FORUM
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

+22
Teoscooter
kostakis
dimitris08
Hurricane
iraklis_athens
lll
Margasv10
AntiGrinias
Ιολαος
milano
Γαλαζιος Ηρωας
Big bad wolf
Mirlas1908
teo
Knack
Bezyr
Coleman10
Hood
Iraklaras07
κατακρεουργημενος
mos
dr. drake ramore
26 απαντήσεις

Σελίδα 15 από 23 Επιστροφή  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 19 ... 23  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 15 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από uphercules 12/4/2021, 22:07

...και να προσθέσω, να βάζουμε ρεαλιστικούς στόχους.
Γράφτηκα στον Γ.Σ σχεδόν μόλις ανακοινώθηκε. Η αίτηση μου είναι 18 Φεβρουαρίου.
Σήμερα έγραψε κάποιος στο fb ότι γράφτηκε και πήρε Αριθμό 339.
Απλά να μην τρέφουμε αυταπάτες που βρισκόμαστε και πόσο έχει πέσει η λαοφιλία μας και κατά συνέπεια η δύναμή μας στα κέντρα αποφάσεων και στον υποψήφιο επενδυτή.
Γιατί σύντομα θα έρθει η ώρα και ο Θέος θα πει ότι με 500 μέλη δεν κάνουμε τίποτα.
Και όσο δεν φτιάχνουμε ομάδα να παίζει ποδόσφαιρο νέα μέλη δεν θα γίνονται και τα παλιά θα κρυώνουν.
uphercules
uphercules

Αριθμός μηνυμάτων : 359
Ημερομηνία εγγραφής : 20/10/2017

Αρέσει στον χρήστη Hurricane

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 15 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από teo 12/4/2021, 22:12

Η μόνη ομάδα που παίζει να έχει πολλά γραμμένα μέλη είναι ο ερασιτέχνης γαυρος να ξέρεις και αυτό λογο πολιτικής των διαρκειας που διατηρούσαν.

Ε και αν δεν φτάνουν πολύ απλά δεν χτίζουμε γήπεδο Very Happy

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12755
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 15 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από uphercules 12/4/2021, 22:14

...και με το ποδόσφαιρο; γιατί από το ποδόσφαιρο γίνονται νέα ηρακλάκια.
και προφανώς δεν έχουν πολλά μέλοι οι Γ.Σ γιατί όλους τους ενδιαφέρει να πάρουν διαρκείας στην ΠΑΕ και όχι να γραφτούν στο Γ.Σ.
Μόνο εμάς ενδιαφέρει ο Γ.Σ που δεν έχουμε τίποτα άλλο.
uphercules
uphercules

Αριθμός μηνυμάτων : 359
Ημερομηνία εγγραφής : 20/10/2017

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 15 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από teo 12/4/2021, 22:22

Εμ είδες μετά αν λέω για αφήγημα παρεξηγιεσαι.
Το ποδόσφαιρο έχει να κάνει με αφμ και όχι με γήπεδο.
Αν τα βρουν έχει καλός αν όχι θα βρεθεί κάτι άλλο.

Το να βρεθεί ο Ηρακλής με γήπεδο και εμπορικούς χώρους στο κέντρο, σημαίνει μέλλον για τον Ηρακλή διαφωνείς;

Οποτε οι διαφωνίες έχουν να κάνουν με το ότι ο ΓΣ ανακοίνωσε οτι δεν υπάρχει συμφωνία με άλλη ομάδα ή με το ότι θέλει να κάνει το αυτονόητο να χτίσει σε δικό του χώρο;

Και ναι εμάς μας ενδιαφέρει ο ΓΣ γιατί από εκεί θα ξεκινήσει ο Ηρακλής να έχει πλάνο και μέλλον

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12755
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 15 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από uphercules 12/4/2021, 22:58

teo έγραψε:Εμ είδες μετά αν λέω για αφήγημα παρεξηγιεσαι.
Το ποδόσφαιρο έχει να κάνει με αφμ και όχι με γήπεδο.
Αν τα βρουν έχει καλός αν όχι θα βρεθεί κάτι άλλο.

Το να βρεθεί ο Ηρακλής με γήπεδο και εμπορικούς χώρους στο κέντρο, σημαίνει μέλλον για τον Ηρακλή διαφωνείς;

Οποτε οι διαφωνίες έχουν να κάνουν με το ότι ο ΓΣ ανακοίνωσε οτι δεν υπάρχει συμφωνία με άλλη ομάδα ή με το ότι θέλει να κάνει το αυτονόητο να χτίσει σε δικό του χώρο;

Και ναι εμάς μας ενδιαφέρει ο ΓΣ γιατί από εκεί θα ξεκινήσει ο Ηρακλής να έχει πλάνο και μέλλον

Τέο θα σου συνοψίσω την διαφωνία μας :
Εγώ πιστέυω ότι ο Γ.Σ δεν μπορεί να δώσει κάτι παραπάνω από αυτό ήδη έδωσε (και είναι πολύ - δεν το απαξιώνω) και ο μοναδικός που μπορεί να βγει μπροστάρης είναι ο Δρακόπουλος.
Εσύ πιστεύεις ότι μόνο μέσω του Γ.Σ έχει μέλλον ο Ηρακλής.

Εμένα η άποψη μου είναι ότι μόνο ένας Μαρινάκης, ένας Μελισσανίδης, ένας Πηλαδάκης, ένας Σαββίδης, ένας Δρακόπουλος μπορεί να κινήσει τις διαδικασίες για γήπεδο ή για ομάδα
Εσύ πιστεύεις ότι ο Γ.Σ θα μπορέσει να βρει και αυτόν τον λεφτά και τους πόρους απο το δημόσιο.

Εγώ πιστεύω ότι στο ποδόσφαιρο έπρεπε να ακολουθήσουμε το project του Δρακόπουλου και να ανεβούμε όσο το δυνατό πιο άμεσα γιατί χωρίς ποδόσφαιρό δεν κάνουμε καινούριους οπαδούς.
Εσύ πιστεύεις ότι ο Γ.Σ θα βρει ΑΦΜ άνετα και η χρηματοδότηση κάπως πως θα γίνει, δεν ξέρω πως.

Εγώ πιστεύω για το γήπεδο ότι δεν είναι άμεσης προτεραιότητας και δεν με απασχολεί το που ενώ εσύ πιστεύεις ότι είναι βασικό.


ΤΕΛΙΚΑ
Εγώ πιστέυω ότι ΜΟΝΟ μέσω Δρακόπουλου ότι είναι να γίνει μπορεί να γίνει.
Ενώ εσύ πιστεύεις μέσω Γ.Σ
uphercules
uphercules

Αριθμός μηνυμάτων : 359
Ημερομηνία εγγραφής : 20/10/2017

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 15 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από teo 12/4/2021, 23:13

Άρα εσυ συμφωνείς η ομάδα να παίξει καλοχωρι σωστα;

Έντεχνα βέβαια αποκλείεις για δικούς σου λόγους να έρθει ο Χ επενδυτής και να επενδύσει σε χώρους πολυτιμότερους από το καλοχωρι.
Ποιος σου λέει οτι ο Χ επενδυτής δεν μπορει να το κάνει αυτό (ειδικά τώρα) και τι ελκυστικοτερο έχει ο Ηρακλής Αμπελοκήπων στους λυκους

Ξέχασα να αναφέρω ότι στο θέμα καλοχωρι ετσι όπως παρουσιάζεται (το γήπεδο ανήκει στην παε) μιλάμε για γήπεδο ιδιόκτητο μεγαλομετοχου. Αν δεν βλέπεις την διαφορά δεν υπάρχει λόγος να συζητάμε το θέμα άλλο.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12755
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 15 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από uphercules 13/4/2021, 09:08

Εμένα με ενδιαφέρει ΠΡΩΤΑ να γίνει ομάδα. Ας παίξει και στο Καλοχώρι και στην Κατερίνη.

Σου είπα για εμένα είναι προτιμότερη μια κακή λύση από μια ΚΑΘΟΛΟΥ λύση.


Αν ο Γ.Σ δηλαδή κατεβάσει ομάδα τα επόμενα 3-4 χρόνια μέχρι να γίνει και καλά το γήπεδο πού νομίζεις θα παίζει; Στο Καυτατζόγλειο, στην Τούμπα, στο Χαριλάου; Σε κάποιο χωράφι θα παίζει χειρότερο από το Καλοχώρι.

Είσαι κολλημένος δε με τους Αμπελοκήπους. Το σχέδιο είναι η μετονομασία σε όλα και αν δεν το κάνει ο Δρακόπουλος τότε φεύγουμε μαζικά από αυτήν την ομάδα. Βλέπεις παντού συνομωσία για τους Αμπελόκηπους.

Για τον δε επενδυτή μάλλιασε η γλώσσα μου ότι ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ να έρθει. Αυτό είναι ευσεβείς πόθοι και επιστημονική φαντασία. Οι χώροι φτάνουν ίσα ίσα για ένα μικρό γήπεδο.
Σε τί να επενδύσει; Στο κυλικείο του σταδίου;

Το δε γήπεδο ΞΕΧΝΑ ΤΟ στους ΧΟΡΤΑΤΖΗΔΕΣ. Ίσως στην Μίκρα. Η πολεοδομία σύντομα θα μας δώσει την αρνητική απάντηση, αλλά και να μην δώσει η πολεοδομία το ΑΧΕΠΑ θα σου κάνει δικαστήρια για την όχληση που θα δημιουργηθεί. Το project ΧΟΡΤΑΤΖΗΔΕΣ ξέχνα το.

Σε ότι αφορά το γήπεδο να ανήκει στον Δρακόπουλο που είναι το πρόβλημά σου; Γιατί; Θα πάρει την περιουσία του Γ.Σ; Ας το κάνει. Με δικά του χρήματα και δικό του ΕΣΠΑ θα το κάνει. Όχι με του Γ.Σ.

Στο ξαναλέω, ο Γ.Σ έπιασε ταβάνι. Ούτε καν ομάδα πέραν των ερασιτεχνικών θα βρει πόρους να κατεβάσει. Δεν θα βρει κανέναν να χρηματοδοτήσει ομάδα. Και γιατί να χρηματοδοτήσει κάποιος αν δεν είναι Ηρακλής. Μια ομάδα που πλέον ούτε το Καυτατζόγλειο έχει. Από που να τα βγάλει τα χρήματα; από το στοίχημα;
Ο Γ.Σ είναι 15 φιλοτιμοι άνθρωποι με 400 άτομα ακόμα άτομα από 50 ευρώ. 20.000 ούτε για τα λειτουργικά των εγκαταστάσεων δεν φτάνουν.

Έχουμε μείνει λίγοι. 70 διαρκείας στο μπάσκετ στην αρχή της χρονιάς που μας είχε πιάσει "κοροιδο" ο Δρακόπουλος ότι θα κάνουμε πρωταθλητισμό. Ούτε καν 1500 διαρκείας όταν ξανανεβήκαμε Α' Εθνική, 400 άτομα στον Γ.Σ.

Ας αποκτήσουμε επαφή με την πραγματικότητα γιατί τα 10 χρόνια που έχει ΑΝΑΣΤΑΛΕΙ ο πλειστηριασμός των εγκαταστάσεων περνά γρήγορα και πρέπει να γίνουμε ισχυροί για να φύγει αυτός ο βραχνάς. Αλλιώς αν πάμε έτσι σε 10 χρόνια θα έχουμε μείνει 500 νοματαίοι όλοι άνω των 50 και το κράτος θα μας τα πάρει ΟΛΑ!
uphercules
uphercules

Αριθμός μηνυμάτων : 359
Ημερομηνία εγγραφής : 20/10/2017

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 15 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από teo 13/4/2021, 09:26

Παραπληροφορεις για τα 10 χρόνια που λες.

Δεν έχει ανασταλεί κανένας πλειστηριασμος.
Αλλα σε διακιοκογω διότι προτιμάς τους Αμπελόκηπους οπότε τι πιο εύκολο απ το να παραπληροφορεις για τον ΓΣ Ηρακλή.

Δεν έχω κανένα κόλλημα με κανένα Αμπελόκηπο και κανένα δρακοπουλο.
Ας τα βρουν με τον ΓΣ.

Φυσικά ΛΕΣ ΨΈΜΜΑΤΑ οσο αναφορά για το που θα παίζει η ομάδα.
Στο καλοχωρι ΜΟΝΙΜΗ έδρα ήθελε ο Δρακοπουλος.

Να τα λες όπως είναι κ όχι όπως σε βολεύει

Επίσης, μπορείς να πας στον ερασιτέχνη Αμπελόκηπο, ή στην παε τους στην ομαδα τους να ασχοληθείς.

Κανένας δεν θα σου πει τι να κάνεις.


Αλλα να απαιτείς ο ΓΣ Ηρακλής να κανει αυτό που θες εσύ, είναι λίγο ότι να ναι.

Πότε σου είπα ότι δεν θα μετονομαστουν οι αμπελόκηποι;
Το ότι απαιτούν η ομάδα να έχει έδρα στους λύκους και ο ερασιτέχνης τους να μην ελέγχεται από Ηρακληδεις σου λέει κατι;

Δεν έχω κανένα κόλλημα με καμία ομάδα.
Αν πάμε σε λύση αφμ πρέπει η ομάδα που θα βρούμε να είναι πακέτο με τον ιδρυτικό της.
Ποσο πιο απλά να στο γράψω.


_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12755
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 15 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από uphercules 13/4/2021, 09:45

Είσαι εντελώς κολλημένος. Μένει να φανεί που είναι η αλήθεια.
τα χρέη δεν σβήστηκαν. Όπως με ένα νομοσχέδιο σου τα έδωσαν με ένα νομοσχέδιο σου τα παίρνουν.
Δεν γράφω άλλο. Κοιμήσου με τον ένδοξο Γ.Σ.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την uphercules στις 13/4/2021, 09:47, 1 φορά
uphercules
uphercules

Αριθμός μηνυμάτων : 359
Ημερομηνία εγγραφής : 20/10/2017

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 15 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από teo 13/4/2021, 09:47

Ευχαριστώ πολύ!
Τουλάχιστον δεν παραπληροφορω τον κόσμο όσο αναφορά τα σβησμένα χρέη του ΓΣ.

"Κοιμήσου με τον ένδοξο Γ.Σ"
Τι να τους κάνει τους εχθρούς όταν έχει τέτοιους φίλους ο ΗΡΑΚΛΗΣ.

Σ ευχαριστώ ξανά, εγώ πάλι το είπα και το ξαναλέω, όλα αρχίζουν από τον ΓΣ Ηρακλή αμα μπορεί να μεσολαβήσει ο Δρακόπουλος έχει καλώς (μπορεί και να το έγραψα 1000 φορές) αν όχι ο καθένας τον δρόμο του.
Απλά σε πληροφορώ ότι βρισκόμαστε σε φόρουμ του Ηρακλή.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12755
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 15 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από Teoscooter 13/4/2021, 22:08

Πρωί πρωί πιάσατε τη Δρακοπουλιαδα!
Τα διαρκείας είναι λίγα , όπως και οι εγγραφές γιατί η προοπτική που βλέπουμε είναι μηδενική.
Δε ξέρουμε τι γίνεται και γιατί γίνεται. Αν ο Δρακόπουλος θέλει μια ομάδα στην Γ αςπάρει οποία θέλει κι αφού δεν του κάνουν τα 70 διάρκειας τί μπλέκεται με μας? Να πάει τον Ηρακλή Αμπελοκήπων στην σούπερ λιγκ. Για να θέλει να ασχολείται με μας προφανώς και βγάζει λεφτά , κι ας λέει ότι θέλει, για τα διαρκείας και να χάμε να λέγαμε.
Επομενως απ' τη στιγμή που θες να χρησιμοποιείς το όνομα μας πρέπει να μας ακούσεις και λίγο.
Στο μπάσκετ ακόμα με καλύβα θα την και φουλ για
Β.
Απ' τη άλλη τώρα αν ο ΓΣ ψήνει μια άλλη παρόμοια λύση πρέπει να μας το πει, και να μας εξηγήσει γιατί αυτή η λύση είναι καλύτερη από του Δρακοπούλου.
Αστειευόμενος είπα πως θα χούμε δύο ομάδες και τρία γήπεδα η πραγματικότητα είναι ότι το πιθανότερο είναι να μην έχουμε του, ούτε ομάδα
ούτε γήπεδο ούτε Κυριακές.
Και θα κάθομαι με τα παιδιά μου να φοράμε τις φανέλες κι να βλέπουμε τους παλιούς αγώνες και τα στιγμιότυπα, πανηγυρίζοντας τα γκολ του Κωνσταντίνου, του Βελλιου, του επαλε ,Ερέρα,Βάσια και όλων των παλιών για εκατομμύριοστη φορά.
Καληνύχτα.
Teoscooter
Teoscooter

Αριθμός μηνυμάτων : 298
Ημερομηνία εγγραφής : 24/01/2021

Αρέσει στον χρήστη lll

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 15 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από lll 13/4/2021, 22:16

Μην ξεχάσεις να τα πας να κουρεψουν το γκαζόν στη Μίκρα.

lll

Αριθμός μηνυμάτων : 832
Ημερομηνία εγγραφής : 19/08/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 15 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από Teoscooter 13/4/2021, 22:19

Η αλήθεια είναι πριν τον κορονοιο πηγαίναμε στη συχνά στη Μικρα, αλλά δεν καταλαβαίνω τον σαρκασμό σου!
Teoscooter
Teoscooter

Αριθμός μηνυμάτων : 298
Ημερομηνία εγγραφής : 24/01/2021

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 15 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από teo 13/4/2021, 22:21

Ρε δεν ντρέπεστε λίγο.
Πήρε ανάσα ο ερασιτέχνης και αντί να σταθούμε να δούμε πως θα τον κάνουμε να ζήσει ακόμα 100 χρόνια μας ζαλισατε με το Καλοχώρι και τους Αμπελόκηπους.

Παντε κουρεψτε τους λυκους

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12755
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 15 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από lll 13/4/2021, 22:24

Δεν το είπα για να παρεξηγηθεις ειλικρινά... συγγνώμη αλλά ο γραπτός λόγος είναι εύκολα παρεξηγήσιμος.Κι εγώ με τα παιδιά μου με κάτι βίντεο την βγάζουμε και τις Κυριακές βόλτες στα πάρκα.Η ειρωνεία μου πήγαινε στα επαναλαμβανόμενα άρθρα των ιστοσελίδων μας που λόγω μηδενικών ειδήσεων μας προβάλλουν πόσο όμορφα είναι τα γρασιδια στη Μίκρα

lll

Αριθμός μηνυμάτων : 832
Ημερομηνία εγγραφής : 19/08/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 15 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από Teoscooter 13/4/2021, 22:28

Μάλλον το πήρα στραβά εγώ! No problem!
Να σαι καλά εσύ και τα ηρακλακια σου!
Teoscooter
Teoscooter

Αριθμός μηνυμάτων : 298
Ημερομηνία εγγραφής : 24/01/2021

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 15 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από teo 13/4/2021, 22:37

Εγω προσωπικά δεν παρεξηγούμε με κανένα.

Αλλα το να ισοπεδώνουμε τα πάντα γιατί έτσι μας βολεύει δεν το βρίσκω σωστό.

Πριν μισο χρόνο, μιλούσαμε με δεδομένα αλλά, τώρα υπάρχουν νέα δεδομένα.
Και αντί να λέμε, να έρθουν οι δύο πλευρές σε συμπλευση ο ένας ξεφτυλιζει τον ΓΣ, ο άλλος τους θεωρεί παρεακι, ο άλλος προσπερνάει ότι κανένας δεν κάλεσε επίσημα τον ΓΣ για ένα θέμα που πρώτος αυτός πρέπει να δώσει το οκ και φτάνουμε στο γήπεδο που λέω ΙΣΩΣ να βγάλουμε κάποια άκρη (γιατί προσωπικά ούτε Μικρα θέλω να πάω ούτε καλοχωρι) να το δούμε και λίγο μήπως αυτός βοηθήσει τον σύλλογο να ρολαρει τα επόμενα χρόνια και πέφτουμε στην δρακοπουλιαδα που είπε ένας φίλος να μην κάνουμε ΚΑΜΙΑ προσπάθεια και απλά να κουρεύουμε το γκαζόν (όπως ειπε άλλος φίλος) στα οικόπεδα του Ηρακλή και να παίζει η ομάδα κάπου αλλού χωρίς να προσπαθήσουμε το αυτονόητο, να κάνουμε γήπεδο στον χώρο μας.
Δλδ τι παράλογο βλέπετε δεν μπορώ να καταλάβω και κάποιοι μειώνετε την προσπάθεια του ΓΣ Ηρακλή.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12755
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Αρέσει στον χρήστη Teoscooter

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 15 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από Hurricane 23/4/2021, 18:55

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Ωραίοι. Μακάρι να το φτιάξουν.

Hurricane

Αριθμός μηνυμάτων : 587
Ημερομηνία εγγραφής : 11/08/2019

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 15 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από teo 23/4/2021, 19:19

Θα βρέξει λεφτά και κάποιοι στον Ηρακλή προσπαθούν να μας πείσουν να ανοίξουμε ομπρέλα αν δεν το έχετε καταλάβει. 

Θα κοιτάμε σαν μαλακες να χτίζουν όλοι οι άλλοι κ εμείς θα συζητάμε αν οι αμπελόκηποι είναι καλή λύση ή αν έχει πάρκινγκ στο Καλοχώρι. 

Τόσο μαλακες είμαστε

Θα κάνουν λίφτινγκ τους Ζωσιμάδες (που καλά θα κάνουν) και όχι δεν έχουν επενδυτή, αλλά ουσιαστικά είναι μια επιτροπή όπως του καυτατζογλειου που διοικεί. Ουτε λεφτάδες ούτε επενδυτές, μόνο χορηγοί γιατί είναι δημόσια κτήρια.
Στην ουσια δακ είναι οι Ζωσιμάδες. 

Και θα με πείσετε εμένα, ότι σε ιδιόκτητο χώρο ο ΓΣ Ηρακλής δεν μπορεί να επενδύσει.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12755
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 15 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από dimitris08 23/4/2021, 21:10

teo έγραψε:Θα βρέξει λεφτά και κάποιοι στον Ηρακλή προσπαθούν να μας πείσουν να ανοίξουμε ομπρέλα αν δεν το έχετε καταλάβει. 

Θα κοιτάμε σαν μαλακες να χτίζουν όλοι οι άλλοι κ εμείς θα συζητάμε αν οι αμπελόκηποι είναι καλή λύση ή αν έχει πάρκινγκ στο Καλοχώρι.

Δεν το κατάλαβα αυτό.. Ύπάρχει κάποιο πλάνο να χρηματοδοτηθούν έργα για γήπεδα στην Ελλάδα; Γιατί από το άρθρο δεν είδα να λέει που θα βρεθούν τα λεφτά.

Επίσης, επειδή δεν παρακολουθώ τα του Ηρακλή πέρα από επίσημες ανακοινώσεις φορέων κλπ, υπάρχει κάποιος που ΔΕΝ θέλει να φτιάξουμε γήπεδο σε Μίκρα ή Χορτατζήδες αν μας δοθεί η ευκαιρία;

dimitris08

Αριθμός μηνυμάτων : 525
Ημερομηνία εγγραφής : 02/02/2021

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 15 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από teo 23/4/2021, 21:28

Αυτό που γνωρίζω είναι ότι όλες οι χρηματοδοτησεις γίνονται από το ταμείο ανάκαμψης ή/και από το υπουργείο ενέργειας.
Αυτά που προσπαθεί ο γσ δεν είναι λόγια του αέρα και καλύτερα να στηριζαμε πάρα να γκρίνιαζαμε (οχι εδώ, καταλαβαίνεις πως το λέω).

Για εμένα ναι υπάρχει και δεν θα κρύβομαι κιόλας.
Ο Δρακοπουλος και το λέω στα ισια δεν γουστάρει και το δείχνει. 
Σε δημόσια σχόλια του έχω διαβάσει να βρίζει τους πάντες από τον κουση μέχρι όλο τον ΓΣ, να ειρωνεύεται δημόσια την προσπάθεια του ΓΣ και διάφορα άλλα.

Δείχνει ότι σπαστηκε επειδή δεν του γίνεται το χατήρι να μπει ομάδα στο Καλοχώρι να γίνει όπως ο πηλαδακης ένα πράγμα και να παίρνει νοίκια.

*στο συγκεκριμένο άρθρο όντως δεν λεει που θα βρεθούν τα λεφτά. Το γήπεδο των Ζωσιμάδων δεν έχει επενδυτή, δεν ανήκει σε ΓΣ (όπως εμάς) ΑΛΛΑ θα χρηματοδοτηθει μάλλον από την ίδια πηγή που θα παίξει και του βαζελου.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12755
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 15 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από dimitris08 24/4/2021, 00:32

teo έγραψε:Αυτά που προσπαθεί ο γσ δεν είναι λόγια του αέρα και καλύτερα να στηριζαμε πάρα να γκρίνιαζαμε (οχι εδώ, καταλαβαίνεις πως το λέω).

Καταλαβαίνω πως το λες, αλλά νομίζω αδικείς τον κόσμο. Στην κατάσταση που είναι ο σύλλογος εδώ και χρόνια, είναι λογικό οι περισσότεροι να ψάχνουν να πιαστούν από κάποιον που δείχνει να έχει ένα σχέδιο, όποιο κι αν είναι αυτό.
Πιστεύω ότι αυτός είναι ο λόγος που πολύς κόσμος στήριξε τον Δρακόπουλο, γιατί εδώ και μήνες (και ειδικά μετά το ρεζιλίκι στο βόλλευ) ήταν ο μοναδικός στον σύλλογο που ψαχνόταν.
Όλα αυτά βέβαια, όσο ο ΓΣ ήταν δεμένος χειροπόδαρα. Τώρα που δεν υπάρχουν χρέη, θεωρώ ότι είναι 100% στο χέρι του ερασιτέχνη να παρουσιάσει έργο και να κερδίσει πίσω τον κόσμο.
Δεν νομίζω να υπάρξει λογικός άνθρωπος να υποστηρίξει το πλάνο του Καλοχωρίου, αν παρουσιαστεί μια οριακά ανεκτή εναλλακτική από ένα σοβαρό άτομο...

dimitris08

Αριθμός μηνυμάτων : 525
Ημερομηνία εγγραφής : 02/02/2021

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 15 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από teo 24/4/2021, 09:23

Συμφωνώ σε ότι λες και πρόσεξε την στάση του Δρακοπουλου από την στιγμή που ξεχρέωσε ο ΓΣ. 

Χαλαστηκε πολύ που υπάρχει αυτη η 1% πιθανότητα να χτίσει γηπεδο. 

Ποιος λογικός Ηρακληδεας δεν θα έλεγε οκ, ας περιμένουμε ΜΗΠΩΣ γίνει κάτι.
Αν ο ΓΣ Ηρακλής δεν έλεγε ελάτε να γραφτείτε όλοι θα έλεγαν τον Ηρακλή τον θέλουν κλειστο κλαμπ.
Τωρα που λέει ελάτε να γραφτείτε λένε θα μας φάνε τα λεφτά.
Αμα θέλει κάποιος να μην στηρίξει θα βρει λόγους. 

Αντί να μας ενώσει το 1% προοπτική να φτιάξουμε γηπεδο (εκτός του ότι καθάρισε και λειτουργεί ο ΓΣ) κάποιοι πετάνε λάσπη.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12755
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 15 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από Hurricane 24/4/2021, 15:36

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Είναι φανερό πλέον ότι πρώτος στόχος είναι γήπεδο στους χορτατζιδες. Από τα πρώτα εγκαίνια του γηπέδου στην μικρα φωνάζαμε γήπεδο εκεί, χώρους έχει όσους χρειαζόμαστε, τώρα πάμε να στριμώξουμε ένα λυόμενο 8000 θέσεων χωρίς πάρκινγκ και χώρο για μαγαζιά. Γιατί έγινε αυτό ξαφνικά από το πουθενά μόνο ο χρόνος θα δείξει. Υποψιάζομαι ανταλλαγή μικρας με γήπεδο!

Hurricane

Αριθμός μηνυμάτων : 587
Ημερομηνία εγγραφής : 11/08/2019

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 15 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από iraklis_athens 24/4/2021, 16:01

Γήπεδο και ας παίζουμε β-η-δ εθνική ....

Μόνο ΗΡΑ

Against modern football

iraklis_athens

Αριθμός μηνυμάτων : 449
Ημερομηνία εγγραφής : 07/03/2017

Αρέσει στον χρήστη Hurricane

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 15 από 23 Επιστροφή  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 19 ... 23  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης