FORUM
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020

+17
GRIOS
Knack
Hurricane
uphercules
mos
Bobiras1908
Γαλαζιος Ηρωας
iraklis_athens
rafael nadal
AntiGrinias
milano
lll
Behind the curtain
Big bad wolf
teo
Margasv10
Iraklaras07
21 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 19 Επιστροφή  1, 2, 3 ... 10 ... 19  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020

Δημοσίευση από Iraklaras07 29/7/2019, 16:25

Margasv10 έγραψε:
teo έγραψε:Ο Δρακοπουλος είναι ΠΡΌΕΔΡΟΣ στον Ηρακλή.
Δεν γίνεται να εξισώνουμε ένα πρόεδρο του τμήματος που θα πρέπει να έχει κάποια ελάχιστα χαρακτηριστικά να πληρούν την θέση (εκτός του χρήματος) με ένα σύνδεσμο.

...

Τώρα αν στραβωσε με τους Αμπελόκηπους κτλ, πρόβλημα του. Ακόμα και όταν στραβωσε η Αυτόνομη συνέχισε χωρίς να δημιουργεί πρόβλημα να στηρίζει.
...

Από ΑΘ10 πήραμε Γιάννη Τάκη, Παπαθανασάκη, Τομ Παπ και 3 υποβιβασμούς στην μπάλα, 2011, 2017, 2019. Επίσης είχαμε τον Μάκη Σαρλή κάποτε στο μπάσκετ που τον στήριξαν πλήρως οι οργανωμένοι και με την ομάδα να κατρακυλά κατηγορίες και να χρεώνεται!
Α καλά εσύ κατηγορείς την θύρα 10 για τους υποβιβασμούς;
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5801
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020

Δημοσίευση από lll 29/7/2019, 16:36

Τεο συμφωνώ ότι η εκδοχή των Αμπελοκήπων δεν είχε εξασφάλισμενη επιτυχία, αυτό που λέω είναι ότι η  ΑΘ10 μετά από το τότε περιστατικό έχει βάλει απέναντι τον Δρακοπουλο σαν να μην είναι αυτός που τα σκάει στο Μπάσκετ, σαν να μην είναι αυτός που έφαγε έστω χρόνο να ασχοληθεί με το ποδόσφαιρο και γενικά επειδή έφερε αντίθετη άποψη από αυτούς μπήκε στη μαύρη λίστα. Και είμαι σίγουρος ότι λόγω του ότι ανέβασε την ομάδα και μάλιστα κάνει μεταγραφές έχουν τουμπεκιαστει τα καλοπαιδα μας αλλιώς θα είχε ανοιχτό πόλεμο. Και εντάξει ο Δρακοπουλος έχει βιτσιο το fb, ο τύπος όμως και λεφτά βάζει και αποτέλεσμα υπάρχει... Οι άλλοι εκτός του οπαδικου τι έκαναν; που μονίμως στο βολευ είμαστε στη ζητιανια και πάλι οι υπόλοιποι (εκτός knack) λέμε πάλι καλά έστω η ομάδα υπάρχει. Γενικά λοιπόν όλα κρίνονται εκ του αποτελεσματος και μέχρι τώρα τα δείγματα του καθενός είναι σαφη.

lll

Αριθμός μηνυμάτων : 832
Ημερομηνία εγγραφής : 19/08/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020

Δημοσίευση από Margasv10 29/7/2019, 16:41

Φυσικά κι έχει ευθύνες στους υποβιβασμούς. Ίσως όχι την πρωταρχική, αλλά έμμεσα έχει ευθύνες η ΑΘ. Ποιανού άλλωστε ήταν ο Γιάννης Τάκης; Ποιος έδωσε πράσινο φως στον Παπαθανασάκη (και έλεγαν τότε δεν μας νοιάζει τι δουλειά κάνει), ποιος στον Τομ Παπ ενώ νωρίτερα είχε απορρίψει την πρόταση Δρακόπουλου (και τότε λέγαμε πολλοί ότι θα βρούμε ξανά τα χρέη μπροστά μας όπερ και εγένετο); Ποιοι έδιωξαν τον Ρέμο και γέμισαν την πόλη συνθήματα στους τοίχους για το "μουνί του Ρέμου" και "Ρέμο ζούμε νυφούλα να σε δούμε"; Ποιοι έβριζαν τον αείμνηστο Παπαδόπουλο της ΑΕΠ και του εύχονταν καρκίνο; Ποιοι επιχείρησαν πέσιμο στον Θεοδωρίδη πέρσι; Και πολλά ακόμη. Φτάνει με την ασυλία ορισμένων τραμπούκων.

Margasv10

Αριθμός μηνυμάτων : 772
Ημερομηνία εγγραφής : 25/08/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020

Δημοσίευση από teo 29/7/2019, 16:44

Οι οργανωμένοι δεν "επέβαλαν " κάποιον στην ΠΑΕ και να μην πιάνετε παίδες την ιστορία από οπότε βολεύει.

Αν δεν μπορείτε να καταλάβετε ότι για το καλό του Ηρακλή στήριξαν τον Δρακόπουλο χωρίς να τον πουν μπούλο οπαδικα Παρ όλες τις πίπες που έχει πει , εγώ δεν μπορώ κ δεν θέλω να κάτσω να το αναλύσω.
Ο τύπος με συνεχείς αποτυχίες είχε στήριξη όσο ΚΑΝΕΝΑΣ άλλος πρόεδρος σε τμήμα του Ηρακλή ΚΑΙ βρίζει αυτούς που τον στηρίζουν έτσι; Για να μην λέμε ότι θέλουμε

Τώρα για τους υποβιβασμούς αν θες να χρεώνεις τα πάντα σε ένα σύνδεσμο νο προμπλεμ. Κάντο αν και εγώ δεν συμφωνώ ούτε με την πρακτική ούτε με την ουσία.
Διότι ο σύνδεσμος δεν έριξε τον Ηρακλή το 11 ούτε αβανταρε τον Καναδό το 2017 έτσι;
Όπως και ο Τάκης που κάποιοι πριζουν πλέον το παρατραβανε δεν τον φύτεψε κανένας, υπήρχε ανοιχτή συνέλευση ΤΟΤΕ που διάλεξαν ετσι; Αν δεν πήγε ο Νίκος και ο Λάκης και ο Πέτρος και μετά γκρινιάζουν πρόβλημα ΤΟΥΣ, να πηγαιναν.

Να το πιάσουμε μήπως πριν το 2011 που το έχουμε ανάγει σε χρονια ορόσημο;
Να δούμε ποιοι ΕΒΡΙΖΑΝ τους οργανωμένους γιατί έλεγαν ότι ο Σπανουδάκης χρέωσε την ομάδα αλλά οι κλαπατσιμπανοι έλεγαν "πρεζακια της 10" και το ίδιο καλοκαίρι κλαψομουνιαζαν που είναι οι οργανωμένοι να κάνουν κάτι;

Να το πάμε όταν ο Ρέμος αγοραζε εξοχικά σε Πήλιο και σε ένα κωλονησο στις Κυκλάδες όταν ο ΗΡΑΚΛΗΣ υποτίθεται είχε οικονομικό πρόβλημα κτλ;
Και ο λογιστής του Ρέμου βρέθηκε με 10 πιτς μπαρ λίγο έξω από την πόλη;
Να φωνάξουμε τον Γουίλι να μας δώσει τα τηλεοπτικά που είχε ενέχυρο από τον πεντακάθαρο Ρέμο;

Ή να μπούμε και στην ουσία των πραγμάτων της χρονιάς Ρέμου, που λέει ότι πληρωνει.
Όποιος έχει λάπτοπ (γιατί εγώ τώρα δεν έχω) και έχει όρεξη να ψάξει ανάμεσα σε χιλιάδες αε κτλ ας ψάξει την ΠΑΕ Ηρακλής ΤΟΥ ΡΕΜΟΥ αν είναι στην λίστα της ααδε των μεγαλοοφειλετων του ΔΗΜΟΣΙΟΥ δλδ για πάνω από 150.000€ και αν όχι τότε ο Ρέμος πληρώνει.
Αν από δίπλα από την ΠΑΕ λέει ακόμα υπό εκκαθάριση τότε η εκκαθάριση ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ.
Δεν έχω υπολογιστή ψάξτε το αν θέλετε.

Παρ όλα αυτά επιμενω ότι άλλο σύνδεσμος και άλλο πρόεδρος. Δε νομίζω να θέλει παραπάνω ανάλυση

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12763
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020

Δημοσίευση από lll 29/7/2019, 16:44

Εγώ αυτό που χρεωνω την Αυτόνομη είναι ότι πλέον αντί να ενώνει μας διασπαει και δεν έχουμε τέτοια πολυτέλεια, πλέον είμαστε μετρημενα κουκια. Θέλουμε και τον αυτόνομο και τον δεξιό και τον δεκατριακια και τον οικογενειαρχη και τον φραγκατο Ηρακληδεα στα επίσημα... Δεν περισσεύει κανένας!

lll

Αριθμός μηνυμάτων : 832
Ημερομηνία εγγραφής : 19/08/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020

Δημοσίευση από Iraklaras07 29/7/2019, 16:48

Πως είναι δυνατόν να λες ότι έχουν ευθύνη στον υποβιβασμό του 2011;Δεν γνωρίζεις ότι ο υποβιβασμός του 2011 ήταν παράνομος; Πήραν δηλαδή τηλέφωνο στον πιλάβιο και του είπαν να ρίξει τον Ηρακλή; Ακόμα και με τον Γιάννη Τάκη, εκείνη την χρονιά η ομάδα άδεια θα έπαιρνε. Νομίζω πως άθελα σου-μάλλον- αναπαράγεις  προπαγάνδα που σίγουρα δεν βοηθάει στον αγώνα που πρέπει να γίνει -και γίνεται- για την δικαίωση.
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5801
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020

Δημοσίευση από teo 29/7/2019, 16:58

Ο Ηρακλής έπεσε άδικα και είναι παράνομος ο υποβιβασμός του αλλά η ΑΘ10 τον έριξε νόμιμα.

Αν παιδιά εισασταν κοντά στην ομάδα εκείνο το διάστημα θα ξέρετε περίπου τι έγινε. Αν δεν εισασταν και απλα πειστηκατε από το τι λέει η φιλική εταιρεία, σόρρυ έχετε πέσει θύματα fake news.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12763
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020

Δημοσίευση από Margasv10 29/7/2019, 17:17

Αυτά που λέω δεν αναιρούν το ότι ήταν παράνομος ο υποβιβασμός. Ωστόσο είχαμε πλαστή φορολογική ενημερότητα από τον πρόεδρο Γιάννη Τάκη. Εμείς δώσαμε αφορμή με αυτό στο σύστημα να μας ρίξει. Ο Γιάννης Τάκης έχαιρε της πλήρους στήριξης από την ΑΘ10. Όπως και ο Παπαθανασάκης το 2014 που ήρθε και το 2015. Το '16 μετά τα πιστόλια άλλαξε βέβαια το τροπάριο. 

Παρακολουθώ ανελλιπώς τα του Ηρακλή επομένως δεν νομίζω να πέφτω θύμα των fake news. Από μέρους μου σταματώ εδώ την κουβέντα γιατί 1ον. διαφωνούμε και τα έχουμε ξαναπεί πολλές φορές όλα αυτά άρα ας μην διαιωνίζουμε την διαφωνία, 2ον. είμαστε σε λάθος τόπικ.

Margasv10

Αριθμός μηνυμάτων : 772
Ημερομηνία εγγραφής : 25/08/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020

Δημοσίευση από milano 29/7/2019, 20:53

Η ΕΠΟ λάμβανε και δεχόταν τότε από όλες τις ομάδες ενημερότητες ληγμένες, προηγούμενες, με αλλαγμένες ημερομηνίες, χειρόγραφες, πλαστές και λοιπα... Το κύκλωμα της έκανε τα στραβά μάτια ή άλλαζε ακόμη και μόνο του την ημερομηνία (από Ιούλιο σε Γενάρη ή αντίστροφα) προκειμένου να εκδώσει δελτία σε μεταγραφές. Με αυτόν τον τρόπο πουλούσε εκδούλευση, και τελικά εκβίαζε ή κρατούσε τις ομάδες από τα αρχίδι@. Τελικά με εμάς, εφόσον χρειάστηκε να σώσει κάποιον του κυκλώματος, σε πηδούσε κιόλας. 'Αρα εγώ δεν είμαι καν σίγουρος τι έγινε ακριβώς. Είτε ο Τάκης έπεσε στην παγίδα τους όταν θα του είπαν: "είσαι ΟΚ με την παλιά ενημερότητα" ή "στείλε την προηγούμενη ενημερότητα πειραγμένη μη σε νοιάζει", είτε πείραξαν από μόνοι τους  την παλιά μας ενημερότητα και την εμφάνισαν ως δικιά μας παραποίηση και πλαστογραφία. Μιλάμε για βρώμα και δυσωδία. Μιλάμε για μαφία που δεν έχει ξαναπεράσει από τον αθλητισμό κι εμείς καθόμαστε και τρωγόμαστε μεταξύ μας, απαξιώνοντας εδώ και τόσα χρόνια τους πάντες που περιστρέφονται γύρω από την ομάδα.

EDIT: Εννοείται ότι είμαι ο τελευταίος που θα με απασχολήσει να υποστηρίξω την Αυτόνομη κι οποιονδήποτε σύνδεσμο οργανωμένων οπαδών, όπως κι επίσης ο τελευταίος που θα υπερασπιστώ έναν όπως αποδείχτηκε ουρανοκατέβατο οπαδό, όπως ο Τάκης. ¨Οπως έχω ξαναγράψει, εγώ νόμιζα ότι ο Τάκης ήταν παλιός και απολύτου εμπιστοσύνης οπαδός της ομάδας και γνωστός στη Θεσσαλονίκη, ενώ όπως άρχισα να καταλαβαίνω από τα φόρουμ αργότερα, τελικά ίσως και να μην τον ήξερε κανείς...

milano

Αριθμός μηνυμάτων : 568
Ημερομηνία εγγραφής : 12/03/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020

Δημοσίευση από lll 29/7/2019, 23:19

Η ουσία είναι ότι μετά από τόσες κατραπακιες θα έπρεπε να καταλάβουμε πως παίζεται το παιχνίδι μέσα στη βρωμιά και εφόσον θέλουμε το καλό της ομάδας και βασικά να υπάρχουμε, θα έπρεπε το λιγότερο να κόψουμε τους ασκοπους ηρωισμους(βλέπε τελευταία ανακοίνωση αυτονομης) και να κοιτάξουμε πρώτα την επιβίωση και μετά να βγάλουμε πουλάκι για να γαμησουμε!

lll

Αριθμός μηνυμάτων : 832
Ημερομηνία εγγραφής : 19/08/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020

Δημοσίευση από Margasv10 30/7/2019, 15:28

Στα αμιγώς μπασκετικά τώρα, δεν ξέρω αν έχετε παρακολουθήσει τους αγώνες που δίνει αυτές τις μέρες η Εθνική U18 στον Βόλο στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα. Εκεί αγωνίζεται και ο δικός μας Φώτης Γεωργαλάς που έφερε πέρσι στην ομάδα ο Δρακόπουλος και θεωρείται ένα από τα μεγάλα ταλέντα της χώρας. Προσωπικά έχω δει τον αγώνα με Λετονία και χθες με Σλοβενία όπου ο Γεωργαλάς παίζει πολύ καλά αν και προερχόμενος από τον πάγκο, ενώ χθες ήταν ο 2ος καλύτερος παίχτης της εθνικής και 2ος σκόρερ της με 9 πόντους αλλά και 9 ριμπάουντ στα 17 λεπτά που αγωνίστηκε. Ελπίζω να πάρει ευκαιρίες μέσα στην σεζόν.

Margasv10

Αριθμός μηνυμάτων : 772
Ημερομηνία εγγραφής : 25/08/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020

Δημοσίευση από Margasv10 3/8/2019, 15:15

Να κι ένα ευχάριστο, από το μόνο τμήμα που μας δίνει πια στιγμές χαράς. 5άρι με πολύ καλό τρίποντο παρακαλώ!

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] (32, 2.08) για την επερχόμενη αγωνιστική περίοδο 2019-2020 στην Basket League.

Ο Θεσσαλονικιός φόργουορντ με ύψος 2.08 και ικανότητα και στο μακρινό σουτ αγωνίστηκε πέρσι στον Ήφαιστο Λήμνου και πρόπερσι στην Κύμη, όπου είχε προπονητή τον Γιάννη Καστρίτη και μέσο όρο 9 πόντους, 2.3 ριμπάουντ και 41% στα τρίποντα. Ο έμπειρος παίκτης, ο οποίος έχει περάσει από τα Τμήματα Υποδομής του ΗΡΑΚΛΗ σε νεαρή ηλικία, αποτελεί άλλη μια μεταγραφική κίνηση για την Ομάδα μας, η οποία συνεχίζει απρόσκοπτα τον σχεδιασμό της για τη νέα χρονιά. Του ευχόμαστε καλή τύχη και με υγεία πάντα να έχει μια επιτυχημένη σεζόν στην πιο ιστορική Ομάδα του Πρωταθλήματος. 

Ο Σωτήρης Μανωλόπουλος ξεκίνησε την καριέρα του από τη ΧΑΝΘ για να αγωνιστεί στον ΠΑΟΚ από το 2003 έως το 2007. Έπειτα πέρασε από την Ισπανία όπου αγωνίστηκε στις ακόλουθες ομάδες: Μαγιόρκα, Παλένσια και Βίγκο ενώ στο μεσοδιάστημα της χρονιάς του 2008 επέστρεψε στην Ελλάδα για λογαριασμό της ΑΕΛ. Από το 2009 έως το 2011 "μετακόμισε" στη Ρόδο όπου έπαιξε για τον Κολοσσό Ρόδου ενώ τη σεζόν 2011-2012 αγωνίστηκε στο Περιστέρι. Τη χρονιά 2012-2013 αποτέλεσε μέλος της Καβάλας και την επόμενη χρονιά(2012-2013) του Ίκαρου Χαλκίδας. Το 2014 έπαιξε στον Άρη και επέστρεψε στον Κολοσσό Ρόδου όπου έμεινε έως το 2016. Τη σεζόν 2016-2017 αγωνίστηκε στα Τρίκαλα ενώ την προπερσινή σεζόν ήταν παίκτης της Κύμης. Πέρσι αγωνίστηκε στον Ήφαιστο Λήμνου.

Margasv10

Αριθμός μηνυμάτων : 772
Ημερομηνία εγγραφής : 25/08/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020

Δημοσίευση από Iraklaras07 3/8/2019, 16:32

πεντάρι είναι;Νόμιζα ότι παίζει 4 και σκεφτόμουν μήπως σημαίνει κάτι και για την παραμονή του κακαρούδη.Αν είναι πεντάρι  έρχεται λογικά για τρίτος.
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5801
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020

Δημοσίευση από Margasv10 12/8/2019, 15:28

Iraklaras07 τελικά ίσως έχεις δίκιο και να λογίζεται για 4άρι ο Μανωλόπουλος. Αλλά φαντάζομαι πως λόγω του ύψους του συχνά παίζει στο 5.

Πολύ πολύ καλή η (αναμενόμενη) προσθήκη του Θοδωρή Ζάρα! Αν κλείσουμε και τον Οκερεαφόρ, καλή επιλογή για μπακ-απ στο 1, τότε στις θέσεις 1-2 θα είμαστε αρκετά δυνατοί. Μετά τον Βρετανό, αν έχω καταλάβει σωστά θα πάρουμε άλλους 3 παίκτες όπου οι 2 θα είναι Αμερικανοί, λογικά στο 3 και στο 5.

Margasv10

Αριθμός μηνυμάτων : 772
Ημερομηνία εγγραφής : 25/08/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020

Δημοσίευση από AntiGrinias 12/8/2019, 17:46

Χωρις να ξερω τους παικτες και την αξια τους, τι μπατζετ πρεπει να εχεις εχει ανετη παραμονη μιας και εχω να παρακολουθήσω  α1 απο το 2005, τι μπατζετ φτιάχνει ο δρακο ξερει κανεις? Πολλα τς φραγκα μου φαίνονται, βασικα ειχα την εντυπωση οτι λογο περιορισμένων οικονομικων δυνατοτήτων θα ανανεωσουμε πολλους περσινους προσθήκη  3 αμερικανων (1-3-5). Εδω δείχνει  οτι ανεβαίνει το κοντερ, μακαρι ο δρακο να τα καταφερει ολοι υγιώς σκεπτόμενοι το ευχομαστε, ομως χωρις τηλεοπτικα πως θα καλυφθεί  ενα τετοιο μπατζετ? 
Το μπατζετ ως τωρα εχω εντυπωση οτι παει ">=1.5 εκ"

_________________
fuck them all
AntiGrinias
AntiGrinias

Αριθμός μηνυμάτων : 1871
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2016
Τόπος : Salonica

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020

Δημοσίευση από Iraklaras07 12/8/2019, 18:18

Nα μιλήσουμε για μπάτζετ τώρα είναι λίγο νωρίς πιστεύω.
Μέχρι τώρα έχουμε ανακοινώσει επίσημα 
Χανλάν, Σούλερ,Μανωλόπουλο, Ζάρα, Καββαδά.
Καλαϊτζίδης , Κακαρούδης  παραμένουν.
Έχει γίνει πρόταση στον Αλέξανδρο Νικολαΐδη που ξεχώρισε με την εθνική κάτω των 18 και παίζει στον Μαντουλίδη. Αν έρθει λογικά θα έχει θέση και στην 12άδα.
Ο Οκερέαφορ έχει σχεδόν κλείσει.
Περιμένουμε 3 Αμερικάνους ακόμα για το 3,4,5.
Για το μπάτζετ πάντως είχα διαβάσει σε κάποιο site (δεν θυμάμαι που ακριβώς) πως οι 2 αμερικάνοι που έχει ανακοινώσει ο Ηρακλής κάνουν όσο  ολόκληρο το μπάτζετ μερικών ομάδων  της μπάσκετ λιγκ.Πάντως το ποσό που γράφεις αντιγκρίνια δεν νομίζω να το ξεπερνάει.
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5801
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020

Δημοσίευση από Big bad wolf 12/8/2019, 22:44

Δεν ξέρω ακριβώς λεφτά αλλά στο περίπου για να υπολογίζετε ένας καλός Έλληνας με εμπειρία Α1 παίρνει 70-80χιλ τη σεζόν. Σε αυτά τα λεφτά παίζει ο Καββαδάς. Β’ εθνική Έλληνες είναι γύρω στο 50αρικο, πχ ο Μανωλόπουλος, Κακαρούδης εκεί πρέπει να είναι. Ο Καλαϊτζίδης πιο λίγα γιατί μεγάλωσε. Ο Ζάρρας ανάμεσα. Οι πιτσιρικάδες είναι 10-15χιλ. Οι τοπ Έλληνες μπορεί να πάνε μέχρι και 170-200χιλ. Με τόσα πήγαν ο Μπόγρης και ο Αγραβάνης στην Πάτρα.

Οι ξένοι συνήθως πληρώνονται με το μήνα. Οι πρώτης διαλογής ξένοι πάνω γύρω στα 15χιλ δολάρια το μήνα (δε μιλάμε για αυτούς του Ολυμπιακού και του Παναθηναϊκού προφανώς), οι Β διαλογής κοστίζουν όσο και οι Έλληνες. Ο Οκερέαφορ δηλαδή δεν φαντάζομαι να παίρνει πάνω από 5-6χιλ το μήνα.

Μέχρι τώρα πρέπει να είμαστε γύρω στα 6 κατοστάρικα. 

Δυστυχώς έγινε μεγάλη προσπάθεια να έρθει ο Αθηναίου αντί του Ζάρα, γι’αυτό και καθυστέρησε τόσο πολύ να ανακοινωθεί ο Ζάρας, αλλά δεν έκατσε. Μας πήγαινε από βδομάδα σε βδομάδα γιατί περίμενε τον βάζελο και τελικά τον πήρανε.
Big bad wolf
Big bad wolf

Αριθμός μηνυμάτων : 1349
Ημερομηνία εγγραφής : 08/01/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020

Δημοσίευση από Iraklaras07 12/8/2019, 23:31

Πέρα από τα αγωνιστικά ,ο Δρακόπουλος έχει για οικονομικό σύμβουλο στην ΚΑΕ αλλά και στις επιχειρήσεις του τον Νίκο Κασιμάτη.
Τον  γνωστό.
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Το είχα ακούσει στην συνέντευξη τύπου όπου είχε πάρει τον λόγο κιόλας αλλά πίστεψα πως είναι συνωνυμία.
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5801
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020

Δημοσίευση από Margasv10 13/8/2019, 12:48

Big bad wolf ο Αγραβάνης αν δεν κάνω λάθος είναι δανεικός στο Περιστέρι. Κρίμα για τον Αθηναίου που χάσαμε, αλλά και μόνο που διεκδικούμε πια τέτοιους παίχτες (είναι στην Εθνική, στην προεπιλογή για το Παγκόσμιο αλλά δεν θα είναι στην 12αδα εκεί), δείχνει την αξιοπιστία της ΚΑΕ Ηρακλής, το καλό όνομα που έχει στην πιάτσα αλλά και τους στόχους μας. Αυτό που λέει ο Iraklaras07 για πρότασή μας στον Αλέξανδρο Νικολαΐδη δεν το γνώριζα και μακάρι να ισχύει! Πρόκειται για μεγάλο ταλέντο, μακάρι να τον πάρουμε!

έντιτ: Έκανα λάθος, τώρα τσέκαρα. ο Δημήτρης Αγραβάνης άφησε φέτος τον Ολυμπιακό για τον Προμηθέα Πατρών, ενώ ο Γιάννης Αγραβάνης 19χρονος, ανήκει στην ΑΕΚ και δόθηκε εκ νέου δανεικός, για 2η σεζόν, στο Περιστέρι.

Margasv10

Αριθμός μηνυμάτων : 772
Ημερομηνία εγγραφής : 25/08/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020

Δημοσίευση από Iraklaras07 13/8/2019, 20:08

Μεταγραφάρα και στο 3 με τον Λένζελ Σμίθ. Περιμένουμε τους αμερικάνους για το 4 και το 5. Αν είναι αναλόγου επιπέδου ,αν ο Καστρίτης κάνει καλή δουλεία και αν δεν έχουμε τραυματισμούς πάμε ξεκάθαρα για τετράδα.
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5801
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020

Δημοσίευση από lll 14/8/2019, 00:29

Εγώ αναρωτιέμαι...τοσα χρόνια ο Δρακοπουλος παλευε να μας ανεβάσει με σφιχτη οικονομική πολιτική, τώρα μήπως ανοίγεται περίεργα;

lll

Αριθμός μηνυμάτων : 832
Ημερομηνία εγγραφής : 19/08/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020

Δημοσίευση από rafael nadal 14/8/2019, 10:45

Iraklaras07 έγραψε:Μεταγραφάρα και στο 3 με τον Λένζελ Σμίθ. Περιμένουμε τους αμερικάνους για το 4 και το 5. Αν είναι αναλόγου επιπέδου ,αν ο Καστρίτης κάνει καλή δουλεία και αν δεν έχουμε τραυματισμούς πάμε ξεκάθαρα για τετράδα.


δεν ειναι 3 ο Σμιθ..κοντος ειναι 1.93 αν θυμαμαι καλα αντι του Αγγλου που τα μμε μας τον ειχαν κλεισμενο ηρθε ο Σμιθ

εχουμε παρει 3 αμερικανους σχεδον ιδιο υψος με αρκετα καλο βιογραφικο που θα ελεγε κανεις οτι πανε για βασικοι στις 3 θεσεις της περιφερειας αλλα υψομετρικα κανεις απο αυτους δεν κανει για τριαρι

edit: εκανα σκεψη χθες να παω να παρω διαρκειας και εβλεπα τις τιμες εκει που καθομαι (κεντρικη θυρα διπλα στα επισημα) το εχει το διαρκειας 200 ευρω..αν βαλουμε 13 ματς πρωταθληματος + 2 απο κυπελλο (υποθετικα) ειναι 15 ματς. δηλαδη περιπου 13 ευρω ανα παιχνιδι.πραμα το οποιο σημαινει οτι το απλο εισητηριο ανα ματς εκει θα εχει μινιμουμ 15 ευρω.προσωπικα δεν εχω ΚΑΝΕΝΑ προβλημα με αυτες τις αντικειμενα υψηλες τιμες ΑΝ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΝ ο Δρακο αποδειχθει μια κανονικη διοικηση που εχει σκοπο να μεγαλωσει το τμημα κτλ και δεν δουμε τις ομορφιες του βολει (σορρυ αλλα το μυαλο μου εκει παει) μολις σωθει η ομαδα να την διαλυσει για να γλιτωσει μισθους συμβολαια κτλ

rafael nadal

Αριθμός μηνυμάτων : 319
Ημερομηνία εγγραφής : 18/11/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020

Δημοσίευση από Iraklaras07 14/8/2019, 12:45

Δίκιο  έχεις για το ύψος αλλά στην ανακοίνωση της καε γράφει ότι αγωνίζεται ως small forward.Βλέποντας και τα στατιστικά του τις προηγούμενες σεζόν καταλήγω ότι έρχεται για βασικός.
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5801
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020

Δημοσίευση από Margasv10 14/8/2019, 14:47

Φυσικά και έρχεται για βασικός ο Λένζελ Σμιθ! Πρόκειται για εξαιρετική προσθήκη, κρίνοντας κι από τα βίντεο που είδαμε... Εντυπωσιακός παίχτης, γρήγορος, με πολύ καλό τρίποντο, διείσδυση, ασίστ, αλτικός πολύ, έχει και το κάρφωμα μάλιστα παρά το ότι δεν είναι ιδιαίτερα ψηλός... Μπράβο στον Δρακόπουλο! Η ομάδα που φτιάχνεται θα χτυπήσει 6άδα και αν οι παίχτες μας δέσουν και ο Καστρίτης κάνει καλή δουλειά ίσως χτυπήσει και είσοδο στην 4αδα. Vamos!

Margasv10

Αριθμός μηνυμάτων : 772
Ημερομηνία εγγραφής : 25/08/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020

Δημοσίευση από Behind the curtain 18/8/2019, 18:58

Τόνι Μέιερ: πάρα πολύ καλός παίκτης!
Γεμίσαμε παίκτες που σκοράρουν σε κάθε θέση.
Behind the curtain
Behind the curtain

Αριθμός μηνυμάτων : 393
Ημερομηνία εγγραφής : 28/08/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 19 Επιστροφή  1, 2, 3 ... 10 ... 19  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης