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Bluearena


MENU
Διλμπέρης: «Δεν είμαι αρνητικός στη λύση νέου ΑΦΜ»
«Γνωρίζω από τις ΗΠΑ, όπου βρίσκομαι ότι ο Τομ Παπαδόπουλός είναι εξαιρετικά ισχυρός οικονομικά, αλλά το θέμα είναι κατά πόσον θέλει να βοηθήσει τον Ηρακλή», σημειώνει ο «κυανόλευκος» βετεράνος και νυν κόουτς.
07/05/2019 05:06 Επιμέλεια: BlueArena Ηρακλής, Ποδόσφαιρο

Ο Παναγιώτης Διλμπέρης μίλησε στο Metropolis 95,5, αναφέροντας αναλυτικά:

Για τον υποβιβασμό του Ηρακλή: «Για μία ακόμη φορά ο Ηρακλής βρίσκεται σε ένα οριακό σημείο, θα πρέπει να παρθούν αποφάσεις γιατί το ότι έχει αντέξει μέχρι τώρα είναι μεγάλο θαύμα, η νέα πτώση σε χαμηλότερη κατηγορία δεν ξέρω πως θα κρατήσει ζωντανό το σύνολο του οπαδικού κινήματος, γιατί δεν μιλάμε για δημιουργία νέων αφού η ομάδα είναι σε παρακμή τα τελευταία χρόνια».

Για τη φετινή χρονιά και τον μεγαλομέτοχο που ανέλαβε το καλοκαίρι: «Μεγαλομέτοχοι που δεν είναι εναρμονισμένοι με την ιδέα του Ηρακλή, δεν είναι επιχειρήσεις οι ομάδες, λειτουργούν τεχνοκρατικά και δημιουργούν προβλήματα. Εγώ πιστεύω στις εσωτερικές δυνάμεις του Ηρακλή, δεν μπορώ να καταλάβω πως ο Βόλος με αυτό το ρόστερ βγήκε στη Σούπερ Λιγκ και όχι ο Ηρακλής. Πρέπει να απευθυνθεί στο εσωτερικό του και πάλι ο Ηρακλής, σε ανθρώπους που μπορούν να βοηθήσουν και σε επιφανείς επιχειρηματίες που γνωρίζουν τι θα πει ο Ηρακλής. Οι άνθρωποι της φετινής διοίκησης του Ηρακλή απέτυχαν παταγωδώς εκ του αποτελέσματος. Ο κ.Παπαδόπουλος πρέπει να μας πει τι θέλει να κάνει, επειδή ζω εδώ ξέρω ότι έχει την οικονομική δυνατότητα να πληρώσει αλλά το θέμα είναι αν θέλει να πληρώσει ή όχι. Εμένα δεν με χαλάει καθόλου ένα άλλο ΑΦΜ που να οδηγεί τον Ηρακλή ακόμη και στη Σούπερ Λιγκ. Η ομάδα έχει αδικηθεί τόσο όλα τα χρόνια που εμένα δεν με ενοχλεί».

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12763
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 5 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από Behind the curtain 7/5/2019, 15:59

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Αυτό με τον αριθμό των ομάδων (άσχετα αν φαίνεται να αφορά μόνο τη Γ' Εθνική), από τον παρλαπίπα, ίσως να έχει ενδιαφέρον.
Behind the curtain
Behind the curtain

Αριθμός μηνυμάτων : 393
Ημερομηνία εγγραφής : 28/08/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 5 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από Iraklaras07 7/5/2019, 16:45

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] 
μαγκες εμεις για προσφυγή στα πολιτικά δικαστήρια είχαμε πέσει καμια 25αριά κατηγορίες αν θυμάμαι καλά
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5800
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 5 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από mos 7/5/2019, 16:55

Εγώ ξέρω ότι από το 2011 έως σήμερα, 8 χρόνια, το αεπ κόλλησε στο όνομα και δεν ξεκόλλησε ούτε μετά από ένα ούτε μετά από δύο και τρία χρόνια που λέγανε. Και αμφιβάλλω αν και η φορολογική έδρα μεταφέρθηκε όντως Θεσσαλονίκη, όπως ακούστηκε τελευταία (αγόρασε κανένας εισιτήριο να μας πει; γιατί πλέον δεν μπορώ να πιστέψω τίποτα από κανέναν στον Ηρακλή...). 
Γι' αυτό ότι και να πούνε για το νέο αφμ, να ξέρετε ότι λένε μαλακίες. Βόλος θα είναι, Τρίγλια θα είναι, Ληντς θα είναι, θα κολλήσει. Τουλάχιστον μέχρι την επόμενη αλλαγή.
Όσο για τις συνελεύσεις είναι να 'χαμε να λέγαμε...
mos
mos

Αριθμός μηνυμάτων : 2620
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 5 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από mos 7/5/2019, 17:02

Αυτή την στιγμή στο χωριό Πλατανιάς Χανίων γελάνε μέχρι και τα ζωντανά...
Ο Πλατανιάς μετράει απείρως περισσότερο από εμάς τους ξεβράκωτους, αν κερδίσουμε κάτι από την ένσταση εγώ θα πάω στο μοναστήρι να κάνω παρέα στον Iraklara...  Very Happy Very Happy Very Happy

Υ.Γ. Εντάξει Τομ, μας έπεισες ότι το παλεύεις.
mos
mos

Αριθμός μηνυμάτων : 2620
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 5 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από teo 7/5/2019, 17:24

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Διάβασα αυτό που βάλατε διαβάστε και αυτό.
Αυτό το γαμημενο καλοκαίρι ξεκίνησε νωρίς για εμάς φέτος..
Στην λύση Βόλου γράφουν ότι ο Τομ έκανε κινήσεις, προφανώς δεν τα βρήκε στα λεφτά με τον μπεο και ότι η κίνηση αυτή έχει νομικά κωλύματα.
Στην αμέσως επόμενη παράγραφο γράφει ότι ο Απόλλων Σμύρνης έχει προβάδισμα και έχει κάνει βήματα προς αυτή τη λύση.
Τώρα, τα νομικά κωλύματα ισχύουν μόνο για εμάς, ο Απόλλων Σμύρνης είναι πιο ικανός να ξεπερνά νομικά κωλύματα; Δεν το έπιασα καλά.

Για ομάδα από σούπερ Λίγκ 2 ισχύουν πάλι τα νομικά κωλύματα (τωρα μόνο για εμάς; Για όλους; Πάλι δεν το ξέρω).
Το τελευταίο σενάριο είναι πάλι αφμ από Τρίγλια κτλ για Γ εθνική και βλέπουμε (με Θεοδωρίδη).

Κοινώς κλανε με πίεση.

Το πιο πιθανό είναι τα οικονομικά των δύο επενδυτών να αρκουν για την αγορά περιπτέρου μόνο όποτε και Η εθνική θα πάμε και αφμ θα αλλάξουμε.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12763
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 5 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από Iraklaras07 7/5/2019, 17:34

από ότι άκουσα αν προχωρήσει με τον Βόλο θα του εκχωρήσουν τα τηλεοπτικά της σεζόν. Δεν παίζει ο Τομ Πάπας να μπορεί να πληρώσει ομάδα σούπερ λιγκ από την τσέπη του.Θα ξεφτιλιστούμε τελείως. Καλύτερα να μην προχωρήσει.
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5800
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 5 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από teo 7/5/2019, 17:45

Ναι ναι.. "νομικά κωλύματα" το δεν παίζει φράγκο..

Και τι έγινε ρε συ αν του πάρει τα τηλεοπτικά μιας σεζόν πες μου.
Αυτή τη στιγμή ο Τομ Πάπας έχει χρεωμένα όλα τα χρέη της ΠΑΕ, και όσο και να λέει ότι εγώ πλήρωσα φέτος, όταν ανέλαβε πήρε την ευθύνη για όλο το πακέτο.
Χάνει τα τηλεοπτικά, κερδίζει τις υπόλοιπες χορηγίες και για να μην ξεχνιόμαστε είναι επενδυτής και πρέπει να επενδύσει.

Αλλιώς ούτε καν Τρίγλια, Α1 τοπικό μας βλέπω.

Εντωμεταξυ ποιος το έγραψε το άρθρο δεν είδα, αλλά δεν γίνεται στην μια παράγραφο να λέει κώλυμα για εμάς και στην άλλη προβάδισμα για τον άλλο.
Δημοσιογραφος από τα λιντλ.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12763
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 5 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από mos 7/5/2019, 17:47

Πάλι μπάσταρδες λύσεις ψάχνουμε.
Να πω ότι έχουμε τουλάχιστον και κανένα μεγαλομέτοχο που μετράει...
Με τον ματζίρη πού πάμε ξεβράκωτοι και τί προσπαθούμε να κάνουμε ειλικρινά δεν έχω καταλάβει.
mos
mos

Αριθμός μηνυμάτων : 2620
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 5 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από Iraklaras07 7/5/2019, 17:51

τι πλήρωσε φέτος ρε.Όλα απλήρωτα είναι. Προχθές μπήκαν στην ΠΑΕ να πάρουν κάτι pc που αγόρασαν τον Νοέμβριο.

Τα νομικά κολλήματα πάντως όντως υπάρχουν. Στον Απόλλων Σμύρνης δεν νομίζω να ενδιαφέρονται για το όνομα τόσο πολύ.
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5800
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 5 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από Iraklaras07 7/5/2019, 18:38

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5800
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 5 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από teo 7/5/2019, 18:39

Δεν ξέρω τι πλήρωσε και τι όχι, το θέμα είναι ότι, ότι λύση είναι να βρουν έχει κώλυμα.
Καλά έκανε και πήγε στον ασ και τον ΓΣ να βγάλουν άκρη.

Από το όλο θέμα πάντως αναδιάρθρωσης κτλ δε νομίζω να βγούμε κερδισμένοι ότι αλλαγές και να γίνουν..

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12763
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 5 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από teo 7/5/2019, 18:40

Iraklaras07 έγραψε:[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Τις βενζίνες ποιος θα τις πληρώσει μέχρι τον Βόλο ρε παιδιά;
Το παιδί πληρώνει μόνο αεροπλάνα

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12763
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 5 από 12 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης