FORUM
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

+22
Teoscooter
kostakis
dimitris08
Hurricane
iraklis_athens
lll
Margasv10
AntiGrinias
Ιολαος
milano
Γαλαζιος Ηρωας
Big bad wolf
Mirlas1908
teo
Knack
Bezyr
Coleman10
Hood
Iraklaras07
κατακρεουργημενος
mos
dr. drake ramore
26 απαντήσεις

Σελίδα 14 από 23 Επιστροφή  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 18 ... 23  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 14 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από Coleman10 12/4/2021, 15:21

uphercules, χαλάρωσε φίλε μου, μη φωνάζεις. Έχουμε επαφή με την πραγματικότητα, κανείς δεν θα σου πει ότι είναι εύκολο όλο αυτό, αλλά απο το να ακούω για γήπεδο και 25 000 στην Μικρα και αγορά του γηπέδου των λυκων (μεγαλυτερη μαλακια εβερ), θεωρώ πιο εφικτό (δύσκολο φυσικά) την λύση των χορτατζηδων.

Coleman10
Coleman10

Αριθμός μηνυμάτων : 83
Ημερομηνία εγγραφής : 30/10/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 14 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από uphercules 12/4/2021, 15:41

Coleman,
Η πρόθεσή μου δεν είναι ούτε να φωνάξω σε κανέναν, ούτε να βρίσω κανέναν τη στιγμή που όλοι μας προσπαθούμε για το καλό της ομάδας.
Απλα΄μου φαίνεται τερατώδες ότι έχει τεθεί τέτοιο ζήτημα τώρα.
Είμαστε εξουθενωμένοι από τόσες διώξεις και τόσες αδικίες, έχουμε έναν μεγαλοπαράγοντα (τον Δρακό), έναν πολιτευτή που μας υποστηρίζει (τον Καράογλου), έναν λαό που ολοένα συρρικνώνεται και γερνάει και μία ομάδα (μπάσκετ) στις επαγγελματικές κατηγορίες.
Και εμείς κάνουμε όνειρα γαι μεγαλεία, και στάδια έχοντας ξεσπάσει εμφύλιος μεταξύ Γ.Σ και Δρακό.
uphercules
uphercules

Αριθμός μηνυμάτων : 359
Ημερομηνία εγγραφής : 20/10/2017

Αρέσει στους χρήστες lll και ManosHu

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 14 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από lll 12/4/2021, 15:48

Έχει δέκα χρόνια που δεν μπορούμε να σταθεροποιήσουμε ομάδα σε επαγγελματικό επίπεδο,αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει καν ομάδα ,παρ όλα αυτά εμείς βγάλαμε μεζούρες να δούμε που χωράει το γήπεδο!Πως πάει εκείνο το σύνθημα με τα ναρκωτικά;;

lll

Αριθμός μηνυμάτων : 832
Ημερομηνία εγγραφής : 19/08/2015

Αρέσει στους χρήστες Bezyr και Thomas Ele

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 14 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από Iraklaras07 12/4/2021, 15:56

Από πότε είναι ο Δρακόπουλος μεγαλοπαράγοντας; Έχω την εντύπωση πως όσοι τον στηρίζουν με τόση θέρμη έχουν τελείως λανθασμένη εντύπωση για τις οικονομικές του δυνατότητες.
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5786
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 14 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από uphercules 12/4/2021, 16:23

Iraklaras07 έγραψε:Από πότε είναι ο Δρακόπουλος μεγαλοπαράγοντας; Έχω την εντύπωση πως όσοι τον στηρίζουν με τόση θέρμη έχουν τελείως λανθασμένη εντύπωση για τις οικονομικές του δυνατότητες.

Αν μπορεί να φτιάξει το γήπεδο των Λύκων είναι μεγαλοπαράγοντας.
Και συγκριτικά με όλους τους άλλους παράγοντες που (δεν) έχουμε, είναι μεγαλοπαράγοντας.
uphercules
uphercules

Αριθμός μηνυμάτων : 359
Ημερομηνία εγγραφής : 20/10/2017

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 14 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από Iraklaras07 12/4/2021, 16:31

Με εσπα έλεγε ρε. Εδώ δεν βλέπεις σε τι κατάσταση είναι το Ιβανώφειο; Ας φτιάξει τα φώτα πρώτα στο γήπεδο του μπάσκετ και βλέπουμε μετά για το ποδόσφαιρο.
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5786
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 14 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από uphercules 12/4/2021, 16:44

Οι περισσότερες ομάδες έχουν απλήρωτους παίκτες. Αυτός είναι κύριος.
Βέβαια αν δεν σου κάνει, απλά ανέφερε κάποιον με μεγαλύτερη οικονομική επιφάνεια από αυτόν που ενδιαφέρεται για το σύλλογο.

Η άρνηση κάποιου πράγματος πρέπει να συνοδεύετε από μια καλύτερη πρόταση.

Δεν μπορείς να λεει κάποιος δεν μου κάνει ο Δρακόπουλος, είναι φτωχαδάκι, 5 χρόνια ο άχρηστος ίσα που μας ανέβασε στην Α΄εθνική, δεν έχει διασυνδέσεις, μας πηδάνε οι διαιτητές και ξεφτιλιζόμαστε αγωνιστικά και το εναλλακτικό σενάριο να είναι το μπάσκετ στο ερασιτεχνικό.

Φέρε μου έναν παράγοντα με λεφτά και αύριο τον έχω ξεχάσει τον Δρακόπουλο.
uphercules
uphercules

Αριθμός μηνυμάτων : 359
Ημερομηνία εγγραφής : 20/10/2017

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 14 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από Iraklaras07 12/4/2021, 16:54

Καταρχάς προφανώς δεν λέω ότι ο Δρακόπουλος είναι φτωχαδακι . Κάποιος που βάζει 400χιλ το χρόνο χωρίς να παίρνει τίποτα φτωχός δεν νομίζω ότι είναι. Δεν μπορώ όμως και να λέω ότι είναι μεγαλοπαραγοντας ή ότι έχει την οικονομική επιφάνεια να ασχοληθεί με το ποδόσφαιρο και να χτίζει γήπεδα γιατί πολύ απλά δεν είναι έτσι τα πράγματα.
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5786
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 14 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από Thomas Ele 12/4/2021, 17:01

Iraklaras07 έγραψε:Καταρχάς προφανώς δεν λέω ότι ο Δρακόπουλος είναι φτωχαδακι . Κάποιος που βάζει 400χιλ το χρόνο χωρίς να παίρνει τίποτα φτωχός δεν νομίζω ότι είναι. Δεν μπορώ όμως και να λέω ότι είναι μεγαλοπαραγοντας ή ότι έχει την οικονομική επιφάνεια να ασχοληθεί με το ποδόσφαιρο και να χτίζει γήπεδα γιατί πολύ απλά δεν είναι έτσι τα πράγματα.
Εγώ θεωρώ ότι δεν είναι ικανός να τα βάλει κοντρα με παράγοντες τύπου κομποτη Μπέου και τα λοιπα. Αν κάνουμε τέτοια ματς σαν το χθεσινό στην Λάρισα ίσως έχει την οικονομική δυνατότητα

Thomas Ele

Αριθμός μηνυμάτων : 245
Ημερομηνία εγγραφής : 18/02/2021

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 14 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από uphercules 12/4/2021, 17:06

Ο Δρακόπουλος είπε ότι θα πάρει τους Λύκους και θα το ανακαινίσει.
Νομίζω με την οικονομική του επιφάνεια δεν είναι κάτι άπιαστο.
Πολύ πιο άπιαστο είναι να θέλεις να φτάξεις γήπεδο 10.000 στο κέντρο της Θεσσαλονίκης και απέναντι από το ΑΧΕΠΑ.
Επίσης ο άνθρωπος είναι σοβαρός επιχειρηματίας και προφανώς δεν λέει πράγματα που δεν μπορεί να κάνει. Τουλάχιστον μέχρι τώρα έτσι έχει δείξει.
Δεν νομίζω ότι η οικονομική του επιφάνεια είναι χειρότερη από κάποιων προέδρων της SL.
Σύμφωνα με τα λεγόμενα του ιδίου η SL έχει αρκετά έσοδα ώστε να πηγαίνει μόνη της η ομάδα.
uphercules
uphercules

Αριθμός μηνυμάτων : 359
Ημερομηνία εγγραφής : 20/10/2017

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 14 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από Iraklaras07 12/4/2021, 17:22

Εμένα από αυτά που μου έχει δείξει στο μπάσκετ 6 χρόνια πλέον δεν μου φαίνεται ότι έχει το πακέτο να γίνει επιτυχημένος στο ποδόσφαιρο. Εδώ δεν έχει καταφέρει καλά καλά  να γίνει επιτυχημένος στο μπάσκετ. 
Δεν είμαι ο λογιστής του απλά αυτή είναι η οπτική μου. Και δεν έχω καμία εμπάθεια με τον άνθρωπο.
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5786
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 14 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από Coleman10 12/4/2021, 18:30

Το γήπεδο των Λύκων έχει χωρητικότητα 2.500 πως θα γίνει 10.000;;;βρίσκεται εντός ζώνης επιχειρηματικων δραστηριοτήτων , που ακριβώς θα υπάρχει πάρκινγκ ;;;


Coleman10
Coleman10

Αριθμός μηνυμάτων : 83
Ημερομηνία εγγραφής : 30/10/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 14 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από Big bad wolf 12/4/2021, 18:42

Iraklaras07 έγραψε:Με εσπα έλεγε ρε. Εδώ δεν βλέπεις σε τι κατάσταση είναι το Ιβανώφειο; Ας φτιάξει τα φώτα πρώτα στο γήπεδο του μπάσκετ και βλέπουμε μετά για το ποδόσφαιρο.

Στο Ιβανωφειο δεν μπορεί να αλλάξει ούτε λάμπες χωρίς έγκριση από το ΓΣ. Πώς θα κάνει έργα;
Big bad wolf
Big bad wolf

Αριθμός μηνυμάτων : 1345
Ημερομηνία εγγραφής : 08/01/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 14 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από teo 12/4/2021, 19:11

Το "παρεακι" του ΓΣ Ηρακλή κατάφερε να σβήσει 650 εκ χρέη.
Αφού είναι "παρεακι " ξεφτιλίζει και βγάζει στην σέντρα όποιον άλλο λεει ΘΑ και δεν κάνει τίποτα μετά.
Ο ΓΣ ΈΚΑΝΕ και μετά ανακοίνωσε.
Και εκπροσωπεί ΕΜΑΣ που ξαφνικά κοπτεστε τι κανει και τι δεν κάνει..

Γηπεδο θα κάνει με ακριβώς τον ίδιο τρόπο που θα έφτιαχνε ο Δρακοπουλος.
Με δημόσιο χρήμα.

Στο ιβανοφειο έλιωσε η καραμέλα ότι δεν μπορεί να γίνει καμία αλλαγή λογο του ΓΣ, ο ΓΣ έχει αφμ καθαρό άρα μπορεί ο καθένας να επενδύσει στα γήπεδα του με τις ευχές του ΓΣ.


Αλλα με τις ευχές του ΓΣ Ηρακλή δεν πρόκειται να γίνει το χατήρι κανενός στους Αμπελόκηπους.
Αν αλλάξουν στάση, το συζητάμε.

Ακου εκεί, τώρα που έφτιαξε ο ΓΣ έγινε ξαφνικά η διοίκηση παρεακι, και τώρα που λειτουργεί φορολογικά τίθεται θέμα "ποιους εκπροσωπεί ".
Ένα χρόνο πριν φυσικα ούτε που ένοιαζε κανένα ούτε ο ΓΣ ούτε το παρεακι του.

Όποιος θέλει μπορεί να γραφτεί ΚΑΙ στον ΓΣ Αμπελοκήπων στην τελική

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12754
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Αρέσει στους χρήστες Coleman10 και Teoscooter

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 14 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από teo 12/4/2021, 19:19

uphercules έγραψε:
Iraklaras07 έγραψε:Από πότε είναι ο Δρακόπουλος μεγαλοπαράγοντας; Έχω την εντύπωση πως όσοι τον στηρίζουν με τόση θέρμη έχουν τελείως λανθασμένη εντύπωση για τις οικονομικές του δυνατότητες.

Αν μπορεί να φτιάξει το γήπεδο των Λύκων είναι μεγαλοπαράγοντας.
Και συγκριτικά με όλους τους άλλους παράγοντες που (δεν) έχουμε, είναι μεγαλοπαράγοντας.

Λες αν μπορεί να φτιάξει το ήδη υπάρχον γηπεδο των λύκων.

Εγω θα σου πω το άλλο.
Αν ο ΓΣ μπορεί να φτιάξει γηπεδο εξ αρχής τι σε χαλάει;

Γιατι πρόσεξε με, ο ΓΣ πράττει και μετά ανακοινώνει.
Ο Δρακόπουλος ανακοινώνει και βλέπουμε.

Τα γήπεδα (όλων των ομάδων) με δημόσιο χρήμα θα γίνουν.

Τωρα εσείς το "παρεακι " που κατάφερε να σβήσει 650ρκ χρέη το έχετε για εκείνη την στιγμή έξυπνο, αλλα κατά τα άλλα αφού εξυπηρέτησε τον σκοπό του ΤΩΡΑ το έχετε για χαζο, γιατί δεν εξυπηρετεί το αφήγημα σας.
Ποιο είναι αυτο;
Οι αμπελόκηποι και όχι το που θα είναι το γήπεδο.
Γιατί αν προτιμάτε στους λύκους και όχι στο κέντρο μιλάμε για ειδικές περιπτώσεις ανθρώπων.

Πριν μου πείτε για χρέη παλιάς κ νέας παε, οποία παε συσταθεί με την επωνυμία Ηρακλής τα χρέη θα σκάσουν είτε παιζει στους λύκους είτε στα Γιάννενα, ειδικότερα στον Ηρακλή Αμπελοκήπων διότι υπάρχουν άρθρα επίσημα που μιλάνε για συμφωνίες, ότι θα είναι συνέχεια του Ηρακλή κτλ.
Οι ίδιοι τα έλεγαν δημόσια και τώρα λένε θα αποφύγουν χρέη. Το δούλεμα πάει σύννεφο από τις δυτικές συνοικίες.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12754
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 14 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από Big bad wolf 12/4/2021, 19:30

teo έγραψε:Το "παρεακι" του ΓΣ Ηρακλή κατάφερε να σβήσει 650 εκ χρέη.
Αφού είναι "παρεακι " ξεφτιλίζει και βγάζει στην σέντρα όποιον άλλο λεει ΘΑ και δεν κάνει τίποτα μετά.
Ο ΓΣ  ΈΚΑΝΕ και μετά ανακοίνωσε.
Και εκπροσωπεί ΕΜΑΣ που ξαφνικά κοπτεστε τι κανει και τι δεν κάνει..

ΑΝ αυτό απευθύνεται σε μένα απλά να σου υπενθυμίσω ότι τη μέρα μετά τις εκλογές το 2019 είχα γράψει ότι ο Καράογλου έχει έτοιμη τη λύση για τον ΓΣ. Άλλος έσβησε τα 25εκ χρέη και 625εκ προσαυξήσεις. Μαγκιά τους που τρέξανε τα πρακτικά ζητήματα και ξόδεψαν τον χρόνο τους για να τρέχουν απο'δώ και απο'κεί να μαζεύουν χαρτιά και να παρουσιάζουν τη θέση του Ηρακλή αλλά χωρίς Καράογλου δεν θα σβήνονταν τίποτε.
Big bad wolf
Big bad wolf

Αριθμός μηνυμάτων : 1345
Ημερομηνία εγγραφής : 08/01/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 14 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από teo 12/4/2021, 19:35

Σε εσένα απευθύνεται ναι.
Ήταν νομίζω γνωστό σε όλους ότι η λύση θα δοθεί με πολιτική βούληση ετσι;

Τα κερδισμένα δικαστήρια για να μην γίνουν οι κατασχέσεις τα κέρδισε ο Καραογλου ή το παρεακι;

Το να μην πέσουν τα κτήρια ποιος πλήρωνε;

Τεσπα, ο καθένας, για τους δικούς του λόγους προφανώς θα έχει στο μυαλό του την διοίκηση του ΓΣ είτε σωστή είτε παρεακι που δεν εκπροσωπεί κανένα.

Όπως καταλαβαίνεις ο καραογλου βοήθησε (ποτέ δεν ειπε κάνεις το αντίθετο) αλλα εσύ απαξιώνεις τον ΓΣ που λες "έτρεχε για τα χαρτιά ".
Δεν είναι έτσι, από εποχή σύριζα το τρέχουν το θέμα αλλά είπαμε, η διοίκηση για κάποιους θα είναι διοίκηση για άλλους παρεακι.

Εν κατακλείδι έχεις να αντιπροτεινεις κάτι για το θέμα γήπεδο ή απλά δεν σου αρέσει η προοπτική για γήπεδο στο κέντρο;

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12754
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 14 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από Teoscooter 12/4/2021, 19:39

Ηρεμία ρε παιδιά. Έτσι που πήραμε φορά, μας βλέπω με δύο ποδοσφαιρικές ομάδες και τρία γήπεδα!!
Όσο αναφορά το ποδοσφαιρικό τμήμα, δεν ξέρω αν απομακρύνετε η λύση Αμπελόκηποι αλλά πλέον δεν είναι η μόνη.
Το γήπεδο στους Χορτατζηδες ( ας μου πει κάποιος ποτέ και γιατι προέκυψε) μπορεί να γίνει αλλά για να είναι καλό , πρέπει να είναι μικρό, 8000 και κάτω.
Στους λύκους ο Δρακόπουλος πιστεύω θέλει να το κάνει αλλά πηλαδακη, να ναι δικό του δλδ όχι του συλλόγου.
Οι πολεοδομιες είναι ένα εμπόδιο αλλά με τα νέα αναπτυξιακά όλα θα ξεπεραστούν.
Για 20-25000 η Μικρά είναι ταμάμ, για 7-8000 οι Χορτατζηδες αντέχουν, τώρα για λύκους 10-12000 με το ζόρι.
Teoscooter
Teoscooter

Αριθμός μηνυμάτων : 298
Ημερομηνία εγγραφής : 24/01/2021

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 14 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από Behind the curtain 12/4/2021, 19:50

Για να μαθαίνουμε από την ιστορία, με μια τέτοιου είδους διαφωνία λίγο πριν το 1914, ξεπήδησε ο Άρης.
Behind the curtain
Behind the curtain

Αριθμός μηνυμάτων : 393
Ημερομηνία εγγραφής : 28/08/2015

Αρέσει στον χρήστη Bezyr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 14 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από dimitris08 12/4/2021, 19:52

Νομίζω αυτό που λένε όλοι είναι ότι ο ΓΣ πρέπει να φερθεί με μεγαλύτερη διαλλακτικότητα και διπλωματία. Είμαι σίγουρος ότι η (ομολογουμένως εντυπωσιακή) επιτυχία με την πολιτική απόφαση για τα χρέη δεν ήρθε πουλώντας τρέλα και τσαμπουκά σε πολιτικούς. Και γλύψιμο θα έπεσε, και καλόπιασμα, και παρακαλετό, και ό,τι άλλο χρειάστηκε.

Το ίδιο πρέπει να κάνει και με την περίπτωση του Δρακόπουλου. Ας τον φωνάξει σε μια συνέλευση, να καταθέσει τις ιδέες του και τις προτάσεις του, να του εξηγήσουν όμορφα και ωραία ότι σενάριο Αμπελοκήπων (όπως το έχει εκφράσει μέχρι τώρα ο ίδιος) με τη συμμετοχή του επίσημου Ηρακλή ΔΕΝ παίζει, και παράλληλα να προσπαθήσουν να τον πάρουν με το μέρος τους, ώστε να έχει το μάξιμουμ όφελος ο σύλλογος. Στην τελική, τα σενάρια του Δρακόπουλου περί Αμπελοκήπων ξεκίνησαν πολύ πριν τη συμφωνία του ΓΣ για τα χρέη.

Το να ξεκατινιαζόμαστε δημόσια πάντως δεν ωφελεί καμία πλευρά. Ο ΓΣ πλέον έχει και το καρπούζι και το μαχαίρι. Είναι στο χέρι τους να συσπειρώσουν τον κόσμο με τις πράξεις και τα λόγια τους, και γιατί όχι, να πετύχουν και αυτό που έγραψε ο κακός λύκος: να φέρουν κοντά τους λεφτάδες του Ηρακλή που έχουν απομακρυνθεί εδώ και 20-30 χρόνια...

dimitris08

Αριθμός μηνυμάτων : 523
Ημερομηνία εγγραφής : 02/02/2021

Αρέσει στον χρήστη lll

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 14 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από uphercules 12/4/2021, 20:17

Προς Teo: Γράφεις Ο Γ.Σ πράττει και μετά ανακοινώνει ενώ ο Δρακόπουλος το αντίθετο.
Τί εννοείς, ειλικρινά δεν καταλαβάινω. Πότε ανακοίνωσε κάτι ο Δρακόπουλος;
Εκτός και αν το λες για τους στόχους της ομάδας στο μπάσκετ,που σε αυτήν την περίπτωση είναι εντελώς άκυρη η σύγκριση.

Εμένα δεν με χαλάει καθόλου ο Γ.Σ να φτιάξει γήπεδο. όχι απλα΄δεν με χαλάει αλλά είμαι Ηρακλής και θέλω το καλύτερο. Απλά μου φαίνεται άπιαστο όνειρο,όπως έχω αναλύσει παραπάνω και δεν σκοπέυω να το ξανααναλύσω.

ΓΡΑΦΕΙΣ: Τα γήπεδα (όλων των ομάδων) με δημόσιο χρήμα θα γίνουν.
Δίνεις λάθος εντυπώσεις  ότι το δημόσιο χρηματοδοτεί την κατασκευή των γηπέδων εξ όλοκλήρου. ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ και παραπλανητικό για αυτούς που το διαβάζουν. Χωρίς ιδιωτικά κεφάλαια δεν γίνεται ΤΙΠΟΤΑ

Α) Καραϊσκάκη: Ανήκει στην Ελληνική Ολυμπιακή Επιτροπή (ΕΟΕ), η οποία το 2003 μέσω Γενικής Γραμματείας Αθλητισμού και διατηρώντας την κυριότητα, παραχώρησε τη χρήση του στον Ολυμπιακό για 49 έτη, ο οποίος ανέλαβε την υποχρέωση να κατασκευάσει καινούργιο γήπεδο με δικά του έξοδα και να πληρώνει ενοίκιο 15% μετά την παρέλευση 15ετίας

B) Αγία Σοφία: Η πρώτη φάση κατασκευής εκτιμάται πως θα κοστίσει (με τον ΦΠΑ) €30 εκατομμύρια, η δεύτερη φάση €30 εκατομμύρια και η τρίτη €30 εκατομμύρια.[28] Η δεύτερη φάση θα χρηματοδοτηθεί από την Περιφέρεια Αττικής με το ποσό των 20 εκατομμυρίων ευρώ,[29] ενώ τα υπόλοιπα χρήματα θα καλυφθούν από την αύξηση μετοχικού κεφαλαίου (αυτά της πρώτης φάσης και τα μισά της τρίτης φάσης) , ενώ ένα ποσό της τρίτης φάσης θα δοθεί απο δωρεές επιχειρηματιών αλλά και φιλάθλων προς την Δικέφαλος 1924 εταιρείας που συστάθηκε για κατασκευή του γηπέδου

Γ) Βοτανικός : Ο ΠΑΟ θα δώσει τη Λεωφόρο για Πάρκο και σε ΑΝΤΑΛΛΑΓΜΑ θα του κάνουν τον γήπεδο

Δ) Τούμπα: Θα βάλει η περιφέρεια αλλά τα περισσότερα ο Ρώσος

Ε) Λάρισα: Χρηματοδότηση από τον Πηλαδάκη



ΓΡΑΦΕΙΣ: δεν εξυπηρετεί το αφήγημα σας.
Ποιο είναι αυτο;
Οι αμπελόκηποι και όχι το που θα είναι το γήπεδο.
Γιατί αν προτιμάτε στους λύκους και όχι στο κέντρο μιλάμε για ειδικές περιπτώσεις ανθρώπων.

Αυτό θα το θεωρήσω ότι απλά έχασες τον έλεγχο αυτων που γράφεις.
Γιατί αλλιώς πρέπει να θεωρείς ότι είμαστε εγκάθετοι των Αμπλεοκήπων. Φυσικά και δεν είπε κανένας ότι προτιμά στους Λύκους. Είπαμε ότι προτιμάμε ΚΑΠΟΙΟΝ που μπορεί να κάνει ΚΑΤΙ και ΚΑΠΟΥ.
Οπότε καταλήγω ότι αν ο Γ.Σ μπορεί, μακάρι και να κάνει γήπεδο 45.000 θέσεων με δική του χρηματοδότηση στους Χορτατζήδες. Με την ευχή μας...
uphercules
uphercules

Αριθμός μηνυμάτων : 359
Ημερομηνία εγγραφής : 20/10/2017

Αρέσει στον χρήστη lll

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 14 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από teo 12/4/2021, 20:52

Εγω αυτο που βλέπω εδώ μέσα είναι προσπάθεια απαξίωσης της διοίκησης του ερασιτέχνη.
Γιατί;
Επίσης, ΠΟΙΟΣ είπε τον Δρακοπουλο και τον κάθε Δρακοπουλο να φύγει ή να μην επενδύσει σε γήπεδα και σε ομαδες;
Αυτό σημαίνει (και για τον καθένα) ότι βοηθάμε τον σύλλογο όχι τραβάει ο καθένας τον δρόμο δημιουργώντας εντυπώσεις.
Ποιος πράττει κτλ.
Ο ΓΣ δεν υποσχέθηκε σε κανένα τίποτα, αθόρυβα κατάφερε όσο κατάφερε (το παρεακι), ούτε καν βγήκε να δειχτει ούτε να υποσχεθεί γήπεδο, μιας και το νέο βγήκε από δημοσιογράφους του σφήνα (ή μετροτουρκ δεν θυμάμαι).
Ο Δρακοπουλος αυτό που θα έπρεπε να κάνει, είναι να μεσολαβήσει να βρεθούν κοινά σημεία ΓΣ Ηρακλή με Αμπελόκηπους Γιατί συμφέρει και τον ίδιο.
Είναι προτιμότερο απ τα αναλώνεται στο διαδίκτυο βρίζοντας συνοπαδους μας σαν 15χρονο.

Με την δικιά μου ευχή επίσης να χτίσει ο Ηρακλής Αμπελοκήπων γήπεδο είτε στους λύκους είτε όπου επιθυμεί.

Εγω είμαι απλά με τον ΗΡΑΚΛΗ.

ΓΡΑΦΕΙΣ: δεν εξυπηρετεί το αφήγημα"
Φυσικά, το πρόβλημα κάποιων είναι να υπάρχει συμφωνία με τους Αμπελόκηπους με ότι όρους γουστάρουν οι αμπελόκηποι.
Και επειδή για εκείνους, είχε ανακοινωση κάποια στιγμή ένα πρότζεκτ ο Δρακοπουλος για λύκους, σαν πακέτο έρχεται σε αντίθεση με το ότι η συμφωνία η οποία ουδέποτε εμφανίστηκε δημόσια στον κόσμο εδώ και σχεδόν ένα χρόνο + ότι ο ΓΣ προσπαθεί να βρει λύσεις για γήπεδο (επίσημα δεν έχει ανακοινώσει ΤΙΠΟΤΑ σε αντίθεση με τον Δρακοπουλο) πάμε σε δύο πόλους ή αμπελόκηποι + λύκους ή ΓΣ Ηρακλής.

Σορρυ παιδιά, ΓΣ Ηρακλής από εμένα.
"

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12754
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 14 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από lll 12/4/2021, 21:53

Ειρήνη υμίν αδερφοί μου!!! Προφανώς το ζήτημα δεν είναι ο Δρακόπουλος και ο κάθε Δρακόπουλος-επενδυτης.
Το θέμα όλο βρίσκεται στο ποιος εμπιστεύεται το ΓΣ και ποιος όχι.Ο κάθενας έχει τα επιχειρήματα του αλλά υπάρχει και πολύ συναίσθημα...Η δίψα του Ηρακλειδεα είναι τόσο μεγάλη που μπορεί να πανηγυρίζει ακόμη και με μια μακέτα .
Κανείς δεν νομίζω να είναι ερωτευμένος με το Δρακόπουλο καθώς έχει κάνει και αυτός λάθη αλλά δυστυχώς είναι ο μόνος υπαρκτός που δίνει χρήμα.Επισης αν εξαιρέσουμε την ομολογουμένως μεγάλη επιτυχία της διαγραφης χρεών μπορώ μόνο αποτυχημένες επιλογές μπορώ να θυμηθώ.Επισης κάποια στιγμή πρέπει να δούμε πως δημιουργήθηκαν αυτά τα χρέη αλλά και για ποιο λόγο ποτέ δεν μπορέσαμε να προσελκύσουμε ποτέ ένα σοβαρό επενδυτή.Ειναι αστείο να συζητάμε ότι κάποιοι προτιμούν το Καλοχώρι από τους χορτατζηδες.Ειναι ξεκάθαρα ποιος πιστεύει τον Θέο και του γύρω του και ποιος όχι.

lll

Αριθμός μηνυμάτων : 832
Ημερομηνία εγγραφής : 19/08/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 14 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από mos 12/4/2021, 21:59

Ποιούς Λύκους ρε παιδιά και πράσινα άλογα. Με την αεπ τουλάχιστον παίζαμε Καυτατζόγλειο... Αν το πλάνο είναι να τα αλλάξουμε όλα ως ο μόνος τρόπος για να γλιτώσουμε τα χρέη, ας γίνουμε καμιά άλλη ομάδα κατευθείαν, ας πάρουμε και από ένα ναργιλέ και ας φανταζόμαστε ότι βλέπουμε Ηρακλή...
mos
mos

Αριθμός μηνυμάτων : 2619
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 14 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από teo 12/4/2021, 22:05

Συγνώμη παιδιά δεν γίνεται να ξεπαγωνει το αφμ που όσο ήταν παγωμένο λέγαμε δεν μπορούμε να εκμεταλλευτουμε τα ακίνητα και μόλις ξεπαγωσει να λέμε για γήπεδο στους λύκους επειδή το είπε ο τάδε.


_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12754
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 14 από 23 Επιστροφή  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 18 ... 23  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης