FORUM
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019

+13
santater
lll
iraklis-Kamara
Big bad wolf
mos
uphercules
Behind the curtain
milano
teo
AntiGrinias
juri
Iraklaras07
iraklis_athens
17 απαντήσεις

Σελίδα 11 από 12 Επιστροφή  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019 - Σελίδα 11 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019

Δημοσίευση από teo 23/4/2019, 20:41

Εγώ αυτό για τον όμιλο το ακούω πρώτη φορά από εσένα φίλε.
Δεν γνωρίζω καν τα άτομα που δραστηριοποιούνται εκεί, πέραν μιας σελίδας που διατηρούν στο φβ.


_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12754
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019 - Σελίδα 11 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019

Δημοσίευση από mos 23/4/2019, 21:32

Σε πολιτική κουβέντα πάνω στον Ηρακλή δεν θέλω ούτε εγώ να μπω γιατί αν πάρει διαστάσεις και γίνει πρώτο θέμα στον σύλλογο σας εγγυώμαι ότι το μαγαζί θα κλείσει κανονικότατα.
Στα υπόλοιπα νομίζω πρέπει να δούμε τα πράγματα ρεαλιστικά. Ο σύλλογος γενικότερα έχει πρόβλημα επιβίωσης. Για να επιβιώσει χρειάζεται να έρθει κόσμος. Κόσμος μπορεί να έρθει μόνο μέσω του ποδοσφαίρου. Για να φέρει κόσμο το ποδόσφαιρο χρειάζονται επιτυχίες αγωνιστικές, το φιλότιμο και το παρακαλητό και η ζητιανιά δεν μπορούν να μαζέψουν κόσμο. Αγωνιστικές επιτυχίες το ποδόσφαιρο μπορεί να έχει μόνο αν μπει στο σύστημα. Στο σύστημα μπορεί να μπει μόνο αν το επιτρέψει ο κόσμος και κυρίως αυτοί που έχουν φωνή και λόγο.
Αν γίνουν αυτά, θα μπορέσουμε και να επιβιώσουμε και να βάλουμε το σύλλογο σε μια τάξη.
Δεν βλέπω άλλο δρόμο.

Στάλθηκε από την εφαρμογή Topic'it
mos
mos

Αριθμός μηνυμάτων : 2619
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019 - Σελίδα 11 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019

Δημοσίευση από teo 23/4/2019, 22:33

Μα αυτό λέω mos.
Δεν γίνεται από την μια να λέμε πάμε against all και από την άλλη να μην μας βγαίνει και να μας φταίνε όλα.
Είναι λογικό να μη σου βγει γιατί είναι σαν να παίζεις τζόκερ, στον ελληνικό ποδοσφαιρικο χάρτη πάντα.
Ή έστω ας πούμε against all να κλείσουμε πόρτες σε ΟΛΟΥΣ αλλά να έχουμε τα αρχιδια να κάτσουμε σε όποια κατηγορία χρειαστεί όσο χρειάζεται. Δεν με βρίσκει αρνητικο και το λέω με γνωρίζοντας ότι και γενοκτονία κι άλλη θα υποστούμε και αδικίες.
Αλλά να ξέρουμε τι μας γίνεται και πάνω απ' όλα να έχουμε ένα πλάνο. Αυτό το κάθε καλοκαίρι τα ίδια κούρασε και τον πιο υπομονετικό άνθρωπο. Δλδ φτάνουμε σημείο να λεμε (να λέω) ας ήταν ένα λαμόγιο απλά να έβλεπα μπάλα, να ήξερα ότι εκεί είμαι και τέλος. Απλά να ζητούσα το κατιτις παραπάνω, χωρίς όμως να μου φύγει το λαμόγιο.
Παραδείγματα; Ατρόμητος, αρης, Παναιτωλικός, Ξάνθη, Γιάννενα κτλ.
Δλδ εκει δεν ξέρουν; Δεν είναι οι οπαδοί του Παναιτωλικού δυνατοί; Δεν έχουν απαιτήσεις οι φίλοι του ατρόμητου; Είναι και του ίδιου χώρου (ιδεολογικά) με τους οπαδούς μας.
Αλλά ας πει να φύγει ο Σπανός ή ο μπαμπάς του Παναιτωλικού ή ο χριστοβασιλης από το Γιάννενο να δεις κλάματα.

Εμείς το τερματίσαμε.
Η.προταση που από προπερσι σε συγκεκριμένα άτομα (διαφορετικά άτομα) ήταν 1. Ότι έχει γραφτεί όσο αναφορά την οργάνωση του κόσμου γύρω από τον ερασιτέχνη κτλ (πολλά ποστ) και 2. Το λίφτινγκ και αν δεν είναι δυνατόν (μάλλον είναι καλύτερα) η δημιουργία ενός νέου συνδέσμου ο οποίος θα δώσει ένα νέο αέρα και που δεν θα πάρει ποτέ μα ποτέ μα ποτέ ιδεολογικό/πολιτικό χρώμα για κανένα λόγο.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12754
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019 - Σελίδα 11 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019

Δημοσίευση από teo 23/4/2019, 22:34

Όσο αναφορά την ΠΑΕ το πρόβλημα είναι ότι τώρα για να προσεγγίσεις νορμάλ άνθρωπο, όχι του συστήματος απλά νορμάλ θέλει να αλλάξεις πρόσωπο.
Και πρώτα απ' όλα πρέπει να αλλάξει πρόσωπο το οργανωμένο κομμάτι που στα μάτια πολλών πιστεύω εγώ,. λειτουργεί σαν μπαμπούλας με την πάροδο των χρόνων

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12754
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019 - Σελίδα 11 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019

Δημοσίευση από teo 23/4/2019, 22:38

Εγώ πάντως σαν πονηρός ελληναρας σκέφτηκα να πάω στην χώρα του μπλιετ στο Κρασνοντάρ και να δω αν παίζει κρατικό χρήμα στις ομάδες.
Και αν βρεθεί κανένα θυμα, να υποσχεθώ ευρωπουλα να τους δαγκώσω ότι ρούβλι υπάρχει και να εξαφανιστω.

Ίσως έτσι σαν εμένα το σκέφτονται και οι απ' έξω, απλά είναι πιο τολμηροί και το κάνουν

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12754
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019 - Σελίδα 11 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019

Δημοσίευση από mos 23/4/2019, 23:16

teo έγραψε:
Ή έστω ας πούμε against all να κλείσουμε πόρτες σε ΟΛΟΥΣ αλλά να έχουμε τα αρχιδια να κάτσουμε σε όποια κατηγορία χρειαστεί όσο χρειάζεται. Δεν με βρίσκει αρνητικο και το λέω με γνωρίζοντας ότι και γενοκτονία κι άλλη θα υποστούμε και αδικίες.
Αλλά να ξέρουμε τι μας γίνεται και πάνω απ' όλα να έχουμε ένα πλάνο.

Ούτε εγώ θα είχα πρόβλημα.
Αν θέλουμε να παραμείνουμε κόντρα σε όλους, ας παίζουμε γ κατηγορία (και με λαϊκή βάση μπορεί να γίνει αυτό) και ας γυρνάμε στα χωριά τις Κυριακές για τσίπουρο-μεζέ, καλτίλα και χαβαλέ. Να γουστάρουμε και να μην γυρνάμε με νεύρα σπίτια μας.
Αλλά να μην ονειρευόμαστε μεγαλεία, να κερδίζουμε την άνοδο στη β και να λέμε ότι πάμε για την παραμονή ή αν θες ακόμη να μην δηλώνουμε συμμετοχή στη β...
Αυτό που γίνεται τα τελευταία χρόνια, να θέλουμε να πηγαίνουμε μόνοι μας κόντρα σε όλους και να ελπίζουμε ότι θα τους γαμήσουμε όλους και να πέφτουν οι καρπαζιές και ξανά να περιμένουμε ότι θα τους ξεσκισουμε και σύννεφο να πέφτουν ξανά οι καρπαζιές και εμείς το ίδιο βιολί... ε, φτάνει, άλλο δεν θα πάρω.

Στάλθηκε από την εφαρμογή Topic'it
mos
mos

Αριθμός μηνυμάτων : 2619
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019 - Σελίδα 11 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019

Δημοσίευση από uphercules 23/4/2019, 23:55

Συμφωνώ και εγω: Η ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΕΚΤΟΣ!
Και για να γίνω κουραστικος: Γράφουμε, γράφουμε, γράφουμε και λοιπόν τι γίνεται; ΤΙΠΟΤΑ!
Εκτονονόμαστε και μετά κοιμόμαστε.
Οι πράξεις φέρνουν αποτέλεσμα, είτε θετικό είτε αρνητικό.
Αλλά στο δια ταύτα όλοι κωλόνουν. Το να κάθεσαι να κρίνεις είναι εύκολο.
Το να ενεργείς θέλει @ρχ1δ1@.
Πρέπει να κάνουμε αυτό, πρέπει να κάνουμε το άλλο, μπλα , μπλα, μπλα.....
Ναι, και ποιός θα το κάνει;
Μιλάτε για την ΑΘ10. Δεν έχω ιδέα τι παίζει εκεί μέσα. Αυτό που διαβάζω από τα sites είναι οτι το καλοκαίρι ήταν όλα στον αέρα, κανείς δεν κινούνταν και αυτοί πήγαν και φέραν τον Μυροφορίδη (λάθος κίνηση) αλλά ΠΡΑΞΑΝ. Αν δεν ήταν αυτοί, ούτε στην κατηγορία δεν θα παίζαμε.
Όλοι θέλουμε πράγματα αλλά κανένας δεν θέλει να κουνηθεί ο ίδιος.
Και όταν γίνεται κάτι λάθος κρίνουν. ΛΑΘΗ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΡΑΤΕΙ.

Υ.Γ: Μια παρέμβαση για τον Παναιτωλικό μόνο. Μακάρι να είχαμε έναν τέτοιο πρόεδρο.
Δεν είναι λαμόγιο, δεν νομίζω ότι έχει μπει στα κόλπα και ούτε τον ενδιαφέρει, έχει μια ομάδα αξιοπρέπή. Ξέρει ότι επειδή δεν θα μπεί στο κύκλωμα δεν θα δει Ευρώπη αλλά συνεχίζει και κάνει αυτό που μπορεί.
uphercules
uphercules

Αριθμός μηνυμάτων : 359
Ημερομηνία εγγραφής : 20/10/2017

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019 - Σελίδα 11 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019

Δημοσίευση από mos 24/4/2019, 00:17

Ο Κωστούλας δηλαδή βάζει 1 ευρώ στον Παναιτωλικό και στο τέλος της σεζόν παίρνει πίσω 1,01 ευρώ, από την καθαρά ποδοσφαιρική λειτουργία της εταιρίας του; Χωρίς να έχει πάρε-δώσε με το σύστημα;

Στάλθηκε από την εφαρμογή Topic'it
mos
mos

Αριθμός μηνυμάτων : 2619
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019 - Σελίδα 11 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019

Δημοσίευση από Iraklaras07 24/4/2019, 01:15

Δεν νομίζω να περιμένει να βγάλει λεφτά από το ποδόσφαιρο ο κωστούλας . Το πρόβλημα του Ηρακλή είναι ότι έρχονται μεγαλομέτοχοι που νομίζουν ότι θα πλουτίσουν ή έστω θα έχουν κέρδος από το ποδόσφαιρο. Καταλαβαίνουν ότι δεν γίνεται και αρχίζουν τις γκρίνιες και τις μαλακίες. Όταν θα έρθει κάποιος που θα μπορεί να βάζει ένα εκατομμύριο και να μην τον ενδιαφέρει αν θα το πάρει πίσω τότε θα δούμε άσπρη μέρα.
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5786
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019 - Σελίδα 11 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019

Δημοσίευση από mos 24/4/2019, 05:24

Αυτοί που έρχονται ξέρουν πολύ καλά πού έρχονται και με ποιο τρόπο θα βγάλουν το κέρδος τους. Κανείς τους δεν είναι βλάκας ώστε να ζημειωθεί από την ενασχόληση του με οποιοδήποτε ομάδα και φυσικά κανείς τους δεν βάζει όχι ένα εκατομμύριο αλλά ούτε ένα ευρώ χωρίς να ξέρει ότι θα το πάρει πίσω και με το παραπάνω.
Ειδικότερα σε εμάς, έρχονται για λίγο και φεύγουν γιατί δηλώνουμε απόλυτα αντισυστημικοί (αυτοί που είναι του συστήματος ή θα ήθελαν να μπουν στο σύστημα με πιο μακρόχρονο πλάνο δεν πλησιάζουν καν) και ως εκ τούτου είναι θέμα χρόνου, από την στιγμή που αναλαμβάνουν, να βρεθεί η ομάδα σε αδιέξοδο αγωνιστικό και διοικητικό. Με άλλα λόγια πλέον μας γυροφέρνουν αρπακτικά μόνο.

Στάλθηκε από την εφαρμογή Topic'it
mos
mos

Αριθμός μηνυμάτων : 2619
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019 - Σελίδα 11 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019

Δημοσίευση από teo 24/4/2019, 06:10

mos έγραψε:Ο Κωστούλας δηλαδή βάζει 1 ευρώ στον Παναιτωλικό και στο τέλος της σεζόν παίρνει πίσω 1,01 ευρώ, από την καθαρά ποδοσφαιρική λειτουργία της εταιρίας του; Χωρίς να έχει πάρε-δώσε με το σύστημα;

Στάλθηκε από την εφαρμογή Topic'it

Ναι ακριβώς έτσι είναι!! Το κάνουν αφιλοκερδώς

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12754
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019 - Σελίδα 11 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019

Δημοσίευση από Iraklaras07 24/4/2019, 17:14

Ο όμιλος 1899 νομίζω είναι καλή περίπτωση για όποιον από εδώ θέλει να ασχοληθεί πιο ενεργά.
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5786
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019 - Σελίδα 11 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019

Δημοσίευση από Margasv10 25/4/2019, 16:58

Παίδες επανέρχομαι για να πω ότι σκοπός της ανάρτησής μου και όσα έγραψα μεταξύ άλλων και για την ΑΘ10, δεν ήταν να ανοίξουμε πολιτική συζήτηση αλλά να θίξω το θέμα ότι ο σύνδεσμος με την στάση του αυτή στοχευμένα ΕΠΕΒΑΛΕ στον Ηρακλή την ιδεολογικοπολιτική κατεύθυνση που ήθελε και κόντρα στο μέχρι πρότινος προφίλ του Συλλόγου. 

Αυτό θέλουμε/δεν θέλουμε είχε και συνεχίζει να έχει επιπτώσεις, πολλών ειδών: μεγάλο μέρος της μάζας των Ηρακληδέων ξενέρωσε και ξενερώνει, ενδεχομένως δεν είμαστε ελκυστικοί λόγω του προφίλ μας για αρκετούς χορηγούς και εταιρείες που ίσως ενδιαφέρονταν να διαφημιστούν, δεν είμαστε ελκυστικοί για τον ίδιο λόγο σε επιχειρηματίες που ίσως ήθελαν να ασχοληθούν, είμαστε ενάντια στο κράτος άρα πως να συναλλασσόμαστε μαζί του; κλπ κλπ. 

Τον Ηρακλή δεν τον ιδεολογικοποιήσαμε εμείς πολιτικά, ως απλοί Ηρακληδείς, ούτε κάποιοι άλλοι παράγοντες. Το έκανε η ΑΘ10. Το αναγνωρίζουμε ως λάθος ΝΑΙ ή ΟΧΙ; Αυτό είναι το θέμα. Κι αν πιστεύουμε ότι είναι λάθος πρέπει να το σταματήσουμε. Πως; Εδώ είναι που πρέπει εκτός των άλλων να εστιάσουμε. Για να δούμε τι λάθη κάνουμε από την μεριά μας κι εμείς και βρίσκεται ο Ηρακλής στο σημείο που βρίσκεται. Όπως έχω πει, κατ' εμέ είναι μεταξύ των αιτιών που έχουμε περιπέσει σε τέτοια κατάντια. 

Σχετικά με τον Όμιλο 1899 τώρα, γνωρίζω 2 άτομα που έχουν κατά καιρούς (λίγο) ασχοληθεί. Τους τελευταίους 2-3 μήνες έγινε/γίνεται προσπάθεια να επαναδραστηριοποιηθεί περισσότερο και ίσως κοιτάξουν για εμπλοκή στα του ΓΣ. 

Ως οπαδοί, στην κατάσταση που βρίσκεται ο Ηρακλής σήμερα, κύριο ενδιαφέρον μας πρέπει να είναι αυτό, ο ΓΣ. Ο βασικός λόγος είναι πως μόνο μέσα από την διάσωση αρχικά και εκμετάλλευση έπειτα των ακινήτων μας μπορούμε να δούμε άσπρο φως. Η αξιοποίηση & εκμετάλλευση της έκτασης στους Χορτατζήδες είναι το ΜΟΝΟ που μπορεί να αναβαθμίσει σημαντικά τον Ηρακλή και να του δώσει άλλη δυναμική, άλλο αέρα. Βαδίζουμε σε χρόνια επενδύσεων στην χώρα και πρέπει επιτέλους να καταφέρουμε να δώσουμε επενδυτική ώθηση στον δικό μας Σύλλογο, μιας και έχουμε την ευτυχία να διαθέτουμε μια τέτοια έκταση-φιλέτο στην καρδιά της πόλης. Δεν είναι ανέφικτη η δημιουργία σύγχρονου ολοκληρωμένου αθλητικού κέντρου, με ένα μεγάλο κλειστό γήπεδο, μικρότερα βοηθητικά κλειστά, ίσως κολυμβητήριο και άλλες χρήσεις όπως έχουν περιγραφεί στο παρελθόν όπως σπίτια για αθλητές του Ηρακλή, κάποιος κινηματογράφος/θέατρο, εμπορικές χρήσεις και άλλα.

Για να καταλάβετε ΠΟΣΟ ΑΝΥΠΑΡΚΤΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ στο θέμα, είμαστε έναν μήνα πριν της Δημοτικές/Περιφερειακές εκλογές και ενώ το θέμα της προσέλκυσης επενδύσεων & αξιοποίησης ακινήτων είναι από τα πρώτα σε κάθε Δήμο, η έκταση του Ηρακλή ούτε καν ακούγεται από οποιονδήποτε Υποψήφιο, όχι ως εξαγγελία, όχι ως όραμα, ούτε καν ως σκέψη να εξεταστεί το πως μπορεί να το αξιοποιήσει καλύτερα ο Σύλλογος με θετικό πρόσημο παράλληλα για την πόλη συνολικά. Αντιθέτως για τον Σαββιδιακό μέσα σε τάχιστο χρονικό διάστημα προχώρησαν μελέτες, εγκρίσεις χωροταξικές, πέρασαν 30 στρέμματα από το ΥΠΕΘΑ στον Δήμο κι από κει στην ΠΑΕ, εξετάζονται μετακινήσεις ολόκληρων σχολείων κλπ κλπ. Και όλοι οι Υποψήφιοι Δήμαρχοι αναφέρουν το έργο στις εξαγγελίες τους πια και δηλώνουν συμπαραστάτες στην υλοποίησή του. Η δική μας η περίπτωση, εννοώ η έκταση στους Χορτατζήδες είναι πολύ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ως αξία (οικονομική, περιβαλλοντική, αισθητική κ.ά.) για την πόλη σε σχέση με την έκταση στην Τούμπα. 

Άρα νομίζω πως το θέμα του ΓΣ (χρέη - οικονομική βιωσιμότητα - αξιοποίηση περιουσίας) θα μπορούσε εύκολα να έχει προωθηθεί σωστά στην παρούσα περίοδο με διάφορα οφέλη, έμμεσα πέρα από άμεσα, καθώς μια τέτοια προσπάθεια θα καταδείκνυε σε όλους την σημασία του Ηρακλή για την πόλη, θα θύμιζε την δυναμική μας, θα αποτελούσε έμμεση προστασία/φύλαξη της ίδιας της περιουσίας του Ηρακλή και το βασικό, η αξιοποίηση των Χορτατζήδων θα περνούσε ως θέμα στην δημόσια συζήτηση. Αυτά καθώς οι Υποψήφιοι Δήμαρχοι θα καλούνταν να πάρουν θέση και να συνδράμουν αφενός στην κατεύθυνση εξεύρεσης νομικών λύσεων για την αξιοποίηση (λόγω των χρεών) και αφετέρου στους τρόπους/όρους αξιοποίησης της έκτασης. Αποτύχαμε ακόμη μια φορά. Γνώμη μου. 

ΥΓ: Έχουμε βγει πολύ off topic, νομίζω με δική μου ευθύνη. Στα του ποδοσφαίρου πρέπει να περιμένουμε ως το ματς στα Χανιά για να ξέρουμε τουλάχιστον την κατηγορία που θα κληθούμε να αγωνιστούμε την επόμενη σεζόν.

Margasv10

Αριθμός μηνυμάτων : 772
Ημερομηνία εγγραφής : 25/08/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019 - Σελίδα 11 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019

Δημοσίευση από Margasv10 25/4/2019, 17:04

Και μια επισήμανση, γιατί μπλέκω στην ίδια συζήτηση ΑΘ10 με ΓΣ. Ο λόγος είναι πως θεωρώ τους ανθρώπους που δραστηριοποιούνται τα τελευταία χρόνια στον ΓΣ  τουλάχιστον ως συγκοινωνούντα δοχεία με την ΑΘ10, αν δεν είναι "το ένα και τ' αυτό". Καμία ουσιαστική πρωτοβουλία του ΓΣ δεν προχωρά χωρίς την έγκριση της ΑΘ10.

Margasv10

Αριθμός μηνυμάτων : 772
Ημερομηνία εγγραφής : 25/08/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019 - Σελίδα 11 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019

Δημοσίευση από teo 25/4/2019, 22:55

Ελπίζω η κατρακύλα κάπου να σταματήσει.
Ο όμιλος που λέτε, στεγάζεται κάπου; Τον έχω δει μόνο σε σελίδα του φβ.
Επίσης, είναι εξαιρετικά δύσκολο να αλλάξει κάτι στον σύλλογο με τα δεδομένα που υπάρχουν, γνώμη μου πάντα.
Αυτή τη στιγμή οτιδήποτε άλλο εμφανιστεί στον Ηρακλή δεν ξέρω τι αντιμετώπιση θα έχει.

Ανοίγετε μεγάλη κουβέντα και έχουμε μείνει λίγοι και θα χαλαστουμε άδικα (όχι εμείς εδώ γενικά εννοώ).

Το γενικό καλό του συλλόγου πρέπει να μπει στο τραπέζι χωρίς ιδεολογίες , χωρίς τίποτα.
Κυνικα, να καταλάβουμε που βρισκόμαστε και τι κινήσεις πρέπει να γίνουν ακόμα και αν χρειαστεί χρόνια υπομονής.
Αυτό το πράγμα δεν στρώνει αν δεν πέσουν 50 εκ € ή αν δεν χτυπήσουν παρά πολλές πόρτες, πολλά παρακαλητα κτλ μπας και βοηθήσει κανένας.
Και το προφίλ του συλλόγου θέλει λίφτινγκ εξ ολοκλήρου.
Δεν βγάζουμε κάτι υγιές προς τα έξω.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12754
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019 - Σελίδα 11 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019

Δημοσίευση από uphercules 27/4/2019, 18:30

Σε ότι αφορά το αγωνιστικό κομμάτι ελπίζω στην ομάδα να έχουν κατανοήσει τι σημαίνει η επόμενη αγωνιστική.
Ελπίζω να έχουν καταλάβει τι ψυχή πρέπει να βγάλουν.
Έστω και μία αγωνιστική ελπίζω να συνειδητοποιήσουν ποια φανέλα φοράνε και ότι ο Πλατανιάς είναι ένα τίποτα εμπρός στο όνομα και την ιστορία μας.
uphercules
uphercules

Αριθμός μηνυμάτων : 359
Ημερομηνία εγγραφής : 20/10/2017

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019 - Σελίδα 11 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019

Δημοσίευση από Iraklaras07 3/5/2019, 19:08

οχι μόνο φάγαμε -3 αλλά έφαγε -3 και ο Ηρόδοτος πράγμα που σημαίνει πως τα τρίκαλα πηγαίνουν εντελώς αδιάφορα στον Καραϊσκάκη. Αν αυτό δεν είναι αλλοίωση του πρωταθλήματος δεν ξέρω τι είναι. Να υπενθυμίσω πως μιλάμε για μια διαδικασία που έχει ολοκληρωθεί εδώ και πολύ καιρό. Αυτοί το θυμήθηκαν 2 μέρες πριν την τελευταία αγωνιστική; Γενικά ας βγάλουν λίγο καρκίνο εκεί στην έπο να δω κάτι.
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5786
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019 - Σελίδα 11 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019

Δημοσίευση από Iraklaras07 3/5/2019, 19:12

Oυσιαστικά ο Ηρακλής υποβιβάστηκε αν δεν αλλάξει το -3 ότι και να κάνει στον Πλατανιά.
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5786
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019 - Σελίδα 11 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019

Δημοσίευση από AntiGrinias 5/5/2019, 15:17

Κοντρα στην ροη και σε ολα λεω:
0-2 τελικο. book now

_________________
fuck them all
AntiGrinias
AntiGrinias

Αριθμός μηνυμάτων : 1863
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2016
Τόπος : Salonica

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019 - Σελίδα 11 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019

Δημοσίευση από AntiGrinias 5/5/2019, 15:27

Κουβά όλοι

_________________
fuck them all
AntiGrinias
AntiGrinias

Αριθμός μηνυμάτων : 1863
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2016
Τόπος : Salonica

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019 - Σελίδα 11 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019

Δημοσίευση από mos 5/5/2019, 15:30

Με σκυμμένα κεφάλια δεν κερδίζεις ούτε σε φιλικό με βετεράνους.

Στάλθηκε από την εφαρμογή Topic'it
mos
mos

Αριθμός μηνυμάτων : 2619
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019 - Σελίδα 11 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019

Δημοσίευση από teo 5/5/2019, 15:50

Παιδιά ημίχρονο.
Μην αγχώνεστε για τίποτα.
Ο τροιζι τώρα θα τους καβλωσει να περπατήσουν λίγο πιο γρήγορα.
Διπλό είναι το ματσάκι από εδώ μέχρι το κωλομπαρο το medusa στα Χανιά.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12754
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019 - Σελίδα 11 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019

Δημοσίευση από Iraklaras07 5/5/2019, 15:53

ρε μαλάκες αυτός ο Καθάριος πως στον πούτσο έπαιζε σουπερ λιγκ τόσα χρόνια
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5786
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019 - Σελίδα 11 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019

Δημοσίευση από teo 5/5/2019, 16:12

Γκολ ο Καραϊσκάκης

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12754
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019 - Σελίδα 11 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019

Δημοσίευση από teo 5/5/2019, 16:25

1-2 ανατροπή.

Βάλτε ρε ένα γκολ

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12754
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 11 από 12 Επιστροφή  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης