Margasv10
Iraklaras07
18 απαντήσεις

Σελίδα 4 από 9 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Aγωνιστική Περίοδος 2018-2019 - Σελίδα 4 Empty Απ: Aγωνιστική Περίοδος 2018-2019

Δημοσίευση από Iraklaras07 22/11/2018, 23:20

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] τι έγινε ξύπνησαν και προσπαθούν να φτιάξουν σχέσεις με την εοκ;
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5786
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Δημοσίευση από AntiGrinias 24/11/2018, 18:56

Κοιταξτε με εναν προπονητή που ξερει το μπάσκετ τι δουλεια γινεται.. Και δεν ειναι οι 3 νικες σερι αλλα τι μπασκετ παιζεις και πως τις παίρνεις.
Παικτες που περσι χρεονοντουσαν ως παλαιμαχοι οπως περσινος κακαρουδης, φετος βγαζει ματια γιατι η ομαδα δουλεύει με συστημα και μεθοδευμένα τις επιθέσεις βγαζοντας εύκολα καλάθια εντος ρακετας.
Θα δουμε βεβαια και στο ντερμπι τι δυνατότητες έχουν, αλλα η καλη ομαδα στο μπασκετ παιζει τον συμαντικοτερο παραγοντα επιτυχίας απο οτι 2-3 σουπερ σταρ σε ενα ροστερ
AntiGrinias
AntiGrinias

Αριθμός μηνυμάτων : 1863
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2016
Τόπος : Salonica

Δημοσίευση από Iraklaras07 24/11/2018, 19:00

ισχύει. Καλή η ομάδα σήμερα. Και ο Κακαρούδης αναγεννημένος από την αρχή της φετινής χρονιάς.
Iraklaras07
Iraklaras07

Δημοσίευση από Margasv10 25/11/2018, 14:47

Επιτέλους! Η ομάδα μας μετά από χρόνια παίζει κανονική και οργανωμένη άμυνα στα τελευταία παιχνίδια με τον Μέξα αλλά και κάνει επιθέσεις με συστήματα. Επιτέλους βλέπουμε μπάσκετ! Μπράβο στον Μέξα και στους παίκτες για τις τελευταίες τους εμφανίσεις και νίκες, είμαστε σε πολύ καλό δρόμο πιστεύω και οι προσπάθειες κι η επιμονή Δρακόπουλου μάλλον έφτασε η στιγμή να επιβραβευθούν φέτος. Βέβαια έχει πολύ δρόμο ακόμη το πράγμα και θα χρειαστεί στήριξη η ομάδα ακόμη και μετά από κάποια ενδεχόμενη νέα ήττα. Πάντως η καλύτερη κίνηση που έχει κάνει ο Δρακόπουλος αυτά τα χρόνια που είναι στον Ηρακλή θεωρώ πως είναι αυτή με την έλευση του Καρβέλα!!! Διαβάστε το βιογραφικό του, δείτε τι έχει κάνει στην καριέρα του και ποιος είναι και θα καταλάβετε ότι είναι η μεγαλύτερη μεταγραφή στον μπασκετικό Ηρακλή εδώ και πολλαάααα χρόνια! Μπαίνουν υγιέστατες βάσεις πια, είμαστε σε πολύ καλό μονοπάτι οργανωτικά και όχι μόνο, με βλέμμα στο μεσοπρόθεσμο μέλλον.

Margasv10

Αριθμός μηνυμάτων : 772
Ημερομηνία εγγραφής : 25/08/2016

Δημοσίευση από Iraklaras07 25/11/2018, 14:59

o καρβέλας είναι καλή προσθήκη και γιατί έχει σχέση με την εοκ και αυτοί πάντα προωθούν τα παιδιά τους. Λογικά θα πρέπει να έχουμε πιο τίμιες διαιτησίες φέτος.
Iraklaras07
Iraklaras07

Δημοσίευση από Margasv10 25/11/2018, 15:08

Δεν έχει σχέση με τις διαιτησίες. Ο Καρβέλας ξέρει να αναδεικνύει παίχτες, ξέρει να δουλεύει με μικρούς-νέους, ξέρει να φτιάχνει ομάδες, να κάνει μεταγραφές, ξέρει από μπάσκετ όσο λίγοι στην Ελλάδα, έχει κύρος και αναγνωρισιμότητα από τους ανθρώπους του χώρου, η παρουσία του δίνει πολλά + στο τμήμα και στην διοίκηση την οποία και ισχυροποιεί. Είναι ό,τι πιο αισιόδοξο έχει γίνει από τον Δρακόπουλο που αποδεικνύει για μια ακόμη φορά ότι μαθαίνει χρόνο με τον χρόνο, διορθώνει τα λάθη του και κάνει ό,τι καλύτερο μπορεί όχι μόνο για την άνοδο, που δεν είναι αυτοσκοπός, αλλά για την οργάνωση της ομάδας σε σωστές βάσεις. Ευτυχώς δεν εισακούστηκαν οι απειλές από τους γνωστούς για μπούλους κλπ....

Margasv10

Δημοσίευση από AntiGrinias 12/12/2018, 20:32

Ματσαρα και μαγκικη νικη με πολυ παθος απο τους παίχτες μας μπραβο σε ολους μπραβο στον κοουτς που καταφερε και παιρνει αυτη την αποδοση απο τους παίκτες.
Ο ρουτκαουσκας ειναι ο παικτης αρχηγός και κανει την δουλεια οταν η μπαλα καιει. Οσοι επαιξαν ειχαν υψηλή απόδοση

_________________
fuck them all
AntiGrinias
AntiGrinias

Δημοσίευση από iraklis_athens 13/12/2018, 12:45

συγκινηθηκα και γουστραρα Ηρακλαρα μετα απο πολυ καιρο!!

μπραβο στους παικτες και σε ολη την ομαδα. φετος δεν χανεται η ανοδος

στηριξη στο πιο υγειες πλεον κομματι του συλλογου!

Αριθμός μηνυμάτων : 449
Ημερομηνία εγγραφής : 07/03/2017

Δημοσίευση από santater 14/12/2018, 09:47

Μετα από καιρο , συγκινηθηκα, ενθουσιαστηκα, παρασυρθηκα, και από την πιεση στην διαρκεια του παιχνιδιού ματωσαν τα δοντια μου,,,,,ειναι αυτό που λενε  εφτυσα αιμα,,, αλλα στην τελικη αυτό είναι ,,,,ΗΡΑΚΛΗΣ,,,.

santater

Αριθμός μηνυμάτων : 64
Ημερομηνία εγγραφής : 21/08/2018

Δημοσίευση από AntiGrinias 14/12/2018, 11:35

Εντωμεταξύ αν σε παει η μπαλα
Εβαλε παικτη χωρις καμια παρουσία για να βαλει τις βολες, ο πιτσιρικάς την χανει την πρώτη και εκει που θα έπαιρνε την ευθύνη ο κοουτς για το χάσιμο τπυ παιχνιδιού βαζει ο Αποστολίδης την βολη παμε παράταση οπου με πολυ παθος και καλαιτζιδη να τραβάει το καραβι παιρνουμε το ματς
Επαιξες και νικησες
Ολοι την αξίζουν μπραβο στον κόουτς για την απόδοση
Ομως κατω το κεφαλι ειναι μακρυς ο δρόμος, τον ιωνικο τον προστατεύει οπως φαίνεται η διαιτησία εμεις σε αγωνα μεσα εξω πρεπει να ματώνουμε για να παίρνουμε την νίκη

AntiGrinias
AntiGrinias

Δημοσίευση από mos 14/12/2018, 21:19

Παίξαμε καλά και επιτέλους φαίνεται ότι γίναμε ομάδα. Συγχαρητήρια σε όλους και κυρίως στον κόουτς. Με το κεφάλι κάτω και δουλειά, μπορούμε να πετύχουμε την άνοδο και να θυμηθούμε τα παλιά. Είναι δύσκολο αλλά με την εικόνα που δείχνει η ομάδα με τον Μέξα, μας φτιάχνει και θα το παλέψουμε περισσότερο από κάθε άλλη φορά.

Στάλθηκε από την εφαρμογή Topic'it
mos
mos

Αριθμός μηνυμάτων : 2619
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2015

Δημοσίευση από Iraklaras07 15/12/2018, 19:22

Έκραζα τον Δρακό αλλά αυτός από τότε έχει κάνει ότι χρειάζεται για να βγει η ομάδα στην Α1. Έφτιαξε ομάδα με πολύ δυνατό και ισορροπημένο ρόστερ. Η βασική πεντάδα μας είναι μάλλον η καλύτερη της κατηγορίας απλά δεν έχουμε το βάθος του Ιωνικού. Πιστεύω πρώτοι δύσκολα να βγούμε γιατί ο ιωνικός έχει υπερπλήρες ρόστερ ,έχει διαιτησίες και δεν τον βλέπω να χάνει άλλους βαθμούς μέχρι το τέλος του πρωταθλήματος. Δεύτεροι πρέπει να βγούμε όμως οπωσδήποτε. Έχουμε καλύτερο ρόστερ ,χωρίς κανέναν αστερίσκο(πέρυσι είχαμε το θέμα της ηλικίας), από τις υπόλοιπες ομάδες.
Μοναδική παραφωνία είναι ο Τζουγκαράκης και ο Μπένας που ουσιαστικά δεν μπορούν να ξεκουράσουν, παρά ελάχιστα , τον ρουτκάουσκας. Αλλά από ότι ακούω θα φέρουν έναν Γούντς που υποτίθεται είναι καλός παίχτης και έτσι θα κλείσουμε και στο 5.
Επίσης  πέρα από τις ακαδημίες, που έχει στελεχώσει με διατροφολόγους, γυμναστές ,προπονητές και  έχει φέρει πολλά ταλέντα ,έχει ανεβάσει και πολύ τις τηλεοπτικές παραγωγές. Δεν λέει κανείς ότι είναι φοβερό έξοδο αλλά από την ΕΡΤ καλύτερη εικόνα έχει το δικό μας live. Δείχνει αγώνες και εκτός έδρας που διαφορετικά δεν θα μπορούσαμε να δούμε με τίποτα...
Είδα ακόμα ότι έγιναν μερικές κινήσεις στο Ιβανώφειο. Άλλαξαν μερικές θέσεις στα vip,μπήκε θέρμανση.
Θέλω λοιπόν να δώσω συγχαρητήρια στον Δρακό που παρά το κράξιμο που έφαγε (για μένα δίκαιο για άλλους άδικο) έκανε ό,τι περνάει από το χέρι του για να ανεβάσει την ομάδα. Η μπάλα τώρα είναι στο αγωνιστικό τμήμα. Είμαι αισιόδοξος ότι φέτος δεν χάνεται η άνοδος με τίποτα.

Και επειδή μ αρέσει να προτρέχω , μακάρι να βρεθεί ένας συμπαίκτης να βοηθήσει τον Δρακό του χρόνου και να δούμε ωραία πράγματα στο Ιβανώφειο... Η ομάδα βαδίζει στο σωστό δρόμο.
Iraklaras07
Iraklaras07

Δημοσίευση από AntiGrinias 15/12/2018, 19:36

Σημερα ενω φάνηκε απο την αρχη η διαφορα ποιοτητας των δυο ομαδων το πηραμε κατα διαστηματα λιγο αψηφιστα και οι αντιπαλοι πλησίασαν απειλητικά.
Συμπέρασμα δεν πρεπει να χαλαρώνουμε το προσταζει ο πρωταθλητισμός και η ευκαιρια της φετινης περιόδου που ειναι ευκαιρια για ολους να παρουν ολοι λιγο απο την αίγλη του πρωταθλητη αλλα και προσωπική αξια με ενα καλυτερο συμβολαιο τα επομενα χρονια

AntiGrinias
AntiGrinias

Δημοσίευση από Iraklaras07 22/12/2018, 19:16

δεν πειράζει ομαδάρα. Ένα επίπεδο κάτω η ομάδα της Αγιάς. Με το κανονικό μας ρόστερ δεν έχει καμία τύχη.
Iraklaras07
Iraklaras07

Δημοσίευση από AntiGrinias 22/12/2018, 19:36

Ειχαμε πολλες φορες να το τελειωσουμε στην κανονικη αλλα και στην παραταση καλαιτζιδης και ο αγγελακοπουλος οι μοιραίοι

AntiGrinias
AntiGrinias

Δημοσίευση από mos 23/12/2018, 05:03

Οι απουσίες και τα εύκολα λάθη στοίχησαν, αλλά και στην ήττα φάνηκε ότι έχουμε στρώσει σαν ομάδα.
Με λίγο πιο γεμάτο ρόστερ η άνοδος θα ήταν σίγουρη.

mos
mos

Δημοσίευση από santater 24/12/2018, 13:11

Μια τεραστια ευκαιρια χαθηκε στη Λαρισα προχτες, με το ροζ φυλλο ,,,,είμασταν ανεβασμένοι, αυτά τα ματς είναι η ανοδος,,,,με δεδομενο ότι ο Ιωνικος είναι ανεβασμένος για μενα.Η ενσταση δεν πιστευω να εχει τυχη, και δυστηχως θα ζησουμε μια ακομη χρονια θριλερ , με πολλη παρασκηνιο, και διαιτησια 100% κατευθυνομενη,,,από τα γνωστα κεντρα.

santater

Δημοσίευση από Behind the curtain 24/12/2018, 18:06

Εγώ έμαθα οτι την ένσταση θα την κερδίσουμε.

Δημοσίευση από AntiGrinias 28/12/2018, 19:09

santater έγραψε:Δρακόπουλε χρονια πολλα, φερε μας τωρα τον περιφερειακο παικτη που χρειαζεται, γιατι οι κεφαλιες θα ερχονται η μια πισω από την άλλη ,,,,,Δρακόπουλε,,,,,,,!
Θα ηταν πιο δίκαιο εαν τις κεφαλιες τις εταζες και στον καλαιτζιδη για τους ανύπαρκτους διαγώνιο κεντρικό

AntiGrinias
AntiGrinias

Δημοσίευση από santater 31/12/2018, 18:24

Ειδες τελικα AntiGrinias,,,...να κατι ,,χρονια πολλα,  ,,,,να κατι ,,κεφαλιες,,,,,,,,,,ηρθε ο περιφερειακος ονοματι Λιαπης, οποτε Καλη Χρονια σε όλα τα Ηρακλακια του κοσμου!