FORUM
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020

+17
GRIOS
Knack
Hurricane
uphercules
mos
Bobiras1908
Γαλαζιος Ηρωας
iraklis_athens
rafael nadal
AntiGrinias
milano
lll
Behind the curtain
Big bad wolf
teo
Margasv10
Iraklaras07
21 απαντήσεις

Σελίδα 10 από 19 Επιστροφή  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 14 ... 19  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020 - Σελίδα 10 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020

Δημοσίευση από AntiGrinias 23/11/2019, 09:09

o γκάρετ φευγωμένει τελικά.. δεν του βγήκαν τα κουκιά του, το αντάρτικο άνθρακας.
Ελπίζω διοίκηση και κόουτς να του βάλουν κάποιες προϋποθέσεις γιατί αν τον αφήσουν έτσι, την μαλακία εις βάρος του κλίματος των αποδυτηρίων θα την επαναλάβει

_________________
fuck them all
AntiGrinias
AntiGrinias

Αριθμός μηνυμάτων : 1864
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2016
Τόπος : Salonica

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020 - Σελίδα 10 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020

Δημοσίευση από Margasv10 24/11/2019, 15:49

Οι υποχρεώσεις δεν μου άφησαν αρκετό ελεύθερο χρόνο τον τελευταίο καιρό κι έτσι δεν έχω γράψει κάτι για το μπάσκετ τον τελευταίο μήνα. Επιγραμματικά:

- Μαχαιριά η ήττα εντός με Πανιώνιο, όμως ο αντίπαλος ήταν εξαιρετικά κωλόφαρδος και έκανε μαγική εμφάνιση με τρομερά ποσοστά ευστοχίας. Δεν έχω παράπονα από την ομάδα μας για τον συγκεκριμένο αγώνα που ήταν κι ο πρώτος που δεν αγωνίστηκε ο Σμιθ - αν τον είχαμε ίσως κερδίζαμε. Ήταν όμως ήττα εκτός προγράμματος, η μόνη ως τώρα που κάναμε.

- Η ήττα μέσα στον Ιωνικό ήταν αναμενόμενη κατ' εμέ. 

- Η εντός έδρας ήττα από την ΑΕΚ, παρόλο που υπάρχει μεγάλη διαφορά μπάτζετ, δυναμικότητας, φανέλας, εμπειρίας, ήρθε επίσης φυσιολογικά, ειδικά μετά την αναστάτωση της τελευταίας στιγμής με το θέμα Γκάρετ και τον τραυματισμό της τελευταίας στιγμής του Κακαρούδη. Ο αντίπαλος ήρθε σε ανοδική πορεία, με ανεβασμένη ψυχολογία και σε καλή φόρμα μετά τις συνεχόμενες νίκες που έκανε. Η ομάδα τα έδωσε όλα, έπαιξε ουσιαστικά με ρόστερ 8 άντε 9 παικτών, απέναντι σε μεγάλο και πλούσιο rotation και σε έναν Λάγκφορντ που έκανε τρομερή εμφάνιση. Ήμασταν εξαιρετικά άστοχοι (5/26 τρίποντα) κάνοντας την χειρότερη φετινή μας απόδοση, απόρροια ουσιαστικά της κούρασης (λόγω μικρού rotation) και κακής ψυχολογίας (από την αναστάτωση που προήλθε απ' το θέμα Γκάρετ). Θεωρώ πως αν είχαμε έναν εκ των Σμιθ ή Γκάρετ θα είχαμε κερδίσει το συγκεκριμένο ματς. Ως βασικό υπαίτιο της ήττας θεωρώ τον Γκάρετ, αν όλα που μας μεταφέρθησαν ισχύουν. 

Πάμε στο τώρα. Αύριο προφανώς δεν έχουμε τύχη, αλλά είναι ευκαιρία για μια δυνατή "προπόνηση" ενόψει του ματς-τελικού κατ' εμέ απέναντι στο Λαύριο. Εκεί δεν χωράει άλλο αποτέλεσμα πέρα από την νίκη γιατί μετά θα αρχίσουμε να αγωνιούμε βαθμολογικά. 

Εφόσον η διοίκηση και ο προπονητής αποφάσισαν να κρατήσουν τον Γκάρετ, ελπίζω να του έβαλαν κάπως μυαλό και να μην ξαναδημιουργήσει πρόβλημα ως το τέλος της σεζόν. Αγωνιστικά είναι δεδομένα ένας αρκετά καλός ψηλός για τα δεδομένα του πρωταθλήματος. Θέλει χαλιναγώγηση όμως, αλλιώς όπως έγραψε άλλος εδώ μέσα, είναι μπαρούτι έτοιμο να εκραγεί (θυμηθείτε την φάση στο ματς με Άρη που επιτέθηκε σε αντίπαλο).

Margasv10

Αριθμός μηνυμάτων : 772
Ημερομηνία εγγραφής : 25/08/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020 - Σελίδα 10 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020

Δημοσίευση από Margasv10 24/11/2019, 16:16

Να πω και κάποια πράγματα ακόμη, επιτρέψτε μου. 

- 2.500 πρόστιμο στην ΚΑΕ από το τελευταίο ματς, 1.500 στο ματς με Λάρισα εκτός. Έχουμε ήδη 4.000 σε πρόστιμα λόγω των "ένθερμων" - γνωστών/αγνώστων θα πω εγώ. 

- Μεγάλο μέρος του πετάλου συνεχίζει να μπαίνει τζάμπα στο γήπεδο, παρά το ότι είναι εξαιρετικά φθηνά τα εισιτήρια. Αυτός είναι κι ο λόγος που δεν ξανάγινε sold out μετά την 1η αγωνιστική. 

- Είναι φάουλ του Δρακόπουλου που κάνει ευνοϊκή μεταχείριση στην ΑΘ. Για ποιον λόγο τους δίνει εισιτήρια των 5 ευρώ, ενώ στο εκδοτήριο για την ίδια θύρα έχουν 7 ευρώ; 

- Για ποιον λόγο επιτρέπεται στην ΑΘ να πουλάει προϊόντα του συνδέσμου τους πέριξ του Ιβανωφείου με την ευκαιρία πώλησης εισιτηρίων χέρι με χέρι; Πουλάνε ημερολόγια, κουπόνια για δικαστικά έξοδα, κουπόνια για τον σύνδεσμο, κασκόλ, μπρελόκ, κονκάρδες κτλ. Φίλος πήγε αγόρασε εισιτήριο έξω απ' το γήπεδο από πωλητή εισιτηρίου της ΑΘ (πρώην πρόεδρο Παπάφη, πισινού του Θέου, που και καλά είχε σταματήσει την ενασχόληση με τα συνδεσμιακά τα τελευταία χρόνια) και τον παρακινούσαν να αγοράσει κι άλλα προϊόντα, όπως και έκανε. Έτσι αντί για 7 ευρώ στην ΚΑΕ (αν αγόραζε εισιτήριο για την ίδια θύρα) έδωσε συνολικά 13 ευρώ, εκ των οποίων τα 5 πήγαν στην ΚΑΕ και τα υπόλοιπα στον σύνδεσμο. Κλάιν μάιν θα μου πείτε κι ίσως έχετε δίκαιο, αλλά τα γράφω για να έχουμε όλοι εικόνα των πραγμάτων. 

Δρακόπουλε μην τους κάνεις χάρες, δεν σε βοηθούν κάπου, ούτε ποτέ σε βοήθησαν αυτοί. Μόνο κακό σου έκαναν και θα σου ξανακάνουν. Θα σε περιμένουν στην γωνία στην πρώτη ευκαιρία. Όλα τα παραπάνω δείχνουν ότι Δρακόπουλε έχεις διαφυγόντα κέρδη. 

Και κάτι που δεν υπέπεσε στην αντίληψη παρά ελαχίστων και που δεν δημοσιοποιήθηκε από κανένα μέσο. Προφανώς γιατί είναι περιστατικό που δεν μας τιμά καθόλου. 

Στον τελευταίο αγώνα στο Ιβανώφειο, με ΑΕΚ, ήμουν στο μεγάλο πέταλο όπου έχω διαρκείας. Αυτήν την φορά πήγα σε άλλη θέση απ' αυτήν που συνηθίζω και ήμουν τέρμα πάνω, 5-10 μέτρα από την γωνία που είναι κάτω της η είσοδος του πετάλου, η παλιά θύρα 4 και νυν 7 αν δεν κάνω λάθος. Σε κάποια φάση εκεί στην 1η περίοδο με τις 5 συνεχόμενες βολές που βάρεσε ο αντίπαλος εν μέσω έντασης στο γήπεδο, ένας πιτσιρικάς χτύπησε εν θερμώ ένα παράθυρο του Ιβανωφείου, το γωνιακό. Το παράθυρο έσπασε και έπεσε όλο κάτω από ύψος 10-12 περίπου μέτρων ουσιαστικά, τραυματίζοντας πολύ σοβαρά τον άνθρωπο σεκιούριτι που στεκόταν στην είσοδο της θύρας. Ο άνθρωπος δεν κουνιόταν καν, είχε χάσει τις αισθήσεις του και είχε τραυματιστεί από τα γυαλιά. Για αρκετή ώρα όσοι το είχαμε αντιληφθεί το σκηνικό είχαμε παγώσει αφού ανησυχούσαμε για την ζωή του ανθρώπου. Παράλληλα κράξαμε τον "πιτσιρικά" με την παρέα του και κάποιοι τον προέτρεψαν να εξαφανιστεί από το γήπεδο για να μην έχει μπλεξίματα. Ήρθε το ΕΚΑΒ και τον πήρανε, λογικά ο άνθρωπος επέζησε, αλλιώς θα είχαμε μάθει τα αντίθετα. Ωστόσο δεν υπάρχει η παραμικρή ενημέρωση για το μέγεθος του τραυματισμού του και την σημερινή του κατάσταση. Ήταν ένα συμβάν που μας σόκαρε όσους το είδαμε. Ελπίζω η ΚΑΕ να ανέλαβε όλα τα έξοδα νοσηλείας του. 

Το γράφω όλο αυτό γιατί οφείλουμε όλοι να συγκρατούμε τα νεύρα μας στο γήπεδο. Πρέπει να καταλάβουμε ότι η γραμμή ζωής-θανάτου είναι πολύ λεπτή και μια στιγμή βλακείας, απερισκεψίας μπορεί να στείλει εσένα ή άλλον στον άλλο κόσμο. Επίσης, πρέπει να μην εκθειάζουμε κανέναν τραμπούκο, να μην ανεχόμαστε τους τραμπουκισμούς και τις βλαχομαγκιές. Να μην ανεχόμαστε την καφρίλα. Υπάρχουν όρια και στον οπαδισμό. 

Άλλα 2 πράγματα. 

- Δρακόπουλε κόψτους τις μπύρες μέσα το γήπεδο!!!!! Δεν γίνεται να αγοράζουν απ' έξω μπύρες, από το κατάστημα της ΑΘ, και να τις φέρνουν μέσα. Σε κάποιο ντέρμπι, σε κάποιο κρίσιμο ματς σίγουρα θα βρεθεί ο ηλίθιος που θα την πετάξει μέσα στοχεύοντας αντίπαλο. Είναι θέμα χρόνου να συμβεί όταν 200-300 μέσα στο γήπεδο πίνουν μπύρα!!!

- Το Ιβανώφειο, καλό χρυσό το αγαπάμε, αλλά δεν είναι για πολλά πράγματα. Εγώ προσωπικά στο πέταλο δεν αισθάνομαι ασφαλής όταν χοροπηδάμε όλοι μαζί εκατοντάδες άτομα συγχρονισμένα. Όλα είναι φθαρμένα, από τα ξύλα, τις βίδες ως τα τζάμια. Το γήπεδο είναι μικρό και ακατάλληλο για υψηλό επίπεδο. Αν δεν βρεθεί λύση στο γηπεδικό, το Ιβανώφειο θα περιορίζει τις δυνατότητες της ομάδας μας αν έχουμε υψηλές βλέψεις. 

ΥΓ: Αν είμαι υπερβολικός σε κάποια, δεν ξέρω, αλλά σχωρέστε με.

Margasv10

Αριθμός μηνυμάτων : 772
Ημερομηνία εγγραφής : 25/08/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020 - Σελίδα 10 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020

Δημοσίευση από Knack 24/11/2019, 18:27

Δυστυχως φιλε μου εαν τα κανει ολα αυτα ο Δρακο θα ερθει σε απ' ευθειας αντιπαραθεση μαζι τους και δεν θα ξαναπερασει ουτε εξω απο το Ιβανωφειο οπως εχει γινει με δεκαδες αλλους παραγοντες στο παρελθον.
Αυτο που περιεγραψες ειναι η μπιζνα τους και το μεροκαματακι τους που αν το κοψει καποιος θα πλακωσουν οι μπραβοι στο Ιβανωφειο και θα γινει της πουτανας.
Γιαυτο κρατανε ομηρο τον συλλογο και ισως ισως δεν θελουν να δοθει λυση πουθενα (ουτε γσ ουτε παε) για να μην αλλαξει το στατους της ομηριας.
Σε καποιο αλλο τοπικ καποιος περεθεσε ενα λινκ που περιεγραφε πως ξεπαστρεψανε τους αλλους συνδεσμους και μεινανε απολυτοι κυριαρχοι στο οπαδικο.
Αυτο επιδιωκανε απο την αρχη. Ζηλεψαν το Σαουριδη και τον Χατζηχρηστο μονον που αυτοι δρουν στο παρασκηνιο βαζοντας μπροστα την αριστερη (ταχα μου ταχα μου) συλλογικοτητα στην ηγεσια και δε φαινονται πουθενα.Καθολου τυχαιο που κανεις ΠΟΤΕ δεν παρουσιαστηκε ως ηγετης της ΑΘ10.
Δεν ειναι ομως ετσι οι αριστεροι. Αυτοι ειναι χαμενα παρταλια υποκοσμος και αποβλητα με φασιστικη λογικη που κατεστρεψαν εναν τεραστιο συλλογο για να περασουν τα συμφεροντακια τους.
Η συνεχεια με το Δρακο θα ειναι πολυ ενδιαφερουσα διοτι η συγκρουση μαζι του ειναι θεμα χρονου. Σε καποιο αποτυχημενο αποτελεσμα (ματς υψηλου κινδυνου ο τουρκος στο Ιβανωφειο) οι μπραβοι θα βαλουν μπροστα το συρφετο για να ξεφωνισουν παικτες και προπονητη και θα γινει της πουτανας. Επιλεκτα κομαντα την ωρα του γιουχα θα επιτεθουν στην κερκιδα σε συγκεκριμενους διοικητικους και οπαδους και η ομαδα θα γινει μπουρδελο.
Οποιοι θυμουνται τι εγινε στον αγωνα του ch. l. στο βολλευ Ηρακλης Δυναμο Μοσχας στον Ευοσμο το 2012 καταλαβαινουν τι εννοω.
Αν μου λεγαν να στοιχηματισω στον αγωνα "Δρακο" vs "κοπροσκυλα της Αριστοτελους" θα τοπαιζα 2 δαγκωτο.

_________________
AGAINST THE ODDS I' FIGHT FOR MY SURVIVAL
Knack
Knack

Αριθμός μηνυμάτων : 757
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020 - Σελίδα 10 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020

Δημοσίευση από Iraklaras07 25/11/2019, 18:16

αμα βρει κανείς λινκ ας το ποστάρει
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5790
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020 - Σελίδα 10 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020

Δημοσίευση από Iraklaras07 25/11/2019, 19:44

64 πόντοι σε ένα ημίχρονο. Μπράβο στα παιδιά για την προσπάθεια.
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5790
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020 - Σελίδα 10 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020

Δημοσίευση από Iraklaras07 25/11/2019, 20:08

μηπως μπήκαν τίποτα αυτόνομοι μέσα και δεν μπορούν να συγκεντρωθούν τα παιδιά;Το θέμα θέλει διερεύνηση.
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5790
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020 - Σελίδα 10 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020

Δημοσίευση από GRIOS 25/11/2019, 20:45

Katw ta xeria apo ton proponhtara... Smile

GRIOS

Αριθμός μηνυμάτων : 40
Ημερομηνία εγγραφής : 07/02/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020 - Σελίδα 10 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020

Δημοσίευση από teo 25/11/2019, 20:55

Iraklaras07 έγραψε:μηπως μπήκαν τίποτα αυτόνομοι μέσα και δεν μπορούν να συγκεντρωθούν τα παιδιά;Το θέμα θέλει διερεύνηση.

Λες να τους αποσυντονιζει η ΑΘ10?
Ε να τους αποκλείσουμε από το γήπεδο

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12755
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020 - Σελίδα 10 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020

Δημοσίευση από lll 25/11/2019, 20:59

Iraklaras07 έγραψε:μηπως μπήκαν τίποτα αυτόνομοι μέσα και δεν μπορούν να συγκεντρωθούν τα παιδιά;Το θέμα θέλει διερεύνηση.
Ας δώσουμε και το μπάσκετ στους αυτόνομους και μετά να λέμε για το μεγαλείο του κόσμου στην ΕΚΑΣΘ.

lll

Αριθμός μηνυμάτων : 832
Ημερομηνία εγγραφής : 19/08/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020 - Σελίδα 10 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020

Δημοσίευση από Iraklaras07 25/11/2019, 21:09

Το οτι η ομάδα έχει τα χάλια που έχει (και όχι στο αγωνιστικό ) στα οργανωτικά,στο γηπεδικο, στο μάρκετινγκ  και εσείς ασχολείστε με τα μπρελόκ της ΑΘ 10 (και τα 4.000ευρώ πρόστιμο ,που δεν οφείλονται καν στο πέταλο)λέει πολλά.Αυτή είναι η επιτυχία του Δρακόπουλου.

Αυτά τα να δώσουμε το μπάσκετ στους αυτόνομους είναι τελείως δικά σου και στην ουσία επιχειρείς να σταματήσεις  κάθε κριτική προς το τμήμα. Και καλά να προσπαθεί αυτό να το πετύχει (και το πετυχαίνει σε μεγάλο βαθμό ) ο Δρακόπουλος. Εσύ τι ακριβώς κερδίζεις;
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5790
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020 - Σελίδα 10 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020

Δημοσίευση από teo 25/11/2019, 21:32

Γιατί ρε παιδιά ΤΙ έκανε πάλι η ΑΘ10 συγκεκριμένα στο μπάσκετ;
Στηρίζει ή όχι;
Εγώ γνωρίζω πάρα πολλά παιδιά που και διάρκειας πήραν και εισιτήρια παίρνουν όσοι δεν πήραν διάρκειας παρά τις βλακείες που έλεγε μέσα στο καλοκαίρι ο Δρακόπουλος.

Το ότι οι παίχτες μενοφευγουν γιατί το κλίμα δεν είναι καλό ή το νερό στα ντουζ κρύο ή ο φρέντο ντεκαφεινε φταίει ένας σύνδεσμος;
Μήπως λίγο κάπου το χάσατε ρε παιδιά;

Και η πλάκα είναι ότι στηρίζει ο κόσμος, όσο και να μην αρέσει σε κάποιους.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12755
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020 - Σελίδα 10 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020

Δημοσίευση από lll 25/11/2019, 21:37

Δηλαδή λύσαμε όλα τ αλλά και χαλαστηκες με την ήττα από τον Παναθηναϊκό;Δε θα κάτσω να σου εξηγήσω τα αυτονόητα και γενικά είμαι μεγαλουτσικος για τέτοιου είδους συζητήσεις,για εμένα ο Δρακόπουλος είναι όαση μπροστά στην έρημο που έχουν δημιουργήσει οι επαγγελματίες  Ηρακλειδείς.Στο ερώτημα σου ,εγώ τι κερδίζω,η απάντηση είναι ,να χάσω και τα λίγα μαλλιά που μου έμειναν με τους Ηρακλειδοπατερες που τα χουν κάνει σκατα και έχουν τα μούτρα να κάνουν κριτική στο Δρακοπουλο.

lll

Αριθμός μηνυμάτων : 832
Ημερομηνία εγγραφής : 19/08/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020 - Σελίδα 10 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020

Δημοσίευση από teo 25/11/2019, 21:41

Αν δεν ήθελε κάποιος τον Δρακόπουλο στον Ηρακλή, ήδη από την πρώτη αγωνιστική, μάλλον νωρίτερα ακόμα με τους μπουλους που μοίραζε, θα τον εκραζαν.
Παρ όλα αυτά στήριξαν το τμήμα και κατ επέκταση και τον Δρακόπουλο.

Στον χώρο του μπάσκετ και βόλλευ υπάρχει ΚΑΙ η μπουτίκ του ΓΣ και ο σύνδεσμος του Ηρακλή που μπορούν να πιουν ΚΑΙ εκεί μπύρα, να κάνουν χαβαλε, να αγοράσουν μια μπλούζα ή ένα κασκόλ.

Ο Δρακόπουλος, ας προσπαθήσει να στρώσει αγωνιστικά και οργανωτικά την ομαδα.
Οι ήττες, και τα μενωφευγω των παιχτών δεν οφείλονται σε κανένα σύνδεσμο και σε κανένα μεμονωμένο φίλαθλο.
Μέχρι στιγμής κανείς δεν έχει πει τίποτα για τον Δρακόπουλο, εκτός των αγωνιστικών, τύπου να φύγει ο προπονητής ή φέρε τον τάδε παίχτη.

Αν ο Δρακόπουλος δεν μπορεί ας βρει βοήθεια από άλλο επιχειρηματία/επενδυτή.
Ομάδα Α1 έχει στην τελική με γήπεδο και κόσμο.
Αν περιμένει να φέρει παίχτη με ένα μπρελόκ σωθηκαμε

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12755
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020 - Σελίδα 10 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020

Δημοσίευση από teo 25/11/2019, 21:45

ΙΙΙ σε καμία περίπτωση δεν περίμενα να κερδίσουμε τον βαζελο.
Ο Δρακόπουλος είναι μια χαρά για τον Ηρακλή. Απλά πρέπει να οργανώσει και να βελτιώσει την ομάδα.

Κριτική θα δέχεται ο καθένας που είναι σε πόστο σε όλες τις ομάδες του κόσμου. Κριτική όχι λάσπη.

Εγώ μέχρι τώρα δεν πρόσεξα κάποια ανακοίνωση ας πούμε "Δρακόπουλος πάρε πόδι" κτλ.

Αλλά στις επιτυχίες δεν μπορεί να λέει ο καθένας μπράβο Δρακόπουλε αλλά στο κλαρίνο να φταίει ο ανάδρομος Ερμής

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12755
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020 - Σελίδα 10 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020

Δημοσίευση από lll 25/11/2019, 21:56

Εγώ ξέρω ότι ο Δρακόπουλος με τις κινήσεις του και με τα λεφτά που φαίνεται να έβαλε έκανε μεταγραφές πανω από το μέσο όρο που περιμέναμε, μια ομάδα όμως για να πάει καλά παίζουν κι άλλα πράγματα ρόλο,όπως ο προπονητής ,η χημεία της ομάδας κτλ.Για μένα ο Δρακόπουλος έκανε αυτό που έπρεπε ,δεν είναι υπεύθυνος για το αγωνιστικό κομμάτι εκτός κι αν έχουμε τον Κούγια του μπάσκετ και δε το ξέρουμε.Ακομη κι αν έχει ευθύνες που ποιός δεν κάνει λάθη θα είμαι πολύ ελαστικός από τη στιγμή που βλέπω ότι με τον τρόπο του προσπαθεί.Οταν μάλιστα δεν υπάρχει ποδόσφαιρο και τρώμε παραμυθα και στο βόλεϊ ...ε δε θα κάτσω να το παίζω εξυπνακιας στο μπάσκετ που έχει πλέον πορεία ανοδική.Κι αν σας έκατσαν βαριά οι 130 πόντοι από τον Παναθηναϊκό,σκεφτείτε με ποιους παίζουμε το σκ ποδόσφαιρο και πόσο πολύ θα θέλατε να παίζαμε superleague  κι ας χάναμε κι από το γαύρο 5-0!!

lll

Αριθμός μηνυμάτων : 832
Ημερομηνία εγγραφής : 19/08/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020 - Σελίδα 10 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020

Δημοσίευση από teo 25/11/2019, 22:35

Σε ποιον έκατσαν βαριά ρε συ οι 130 πόντοι;
Ήττα στο πρόγραμμα είναι.

Όσο αναφορά τα οργανωτικά και το ποιος έχει την ευθύνη, φυσικά την έχει ο Δρακόπουλος. Γι αυτό είναι και πρόεδρος και επίσης δεν προσεξα κάποιος να τον λέει κάτι, ή να μοιράζει μπουλους όπως αυτός.

Εμένα αυτό που δεν μου άρεσε και δεν το σχολίασα και πολύ αν πρόσεξες , είναι το θέμα των παιχτών που έφευγαν έμεναν κτλ.
Δλδ αν αυτό το έβλεπα σε μια άλλη ομάδα, θα έλεγα μάλλον είναι απλήρωτοι και γίνεται αυτό.
Και πάλι όμως είδες κάπου να λέει κάποιος κάτι;
Είδες κάποια ανακοίνωση ας πούμε λέσχης συνδέσμου ή φορέα;
Όποτε ας μην λεμε ότι θέλουμε.

Τώρα μετά από ήττες εντός ή εκτος έδρας, ή εσωτερικά προβλήματα της ομάδας προσπαθούμε να τα μεταβιβασουμε στον κόσμο ή σε σύνδεσμο ή κάπου αλλού εκτός της διοίκησης της ΚΑΕ είναι λάθος.

Το να δαιμονοποιείται ένα σύνδεσμο ΚΑΙ για τις ήττες του μπάσκετ ενώ υπάρχει ολόκληρη διοίκηση νταξει το τερματίζουμε εντελώς.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12755
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020 - Σελίδα 10 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020

Δημοσίευση από AntiGrinias 25/11/2019, 22:36

Ο καστριτης πρεπει να αρχισει της κλοτσοπατιναδες στα αποδυτήρια, γιατι τα παλικαρια εχουν ξεφύγει αν δε θελει να φαει το κεφαλι του.
Ο Ντέιβις ο μονος που παλεύει την καθε φαση σε καθε αγωνα.

Κοουτς επισης πρεπει να εμπεδωσεις οτιβπρεπεο να αρχιζεις και να τελειώνεις με οκερεαφορ ασσο μονιμα γιατι δεν εχεις καλυτερο οργανωτη
Ο χανλαν μονο στο δύο και ο σουλερ αλλαγη του, αντε και αλλαγη του τρία σε κοντο σχήμα 

Γκαρετ τα ανταρτικα σε μαραναν, μπαλα δεν ακούμπησες...

_________________
fuck them all
AntiGrinias
AntiGrinias

Αριθμός μηνυμάτων : 1864
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2016
Τόπος : Salonica

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020 - Σελίδα 10 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020

Δημοσίευση από GRIOS 26/11/2019, 08:58

1. Βλεπω τα 'κάτω τα χέρια από τον κοουτς' κοπήκαν...
2. Επίσης κάνε μας ενα σχόλιο για τον Χανλαν που βαράει 25αρες κ μόλις έκανε ενα μετριο ματς (προηγουμενο) τον εφαγες...
Φιλικά,
GRIOS

GRIOS

Αριθμός μηνυμάτων : 40
Ημερομηνία εγγραφής : 07/02/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020 - Σελίδα 10 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020

Δημοσίευση από AntiGrinias 26/11/2019, 10:31

για μένα παει αυτό... αν ήσουν παλιότερος θα γνώριζες πως γράφει ο καθένας εδω μέσα και τι εννοεί, για να αποφεύγονται οι παρεξηγήσεις δώσε χρόνο πριν χαρακτηρίσεις  

"για το κάτω τα χέρια απο τον κοουτς" πάει στην ελληνική νοοτροπία της προπονητολαγνίας που εγώ διαφωνώ 200% ήμουν είμαι και θα είμαι αντίθετος πάνω σε αυτό 
προσωπολάτρης επίσης δεν είμαι, αλλά πάνω σε μια κακή πορεία τα χιλιάδες παραδείγματα έχουν δείξει οτι ένας εγνωσμένης αξίας προπονητής δεν ξέχασε την δουλειά του, αλλά είτε υπάρχει λάθος σχεδιασμός, είτε ντεφορμάρισμα είτε κακή προετοιμασία είτε κακό κλήμα αποδυτηρίων,είτε δε πληρώνονται. Για όλα αυτά ελέγχεται η διοίκηση ακόμη και για τα αποδυτήρια είναι δουλειά τους να βάλουν τα πρόστιμα έτσι ώστε οι ένθερμοι αθλητές να γίνουν γατάκια και να μάθουν να δουλεύουν ομαδικά.

Χθές είδα κοουτς στην tv να τους κράζει στα περισσότερα ταιμ αουτ, αλλά το 130 είναι διασυρμος, οκ παιξαμε με μια απο της καλύτερες και πληρέστερες ομάδες στην ευρώπη, αλλά ας έπαιζαν ξύλο δεν τους αφήνεις να σε διαλύσουν..Σε αυτό ευθύνεται και ο κόουτς        

Για τον χανλαν που έχεις γράψει τα θετικά σου σχόλια, η δική μου άποψη είναι οτι απλώς είναι ενας καλός ρολίστας μεσαιο-μικρών ομάδων basket league, δεν μπορεί να πάρει το ρόλο του σκορερ, του δίνεται σε κάθε ματς η ευκαιρία, χθες έβαλε 25πόντους σε ένα παιχνιδι που εάν δεν φορούσαν χρωματιστές φανέλες θα έλεγες οτι μάλλον είναι ένα ελληνικό all star game χωρίς άμυνες και σφυρίγματα. Ναι σε αυτό θα βάλει 25.Αυτο όμως δεν τον κάνει ηγέτη ούτε σκορερ.

Πέραν όμως της καλοπροαίρετης κριτικής που γράφω εδώ, εγώ τους υποστηρίζω και εννοείται δεν θα αποδοκίμαζα στα εντός γιατί ο ταπιτς δεν γίνεται ζτνοβτς ο γκαρετ χαβιε μακντανιελ και χανλαν  ινγκραμ.  
Θεωρώ πως η ομάδα μπορεί να τερματίσει στην μέση της βαθμολογίας και με άνεση εάν είμαστε μαζί διοίκηση-αγωνιστικό-κόσμος-ιβανώφειο

_________________
fuck them all
AntiGrinias
AntiGrinias

Αριθμός μηνυμάτων : 1864
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2016
Τόπος : Salonica

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020 - Σελίδα 10 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020

Δημοσίευση από GRIOS 26/11/2019, 17:14

Δεν έκανα κανενα χαρακτηρισμο, για τον κοουτς χαιρομαι που ερχεσαι στα λογια μου οτι ευθυνεται (γιατι πριν ειχε το ακαταλογιστο και "κατω τα χερια"), για το αν ενας παιχτης με μ.ο. 25 σε καθε ματς (εκτος ενός) ειναι ενας απλος ρολιστας οκ απλα διαφωνουμε τελειως, και τελος για το αν ειμαι παλιος ή οχι δε θα πρεπε να χει σημασια αλλα γραφω απο εποχες bluefans...
Τεσπα, ολους εδω το ίδιο μας τρωει να ξαναδουμε ΗΡΑ απο παλιά...σαν αυτα που ζησαμε με Ταου στα νιατα μας..
Φιλικα

GRIOS

Αριθμός μηνυμάτων : 40
Ημερομηνία εγγραφής : 07/02/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020 - Σελίδα 10 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020

Δημοσίευση από AntiGrinias 26/11/2019, 19:53

GRIOS έγραψε:Τεσπα, ολους εδω το ίδιο μας τρωει να ξαναδουμε ΗΡΑ απο παλιά...σαν αυτα που ζησαμε με Ταου στα νιατα μας..
Φιλικα
Ακριβώς!
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

_________________
fuck them all
AntiGrinias
AntiGrinias

Αριθμός μηνυμάτων : 1864
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2016
Τόπος : Salonica

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020 - Σελίδα 10 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020

Δημοσίευση από Margasv10 27/11/2019, 15:29

Φίλε Τέο έγραψα μαζεμένα κάποια πράγματα από τις τελευταίες αγωνιστικές, επειδή είχα έναν μήνα περίπου να γράψω. Έκανα μια ανάρτηση για τα αγωνιστικά κι άλλη μία για θέματα του Ιβανωφείου και του κόσμου (πχ εισιτήρια, μπύρες, πρόστιμα, τραμπουκισμοί) που νομίζω ότι δεν μας τιμούν ως Ηρακλειδείς, ούτε και πρόκειται να φέρουν κάτι θετικό στον Ηρακλή, το αντίθετο μάλιστα και μόνο. Όπως είπα είναι θέμα χρόνου να πεταχτεί μπύρα μέσα στο γήπεδο (και την 1η αγωνιστική είχε πεταχτεί κουτάκι μέσα στο παρκέ σε τάιμ άουτ), και αν χτυπήσει κάποιον αντίπαλο (πχ αν χάσουμε με πάοκ εντός) θα πάμε για χοντρή τιμωρία. 

Δεν χρέωσα καμία ήττα στον κόσμο γενικά ή στους οπαδούς της ΑΘ. Για μένα η μόνη ήττα εκτός προγράμματος ήταν με τον Πανιώνιο που όμως ο αντίπαλος ήταν εξαιρετικά κωλόφαρδος (μια ματιά στα στατιστικά του αγώνα και το επιβεβαιώνετε). 

Όσον αφορά στο θέμα προπονητή, συνεχίζω να στηρίζω τον Καστρίτη, όπως και θα έκανα όποιος κι αν ήταν στην θέση του. Αφήνω την διοίκηση να κρίνει, κι όσο είναι προπονητής του Ηρακλή τον στηρίζω. Το ίδιο κάνω και με τους παίκτες. Η διοίκηση θα κριθεί κι αυτή σαφώς, όπως κι ο προπονητής. Αλλά θα κριθούν αντικειμενικά και βάσει αποτελεσμάτων. 

Τέλος, δεν μ' άρεσε το σχόλιο της Blue Arena για Δρακό: "Ο πρόεδρος της «κυανόλευκης» ΚΑΕ απέδειξε για μια ακόμη φορά ότι του είναι αδύνατον να αποφύγει τα επικοινωνιακά ολισθήματα, μικραίνοντας την ίδια την ομάδα του..." 

Κατ' εμέ ο Δρακόπουλος είπε απλώς την αλήθεια και διακατέχεται από φίλαθλο πνεύμα κάτι που μ αρέσει πολύ και αρμόζει πλήρως στο ήθος και τις αξίες του Ηρακλή.

Margasv10

Αριθμός μηνυμάτων : 772
Ημερομηνία εγγραφής : 25/08/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020 - Σελίδα 10 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020

Δημοσίευση από Margasv10 27/11/2019, 15:39

Αναφορικά με το προχθεσινό ματς, εννοείται πως ήταν αναμενόμενο πως θα κυλήσει και γι' αυτό προτίμησα να παρακολουθήσω αποκλειστικά το βόλεϊ - βέβαια κι εκεί ήξερα πως δεν έχουμε τύχη αλλά τουλάχιστον η ψαλίδα είναι μικρότερη. Ούτε εγώ, ούτε κανείς άλλος, νιώσαμε ωραία για τους 130 πόντους. Αλλά συμβαίνουν κι αυτά, τι να κάνουμε. 

Όλα τα λεφτά όπως ξαναείπα είναι το ματς σε 3 μέρες, Σάββατο με Λαύριο. Πάση θυσία νίκη για να μην μπλέξουμε. Ελπίζω ο Γκάρετ να επανέλθει πλήρως στην ομάδα και να επιστρέψει σε καλές εμφανίσεις, αλλιώς θα έχουμε σοβαρό πρόβλημα και θα πρέπει να βρούμε άλλο 5άρι. Αν ο Ντέιβις συνεχίσει την ανοδική του πορεία, όπως κι ο Καββαδάς, στην ρακέτα θα είμαστε πολύ δυνατοί στο εξής κι αυτό θα είναι το κλειδί για σημαντικές νίκες, αρχής γενομένης από το ματς με Λαύριο. Παράλληλα τον Τέπιτς τον χρειαζόμαστε κυρίως για την άμυνα αλλά και να βάζει κανά τρίποντο σε κρίσιμες στιγμές με το "κρύο αίμα" που έχει λογικά ως Σέρβος. Αναμένουμε να δούμε στους επόμενους αγώνες σε ποιον βαθμό μπορεί να ενισχύσει την ομάδα. 

Μην ξενερώνετε απ' τις ήττες, η χρονιά είναι αναγνωριστική, όπως ειπώθηκε εξ' αρχής από διοίκηση και προπονητή. Θα πάρουμε κ πάλι τα πάνω μας.

Margasv10

Αριθμός μηνυμάτων : 772
Ημερομηνία εγγραφής : 25/08/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020 - Σελίδα 10 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020

Δημοσίευση από teo 27/11/2019, 16:35

Εμένα ρε παιδιά συγνώμη κιόλας, δεν μου άρεσε η κίνηση του Δρακοπούλου να βγαίνει φωτογραφίες με παίχτες του βαζελου.
Δεν λέω σε καμία περίπτωση να κακολογησει τους παίχτες μας ή τους αντιπάλους μας ή να μην αναγνωρίσει ότι ο βαζελος έχει όντως ομάδα ένα σκαλί τουλάχιστον πάνω από όλους στην Ελλάδα.
Αυτά για να προλάβω συνειρμούς κτλ.

Δλδ σε αντίθετη περίπτωση, όταν ρίξαμε 6 γκολ τον βαζελο, φαντάζεστε να έβγαινε φωτό ο τότε πρόεδρος του βαζελου με παίχτες μας;
Ή όταν (πιο πρόσφατα) ρίξαμε 4 γκολ την Κούλα να έκανε το ίδιο ο τότε πρόεδρος της Κούλας (πχ σελφι με επαλε).
Αυτά είναι τα επικοινωνιακά λάθη (ας πούμε) του Δρακοπούλου, καλό θα ήταν να τα αποφεύγει για να αποφεύγει και γενικότερα σχόλια, γιατί θα σου πει κανείς οκ και ο Ηρακλής δεν είναι άνω ραχούλα Ηρακλής είναι και ίσως να νιώθει άσχημα.
Καλοπροαίρετα το λέω πάντα.
Στα υπόλοιπα, αν πληρώνονται παίχτες αν όχι κτλ δεν το γνωρίζω, ούτε με απασχολεί, ο Δρακόπουλος είναι υπαρκτός επιχειρηματίας και φαντάζομαι δεν θα έχουμε τέτοια προβλήματα.
Και λιγο ενότητα δεν θα ήταν κακό πιστεύω.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12755
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 10 από 19 Επιστροφή  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 14 ... 19  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης