Margasv10
Iraklaras07
18 απαντήσεις

Σελίδα 5 από 9 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Aγωνιστική Περίοδος 2018-2019 - Σελίδα 5 Empty Απ: Aγωνιστική Περίοδος 2018-2019

Δημοσίευση από Iraklaras07 5/1/2019, 17:47

δεν ξέρω πάντως έκανε ώρα να σηκωθεί φοβάμαι πως δεν θα ξαναμπεί στο παιχνίδι και ότι θα χάσει και άλλα παιχνίδια και έτσι πάμε στην πιο δύσκολη στροφή χωρίς τεσσάρι...
edit: νομίζω πάντως έχει χρόνιο πρόβλημα στην μέση.
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5786
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Δημοσίευση από mos 5/1/2019, 17:56

Χτύπημα στο πρόσωπο λέει η φαρίνα. Καμιά μύτη ή κανένα μάτι θα είναι.
Μόλις στρώσαμε το μπασκετάκι, μας μάτιαξαν...

Στάλθηκε από την εφαρμογή Topic'it
mos
mos

Αριθμός μηνυμάτων : 2619
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2015

Δημοσίευση από Iraklaras07 5/1/2019, 17:58

ε αν είναι στο πρόσωπο δεν είναι τίποτα μωρέ. Ευτυχώς.
εκανε πολύ ώρα να σηκωθεί και με τρόμαξε.
Iraklaras07
Iraklaras07

Δημοσίευση από AntiGrinias 5/1/2019, 18:05

Αν και ο κακαρουδης κανει πολυ καλο πρωτάθλημα μεχρι στιγμης, ο λιθουανος ειναι το βαρομετρο μας στην επίθεση εντός ρακετας, οταν ειναι εκτος αναλωνόμαστε σε ανούσια σουτακια εντος εκτος πεδιας

Δημοσίευση από lll 5/1/2019, 18:05

Λίγο που είδα στο τελος του ημιχρονου ο Λιάπης μου φάνηκε πολυ καλός και απαραιτητη προσθήκη με τους τραυματισμους στα πλειμεικερ

lll

Αριθμός μηνυμάτων : 832
Ημερομηνία εγγραφής : 19/08/2015

Δημοσίευση από Iraklaras07 5/1/2019, 18:09

και εμένα μου άρεσε πολύ ο λιάπης. Μέχρι τώρα είναι και ο πρώτος σκόρερ με 9 πόντους

Δημοσίευση από Iraklaras07 5/1/2019, 18:47

Οταν λείπει ο Κακαρούδης αγωνίζεται ο Αγγελακόπουλος και πραγματικά ο τύπος δεν παλεύεται με τίποτα

Δημοσίευση από mos 5/1/2019, 18:58

Κρίμα, μόνοι βγάλαμε τα μάτια μας. Γκαντεμιά με τους τραυματισμούς αλλά πουλήσαμε δύο παιχνίδια δικά μας...

Έχει γίνει δουλειά όμως σε σχέση με την αρχή της χρονιάς και αν σοβαρευτούμε μπορούμε να ανέβουμε.

mos
mos

Δημοσίευση από Iraklaras07 5/1/2019, 19:00

Ακόμα ενα παιχνίδι που χάνουμε εξαιτίας του  Αθανασούλα, του Αγγελακόπουλου και του Καλαϊτζίδη.

Ο Αγγελακόπουλος είναι μαύρη τρύπα σε επίθεση και άμυνα.Εντάξει δικαιολογείται λόγο ηλικιάς αλλά πραγματικά δεν μπορώ να τον βλέπω άλλο. Ας παίξουμε με 4 γκάρντ καλύτερα. Σίγουρα ο χειρότερος παίκτης του ρόστερ.

Ο Καλαϊτζίδης δεν μπορεί να σουτάρει , δεν μπορεί να κατεβάσει την μπάλα δεν μπορεί να φτιάξει παιχνίδι γενικά δεν μπορεί να κάνει τίποτα σωστά στην επίθεση. Είναι για να παίζει 8-9 λεπτά όχι παραπάνω.

Ο Αθανασούλας είναι σαφές ότι δεν έχει συναίσθηση των δυνατοτήτων του και γίνεται εκνευριστικός.Αν καταλάβει ποιος είναι ίσως μπορέσει να βοηθήσει.Αλλά έτσι πως το πάει φέτος-και πέρυσι- απλά μας κουράζει.

Οι δύο πρώτοι δικαιολογούνται γιατί έχουν τόσο μεγάλο ρόλο λόγο ανάγκης. Ο τελευταίος όμως είναι απαράδεκτος και δεν θέλω να τον ξαναδώ ποτέ να φοράει την φανέλα του Ηρακλή στην ζωή μου. Σε κάθε ματς τα ίδια.
Σήμερα χάθηκε η πρώτη θέση αλλά δεν πειράζει . Εξακολουθώ να πιστεύω πως αν είμαστε υγιείς όταν έρθουν τα πλέι οφ  είμαστε  το τεράστιο φαβορί για την δεύτερη θέση.Άλλωστε όπως αποδεικνύεται δεν έχουμε το βάθος για πρώτη θέση. Ο Ιωνικός για παράδειγμα αν παίζει με τα δεύτερα του άνετα βγαίνει δεύτερος. Εμείς αν παίζουμε με τα δεύτερα μας θα ήμασταν 5-7.
Iraklaras07
Iraklaras07

Δημοσίευση από AntiGrinias 5/1/2019, 19:15

το σημερινό το χάσαμε εμείς είχαμε πολλές ευκαιρίες και ελευθερα σουτ να ξαναμπουμε βγήκε και ο λιαπης και ο κόουτς επέλεξε να σουτάρει όλα τα τρίποντα ο σοκ ο οποίος πρέπει να είχε στο τελευταίο 10λεπτο 1/8 τρίποντα
Αν ήθελε να κηνηγίσει τρίποντο κακώς δεν προτιμήθηκε ένα σύστημα να βγει ελέυθερο τρίποντο απο τους υπόλοιπους αθανασούλα, καλαιτζίδη που μας έχουν σώσει πολλές φορές και φέτος και πέρσι με τρίποντα τους.

απο την άλλη ρε κόουτς γιατί δεν βγάζεις ενα σύστημα να παιξεις ρακέτα και ολες τις πάσες να τις πάρει ο λιθουανός και να ροκανίσουμε σιγά σιγά και ορθόδοξα μιας και δεν μας βγαίνει το μακρινό, ότι γίνεται στην Α1 δηλαδή, έχω βαρεθεί αυτό το πράμα στην Α2 είμαστε μπροστά μας ισοφαρίζουν και χάνουμε κάθε ψυχραιμία και σουτάρουμε απο το κέντρο μπας και...